Одещина, Херсонщина та Миколаївщина порушили здійснення фіто-санітарних норм

Одещина, Херсонщина та Миколаївщина порушили здійснення фіто-санітарних норм


Автор: Тоня Туманова

КИЇВ. 29 липня. УНН. Рахункова палата перевірила ефективність використання коштів держбюджету, виділених у 2009-2010 роках державним органам Одеської, Миколаївської та Херсонської областей на виконання повноважень зі здійснення фіто-санітарних заходів та контролю якості за переміщенням вантажів на пунктах пропуску через державний кордон України в портах Чорного моря. Результати здійсненого заходу засвідчили, що нормативно-правове та організаційне забезпечення у цій сфері є недосконалим та потребує змін. Про це УНН повідомили в прес-службі Рахункової палати.

«Запроваджена у зазначений період система організації діяльності державних установ не сприяла ефективному здійсненню фіто-санітарних заходів і підвищувала ризики як проникнення та розповсюдження небезпечних карантинних організмів на території України, так і завдавання значної шкоди економіці країни, здоров’ю людей.

Перевіркою встановлені окремі недоліки і порушення в роботі державних інспекцій з карантину рослин в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Органи влади і місцевого самоврядування цих областей не фінансували регіональних програм з локалізації та ліквідації амброзії, яка призводить до великих втрат врожаю і під час цвітіння небезпечна для здоров’я людей», — йдеться в повідомленні Рахункової палати.

Карантинні та хлібні інспекції формально обраховували власні потреби, що призвело до зростання як надходжень до спецфонду, так і залишків на їхніх рахунках на кінець 2009 і 2010 років, а отже, збільшення навантаження на загальний фонд державного бюджету.

Рахункова палата наголосила, що недосконале нормативно-правове та організаційне забезпечення у цій сфері, помножене на безвідповідальне ставлення уповноважених органів виконувати і контролювати виконання заходів зазначеної програми, не можуть гарантувати надійного фіто-санітарного захисту. Ризики занесення через кордон організмів, небезпечних для здоров’я людей і рослин, зростають.

Джерело:  УНН

По темi:  Россия запретила молочку семи украинских предприятий «Милкиленда»
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Агроринок України)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три × два =

Сейчас читают:
Top