Після скасування експортних мит хлібороби виграють від продажу кукурудзи – Г.Калетнік

Після скасування експортних мит хлібороби виграють від продажу кукурудзи – Г.Калетнік


Автор: Олександр Сивачук

Після скасування експортних мит хлібороби виграють від продажу кукурудзи – Г.Калетнік

КИЇВ. 28 серпня. УНН. Якщо експортні мита на зерно будуть скасовані, то українські товаровиробники зможуть дорожче продати кукурудзу, бо ранню групу зернових трейдери у них скупили з урахуванням мит. Про це у ексклюзивному коментарі УНН сказав народний депутат України з фракції Партії регіонів, голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетнік.

«Я думаю, що підтримка мабуть буде (у парламенті – Ред.). Але взагалі-то, я противник таких частих змін. Це дуже й дуже не правильно. Ми й аналітики тоді подали в комітет Хомутинніка, і в Кабінет Міністрів (документи про те, що немає потреби у введені експортних мит на зерно – Ред.), але все-таки ніхто не зважив на наші докази. І тепер пройшло 2 місяці і ми знімаємо (експортні мита на зерно – Ред.). Це певні прогалини, механізми, в яких можуть знайти свої місце тільки ті, хто шукає мутненьку воду», — зазначив політик.

Г.Калетнік нагадав, що він і раніше був проти застосування експортних мит на зерно.

Голова комітету наголосив, що зерно у селян трейдери скупили з урахуванням експортних мит, а тепер міняються правила гри. «І сьогодні ми скасовуємо експортні мита для кого…? Для тих, хто виробляє, чи для тих, хто буде продавати?», — обурився політик.

За його словами, практично вся рання група зернових: пшениця, ячмінь вже зберігаються на елеваторах, які перебувають у власності зернотрейдерів. Щоправда, переконаний парламентарій, тільки завдяки кукурудзі можуть виграти і товаровиробники, якщо скасують експортні мита.

На уточнююче запитання кореспондента, чи підтримає парламент скасування експортних мит на зерно, Г.Калетнік відповів: «Будемо радитися і дивитися, оскільки це не прості питання і тут потрібна колективна думка. Я думаю, що при скасуванні експортних мит звичайно кукурудза продасться товаровиробниками дорожче. А по ранній зерновій групі практично для товаровиробникам потяг пройшов».

По темi:  Ціна на пшеницю та кукурудзу буде потихеньку рости – С.Стоянов

Нагадаємо, Народний депутат України від фракції «Народної партії», секретар Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, Катерина Ващук вважає, що парламентарії підтримають зміни до закону «Про митний тариф», де йдеться про скасування мит на експорт зерна.

Раніше, Міністерство аграрної політики та продовольства подало на узгодження до Мінекономіки проект змін до закону «Про митний тариф», які повинні скасувати мита на експорт зерна.

Як повідомлялося, з початком дії експортних мит 1 липня зернотрейдери почали втрачати позиції на зовнішніх ринках. Експортери заявляли, що не можуть конкурувати російськими компаніями, бо їхнє зерно мінімум на 30 доларів за тонну дешевше українського. Як відомо, з 1 липня були встановлені мита на експорт зернових у розмірі 9-14% до 2012 року та вступає в дію норма Податкового кодексу, згідно з якою трейдерів позбавляють відшкодування ПДВ.

Як повідомляв УНН, 19 травня Верховна Рада України ухвалила в цілому урядовий законопроект № 3387–VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур».

Експортне мито на пшеницю діє на рівні 9%, але не менш ніж 17 євро/тонна, на ячмінь — 14%, але не менш ніж 23 євро/тонна, на кукурудзу — 12%, але не менш ніж 20 євро/тонна. Президент України Віктор Янукович підписав цей закон 10 червня.

Джерело:  УНН

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Агроринок України)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три × 2 =

Сейчас читают:
Top