Депутати можуть підтримати скасування мит на експорт зерна – К.Ващук

Депутати можуть підтримати скасування мит на експорт зерна – К.Ващук


Депутати можуть підтримати скасування мит на експорт зерна – К.Ващук

КИЇВ. 26 серпня. УНН. Народний депутат України від фракції «Народної партії», секретар Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, Катерина Ващук вважає, що парламентарії підтримають зміни до закону «Про митний тариф», де йдеться про скасування мит на експорт зерна. Таку думку вона висловила у ексклюзивному коментарі УНН.

«Я не можу сказати, наскільки мудро може вчинити наше Міністерство економіки. Сподіваюся, що вони вчинять правильно. Але те, що його (експортне мито не зерно – Ред.) треба знімати — я абсолютно в цьому переконана. І те, що ми таку пропозицію підтримаємо в залі, це точно», — наголосила парламентарій.

К.Ващук підкреслила, що мита на зерно б’ють не тільки по експорту хліба, а й по ціні, що найболючіше б’є по селянах. «Тому що ті, хто працюють на ринку – собі у збиток працювати не будуть. Вони все одно за нижчими цінами купуватимуть збіжжя, щоб заробити. А селянин буде втрачати. Тільки хлібороби починають ставати на ноги і через це у жодному випадку не можна вводити такі речі», — зауважила політик.

Народний депутат переконана, що фракція «Народної партії України» підтримає зміни до закону «Про митний тариф», де йдеться про скасування експортних мит на зерно. «Я думаю, що депутати побудуть в регіонах, на округах, відчують, що це не яка-небудь проблема і в мене є така надія, що вони (депутати парламенту – Ред.) зрозуміють», — додала К.Ващук.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства подало на узгодження до Мінекономіки проект змін до закону «Про митний тариф», які повинні скасувати мита на експорт зерна.

Як повідомлялося, з початком дії експортних мит 1 липня зернотрейдери почали втрачати позиції на зовнішніх ринках. Експортери заявляли, що не можуть конкурувати російськими компаніями, бо їхнє зерно мінімум на 30 доларів за тонну дешевше українського. Як відомо, з 1 липня були встановлені мита на експорт зернових у розмірі 9-14% до 2012 року та вступає в дію норма Податкового кодексу, згідно з якою трейдерів позбавляють відшкодування ПДВ.

По темi:  Держветслужба ретельно запобігає потраплянню африканської чуми свиней в Україну

Як повідомляв УНН, 19 травня Верховна Рада України ухвалила в цілому урядовий законопроект № 3387–VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур».

Експортне мито на пшеницю діє на рівні 9%, але не менш ніж 17 євро/тонна, на ячмінь — 14%, але не менш ніж 23 євро/тонна, на кукурудзу — 12%, але не менш ніж 20 євро/тонна. Президент України Віктор Янукович підписав цей закон 10 червня.

Джерело:  УНН

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Агроринок України)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

17 − 14 =

Сейчас читают:
Top