Україна може експортувати 200 тис. тонн цукру – В.Лапа

Україна може експортувати 200 тис. тонн цукру – В.Лапа


Україна може експортувати 200 тис. тонн цукру – В.Лапа

КИЇВ. 22 жовтня. УНН. Цього маркетингового року Україна може експортувати близько 200 тис. тонн бурякового цукру на світові ринки і, в першу чергу, до країн СНД. Про це у коментарі УНН сказав генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Володимир Лапа.

“Експортний потенціал ми оцінюємо приблизно у 200 тис. тонн. Тобто, Україна виробить 2 млн 100 тис. тонн або навіть більше цукру. Внутрішнє споживання ми оцінюємо 1,9 млн тонн. Себто, 2 млн тонн бурякового цукру українського виробництва можемо експортувати на світовий ринок і, в першу чергу, на ринки країн СНД. Хоча тут питання і тарифного регулювання, питання вилучення з вільної торгівлі, конкурентоспроможності на російському ринку, але цей потенціал є”, – зазначив експерт.

Якщо, за словами В.Лапи, раніше вилучення обґрунтовувалися, що ми недостатньо самі виробляємо і можемо заміщувати буряковий цукор тростинним, то зараз ми бачимо, що виробляємо більше, ніж потрібно. “І реально експортний потенціал є. Тому формальних підстав, щоб обмежувати цей експорт, немає”, – резюмував він.

Як повідомляли у Міністерстві аграрної політики та продовольства у цьому році виробництво цукру буде на рівні 2,2 млн тонн, а споживання внутрішнє споживання в Україні коливається від 1,9 млн до 2 млн тонн цукру.

Нагадаємо, у 2009 році цукру було вироблено 1,3 млн тонн, це лише 64% від потреби.

По темi:  Придніпровська залізниця за 9 місяців заощадила енергоресурсів на 26 млн грн
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Агроринок України)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

двенадцать + 1 =

Сейчас читают:
Top