В УАК прогнозують, що пшениця та ячмінь для хліборобів буде збитковою

В УАК прогнозують, що пшениця та ячмінь для хліборобів буде збитковою


Автор: Олександр Сивачук

КИЇВ. 13 жовтня. УНН. В Українській аграрній конфедерації України прогнозують, що в цьому році буде збитковим для сільськогосподарських виробників не тільки ячмінь, а можливо і пшениця. Про це сьогодні сказав під час круглого столу  заступник генерального директора УАК Олександр Ярославський, передає кореспондент УНН.

«Та ситуація, в якій довелося працювати нашим аграріям, була дуже важкою. Тобто, обмеження експорту дуже вплинуло на внутрішні ціни на зернові культури. Бо будь-які експортні мита – це додаткові податкові обкладення внутрішнього виробника. Не трейдера, не перекупника, а саме виробника», – зазначив експерт.

Тому, за його словами, за прогнозами Української аграрної конфедерації, якщо враховувати, що нинішній рівень на зернові буде середнім по 2011 році, то в Україні буде збитковим не тільки ячмінь, як торік, а можливо і пшениця.

«Єдина надія для аграріїв, щоб хоч якось звести кінці з кінцями – це буде соняшник і взагалі олійні культури», – запевнив О.Ярославський.

Як повідомляв УНН, 19 травня Верховна Рада України ухвалила в цілому урядовий законопроект № 3387–VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур».

Експортне мито на пшеницю діє на рівні 9%, але не менш ніж 17 євро/тонна, на ячмінь –14%, але не менш ніж 23 євро/тонна, на кукурудзу –12%, але не менш ніж 20 євро/тонна. Президент України Віктор Янукович підписав цей закон 10 червня.

Джерело:  УНН

По темi:  Законопроект №4309а пополнит бюджет за счет аграриев - експерт
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Агроринок України)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 × четыре =

Сейчас читают:
Top