295 | 0
Раздел: Агроринок України
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Держветслужба ретельно запобігає потраплянню африканської чуми свиней в Україну

Автор: Олександр Сивачук

КИЇВ. 16 листопада. УНН. Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України ретельно запобігає можливому потраплянню на територію України африканської чуми поголів’я свиней. Про це сьогодні заявив на прес-конференції в медіа-холі УНН голова служби Іван Бісюк.

Головний ветлікар запевнив, що сьогодні ситуація з можливими проявами африканської чуми свиней в Україні є благополучною.

“Поки ситуація благополучна. Тому всі думають, що вона чогось має обійти стороною Україну, і ніхто не може уявити, що така біда може бути і в нас. Якщо ми маємо випадки захворювання на африканську чуму свиней у п’яти, восьми, вісімдесяти кілометрах від кордону з Україною. Але нам сьогодні вдається її стримувати. Цієї хвороби на території України не зареєстровано, то я повинен сказати, що Державна ветеринарна служба на сьогоднішній день працює чітко, інакше це захворювання вже б давно з’явилося”, – запевнив він.

Зокрема, І.Бісюк розповів про етапи запобігання поширенню африканської чуми свиней. За його словами, перший етап відбувається на кордоні. На державному кордоні працює Державна ветеринарна служба, яка пропускає через відповідні дезінфікуючі килими і рамку з розчином увесь автотранспорт.

“У цьому році через ці пункти з Російської Федерації пропущено і перевірено більше 1 млн 537 тис. транспортних засобів, з яких продезінфіковано 1 млн 493 тис. У тому числі, під час перевірки вилучено більше 7 тонн продуктів тваринного походження. Один кілограм інфікованого сала, завезеного на територію України, може знищити свинарство практично в усій області. Тому 7 тонн, які вилучені, це продукти харчування, які завозилися з неблагополучних у плані африканської чуми територій”, – відзначив він.

Іншим етапом запобігання поширенню африканської чуми свиней, за словами І.Бісюка, займається відділ ветеринарної міліції із забезпечення карантинних заходів. Там працює близько 150 людей, але вони координують свої дії з працівниками Державної автоінспекції (ДАІ) і з працівниками патрульно-постової служби (ППС).

По темi:  Египет объявил тендер на закупку пшеницы

Він пояснив, що працівники ветеринарної міліції числяться у штаті МВС, але є кваліфікованими спеціалістами ветеринарної медицини і проводять відповідні перевірки. “Таким чином з початку року в областях загрозливої зони ці підрозділи перевірили майже 3 тисячі об’єктів господарювання. При цьому виявлено більше 2,1 тис. порушень, накладено штрафів на суму близько 250 тис. грн, видано приписів близько 1,5 тис. і призупинено діяльність 65 об’єктів, які займаються виробництвом і переробкою свинини, а також вилучено більше 80 тонн свинини невідомого походження”, – поінформував головний ветлікар.

“І ще один бар’єр – це підвищення резистентності поголів’я свиней. Ми сьогодні не кажемо, що вакцинація проти класичної чуми свиней якимось чином запобігає виникненню африканської чуми, але реєструються комплексні захворювання, де й африканська і класична чума ідуть в комплексі”, – зазначив він.

Тому, продовжив головний ветлікар, фахівці Держслужби ветеринарної та фітосанітраної служби вже з початку цього року вакцинували близько 4 млн голів свиней проти класичної чуми. Окрім того, було обстежено близько 2 млн дворів і 4,7 млн свиней у селянських подвір’ях.

Головний ветлікар додав, що ефективність боротьби з африканською чумою свиней полягає у швидкості доведення інформації. Тому про загибель кожної свині у подвір’ї, за його словами, потрібно негайно повідомляти працівникам ветеринарної служби.

Джерело:  УНН

Держветслужба ретельно запобігає потраплянню африканської чуми свиней в Україну

Вы читаете статью Держветслужба ретельно запобігає потраплянню африканської чуми свиней в Україну. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Держветслужба ретельно запобігає потраплянню африканської чуми свиней в Україну - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Держветслужба ретельно запобігає потраплянню африканської чуми свиней в Україну