Японський сад Монако
10510 Японський сад Монако

Японський сад Монако


Ви коли-небудь бачили справжній японський сад? Ну, у мене була можливість побачити це в Монако, і я теж був вражений. Хочете спробувати японську культуру? Сходження на цю землю вислизає від реального світу в країну фантазій. Раптово ви потрапляєте в типові японські пейзажі природи, подібні тим, які ви бачите на чудових картинах. Не вистачає тільки туману. Замість цього середземноморське сонце розкриває всі найдрібніші деталі в теплому світлі.

В японських садах ви бачите не все; поверхня речей є лише відображенням психіки стародавньої культури. Ви дійсно повинні бути буквально “виховані” в цьому напрямку, щоб найкраще оцінити цінність цього мистецтва. (Чому я не був під час мого візиту! Шкода, тому що я не знав, що шукати і що аналізувати!) Можна сказати про філософію садівництва із стародавньої Японії. Японське садівництво — це мистецтво, яке виходить за межі рослинності, води і каменю, але повно символів:

* Коко — честь вічного століття;

* Шизен — уникаючи штучного;

* Юген або тьма — припускають таємницю або тонкість;

* Miegakure — уникаючи повного вираження

Сприйняття природи відрізняється в японській культурі від європейської. Замість того, щоб сприймати природу лише як щось, що може бути підпорядковано і перетворено у відповідності з створеним людиною ідеалом краси, японці встановили тісний зв’язок з природою, вважаючи її святою, союзником в тому, щоб ставити їжу на стіл, і ідеалом краси в собі. Тому японські сади являють собою синтез природи в мініатюрі, а не корекцію природи, як у європейських садах.

Насправді дизайн японських садів походить від китайської моделі. Історія сходить до 100 р. до н. е.., коли китайський імператор Ву Ді династії Хань заснував сад, в якому знаходилися три невеликі острови, які імітують острова безсмертних, які були основними даоськими божествами. Японський посланник побачив це і представив цю ідею Японії, поліпшивши існуючі японські практики.

По темi:  Что такое фитофтороз и методы борьбы с ним

Японський сад в Монако був спроектований на прохання принца Реньє, який, таким чином, виконав бажання, яке принцеса Грейс висловила у своєму житті. Сад був спроектований ландшафтним архітектором Ясуо Беппу, має 7000 квадратних метрів, його будівництво тривало 3 роки і був відкритий в 1994 році.

Конкретні предмети

* Стіна (Heï) з проміжним бамбуковим парканом (Takégaki), що означає крихкість і простоту.

* Головні ворота (Shô-mon)

* Кам’яні ліхтарики (Tôrô) — кожен з них має різні характеристики;

* Озеро (Іке) з великою ковтальної золотою рибкою.

* Кам’яний фонтан (Фусен-Іші)

* Крита тераса (Kyukeïjo)

* Острови (Шима) — вони представляють двох довгоіснуючих тварин — черепаху і журавля, виражені символами взаємодоповнюваності

* Чайний будиночок (Chatshitsu) — сад благодаті (Ga-én)

* Сухий пейзаж (Karésansui) — квінтесенція Космосу

* Бельведер (Азумая) — будинок на пагорбі з видом на всі чотири кута

* Водоспад (такий) — символізує силу людини і природи, на відміну від рівня озера.

Арочний червоний міст (Тайкобаши) — він червоний, має колір удачі і вузький, щоб ускладнити доступ до божественного острову.

Є оливкові, вишневі, хвойні дерева, азалії, рододендрони і камелії, різноманітна, багата рослинність середземноморського, південноамериканського, австралійського, африканського та азійського походження, обрізана згідно з японською традицією.

Прогулюючись по багатолюдному Монако з усім його каменем, сталлю і склом, ви можете знайти мирний зелений оазис в Японському саду, в якому навіть величезна кількість туристів проходять непоміченими, блукаючи по звивистих стежках через чагарники саду.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Статті)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один × 5 =

Сейчас читают:
Top