Основні ринки збуту зерна за кордоном Україна втрачає на користь РФ — А.Ліссітса

Основні ринки збуту зерна за кордоном Україна втрачає на користь РФ — А.Ліссітса


Автор: Олександр Сивачук

Основні ринки збуту зерна за кордоном Україна втрачає на користь РФ - А.Ліссітса

КИЇВ. 19 серпня. УНН. Україна втрачає на користь Російської Федерації основні ринки збуту зерна за кордоном через введення мит на його експорт та скасування для трейдерів податку на додану вартість (ПДВ). Про це сказав у коментарі УНН президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса.

«На сьогоднішній день ситуація така, що зазвичай нового маркетингового року, липень-серпень, Україна експортувала від 4 до 5,5 мільйонів тонн зерна. Нині було експортовано не більше, ніж 800 тисяч тонн. У той час Росія експортувала більше 4 мільйонів тонн за два місяці. Тобто, очевидним є факт, що за рахунок непродуманих дій ми втрачаємо на користь Росії основні ринки збуту нашого зерна за кордоном. Тому наздогнати вже буде дуже і дуже важко», — зазначив президент УКАБ.

А.Ліссітса переконаний, що вітчизняні трейдери за наступні 4 місяці не зможуть надолужити попередні втрати в експорті зерна. «Наразі така ситуація, що селяни не хочуть продавати зерно дешево, а зернотрейдери не можуть купувати дорого. Тому що, за великим рахунком, на ринок вийшла Росія, яка пропонує ціни набагато кращі. Ситуація досить складна і, я не думаю, що вона до нового року якимось чином зміниться», — наголосив експерт.

Як повідомляв УНН, генеральний директор Української аграрної конфедерації Сергій Стояноврозповів, що в цьому році Україна зможе експортувати 25 млн т зерна з умовою, якщо перехідні залишки становитимуть 4,5 млн т зерна.Він також повідомив, що за 15 днів серпня трейдери відвантажили 580 тис. т зерна.

Нагадаємо, з 1 липня Україна скасувала квоти на експорт зернових, які були введені в восени 2010 р. через неврожай. Замість квот була введено 9-14% мито на експорт зерна до 2012 р. Раніше повідомлялося, що в червні 2011 р. Україна експортувала 1,5 млн тонн зерна, з яких 700 тис. тонн пшениці, 500 тис. тонн кукурудзи і понад 260 тис. тонн ячменю.

Крім того, уряд скасував відшкодування ПДВ трейдерам за експорт зерна.

Додамо, що в липні 2010 р. Україна експортувала 700 тис. т зерна. За аналогічний період в 2009 р. було експортовано приблизно 1,5 млн т зерна.

Джерело:  УНН

Основні ринки збуту зерна за кордоном Україна втрачає на користь РФ — А.Ліссітса
По темi:  Россия отклонила предложение ЕС о создании панели арбитров ВТО по иску о свинине
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Агроринок України)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пять × 4 =

Сейчас читают:
Top