Заливає сад і город: як врятувати урожай?
10703 Заливає сад і город: як врятувати урожай?

Заливає сад і город: як врятувати урожай?


Рік цей сповнений погодних сюрпризів: самий неприємний з них для дачників – це практично не припиняються дощі. Що робити?

2020 рік “порадував” дачників великою кількістю опадів. Проблеми почалися в травні, продовжилися в червні і ось знову в липні, після невеликої перерви, знову йдуть дощі. У багатьох дачників городи затоплені, а поради на кшталт “садіть овочі на високі грядки” явно запаздали. Що ж робити, коли на ділянці гнеет полуниця, кабачки, а капусту і хости обгризають слимаки?

Давайте рятувати те, що можемо!

1. Квіти в кашпо

Дуже часто в кашпо, в які ми потім з любов’ю садимо петунії, пеларгонії, вербени та ін рослини, заздалегідь не роблять дірки, залишаючи суцільне дно. У звичайний рік, це не є великою проблемою, навіть іноді навпаки, це допомагає рідше поливати. АЛЕ, в період дощів рослини в таких горщиках рослини неминуче починають гинути від перезволоження.

Варіант тільки один: зробити дірки! Якщо горщики пластикові, то пожертвуйте одним свердлом (купіть потім нове) і просвердлите отвори в дні.

Технологія проста, горщики покладіть акуратно набік і свердліть. Так як доведеться свердлити мокрий пластиковий горщик з вологим грунтом та дренажем, то свердло потім швидше за все доведеться викинути. Зате ваші квіти будуть врятовані. Теж саме роблять з дерев’яними кашпо. Допомогти керамічних і металевих контейнерів складніше, але принцип той же.

Заливає сад і город: як врятувати урожай?

Рослинам в кашпо з дірками не страшний дощ!
АЛЕ в спекотні і посушливі період їх необхідно поливати практиически щодня

2. Урожай овочів, гниє на грядках

Також варіант тільки ОДИН: відірвати урожай від землі. Для цього можна використовувати практично все, що підвернеться під руки.

По темi:  Ароматные чаи, скрабы и бомбочки своими руками для ванной и бани

Під урожай можна підкласти дошки, пластик, фанерки, нетканий укривний матеріал.

Гілочки з суницею підняти на металеві штирі. У магазинах продають спеціальні пластикові тримачі, які дають відірвати від землі врожай полуниці, але купити влітку їх складно і дорого. Зробити це краще восени або взимку, щоб підготуватися до нового сезону. А поки используйтесь все, що є в господарстві.

Заливає сад і город: як врятувати урожай?

Порятунок врожаю кабачків: видаліть загнили зав’язі і отрвите рослини від мокрої землі

3. Урожай в парниках

Поливайте рідше і провітрюйте частіше, вообщем, це весь секрет. Так як вогкість в холодну і сиру погоду лише збільшить кількість шкідників і хвороб.

У той же час, будь обробки в період знімання врожаю, а він вже розпочався і у томатів і баклажанів, і тим більше у огірків, не буде корисний вашому врожаю. Провітрюйте парники, ріжте зайве листя і поливайте в міру необхідності.

4. Яблуні, груші й інші дерева

Допомогти тут набагато складніше: пересадити дерева ви вже не зможете, і парша з іржею швидше за все вже атакували ваші дерева. Ви можете тільки ще встигнути в перервах між дощами (заздалегідь подивіться прогноз погоди) провести мінімальні обробки. До початку збору врожаю ще є трохи часу. Втім, якщо врожай вже гнеет і боротися не за що, то чекайте гарної погоди і обробляйте дерева сміливо.

Якщо ділянка з садом затоплений катастрофічно, то робіть дренаж, не відкладаючи роботи до осені або весни: копайте траншею і дренажні колодязі, закладайте дренажні труби. Це допоможе вам уникнути проблем не тільки це, але і в наступному році.

Крім того, якщо така погода простоїть до кінця осені, дерева з сильно замокшими корінням можуть просто загинути, так як не зможуть нормально підготуватися до зими.

По темi:  Когда и как сажать розы весной

Заливає сад і город: як врятувати урожай?

парша на листках яблуні

Ще поради по боротьбі з перезволоженням:

1. Розпушуйте грунт: не дозволяйте землі злежуватися. Корені повинні дихати.

2. Накривайте те, що можете накрити в період сильних дощів. Встановіть над гшрядками дуги і натягуйте на період дощів плівку. Нетканные укривні матеріал тут вже марні.

3. Пропалывайте грядки частіше: в період дощів трава росте не по днях, а по годинах. А разом з травою починають злобствовать шкідники і хвороби.

4. Між грядками можна зробити невеликі траншеї для збору води і відведення її від дорогоцінних квітів та овочів.

5. Збирайте і знищуйте слимаків: їм в таку погоду дуже комфортно. Найбільше їх у листі хост і в капусті.

6. Збирайте урожай на ранніх стадіях, наприклад, томати, в початковій фазі стиглості, щоб вони не встигли пошкодитися фітофторою. Дозаривайте їх у приміщенні.

Заливає сад і город: як врятувати урожай?

Нічний незваний гість на флоксе після дощу

Кому така погода не зашкодить?

Якщо немає сильного застою вологи, то газону така погода не зможе завдати великої шкоди. Так само практично поза небезпекою чагарники (якщо звичайно вони не ростуть на низині і не стоять “по горло в воді, але це вже зовсім інша історія).

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

18 − семь =

Сейчас читают:
Top