392 | 0
Раздел: Агроринок України
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Україна адаптує державний насіннєвий контроль до європейських стандартів

КИЇВ. 8 липня. УНН. Однією із найважливіших проблем галузі є реалізація насіння із низькою сортовою якістю, що говорить про необхідність кардинальної зміни системи сортової сертифікації насіння та садівного матеріалу, а також адаптації державного насіннєвого контролю до європейських та світових стандартів. Про це сказав голова Державної інспекції сільського господарства України Микола Поєдинок під час наради з начальниками – головними державними інспекторами обласних державних насіннєвих інспекцій, повідомили УНН в прес-службі КМУ.

Під час наради обговорювались питання реорганізації служби насіннєвого контролю, посилення контролю за вмістом генетично модифікованих організмів в насінні вітчизняної та зарубіжної селекції, проведення моніторингу стану насіннєвих посівів та забезпечення маркування партій насіння сільськогосподарських культур, які підлягають реалізації.

За словами М.Поєдинка, Держсільгоспінспекцією в насінництві передбачається запровадження ряду стратегічних завдань, які направлені на розвиток матеріально-технічної бази, впровадження сортової сертифікації за схемами ОЕСР, здійснення державного контролю за діяльністю суб’єктів у сфері насінництва, визначення посівних та сортових якостей насіння та садивного матеріалу, розроблення нормативно-технічної документації з насінництва.

Нагадаємо, у грудні 2010 року Верховна Рада України ратифікувала Конституцію Міжнародної асоціації з контролю за якістю насіння.

Ратифікація зазначеної Конституції забезпечить повноправне членство України в Міжнародній асоціації з контролю за якістю насіння, дасть змогу видавати сертифікат міжнародного зразка на якість насіння, зменшить перешкоди для руху насіння між державами, оскільки сертифікат на насіння Міжнародної асоціації з контролю за якістю насіння (ІСТА) визнається всіма країнами-членами цієї міжнародної асоціації.

Джерело:  УНН

По темi:  Споры сибирской язвы обнаружены в венгерской говядине

Україна адаптує державний насіннєвий контроль до європейських стандартів

Вы читаете статью Україна адаптує державний насіннєвий контроль до європейських стандартів. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Україна адаптує державний насіннєвий контроль до європейських стандартів - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Україна адаптує державний насіннєвий контроль до європейських стандартів