Як омолодити петунію стрижкою

Як омолодити петунію стрижкою


Петунія пишно цвіте першу половину літа, але потім її краса йде на спад. Пагони петунії витягуються, розвалюються від вітру і дощу, в центрі квітника утворюються лисини, а квітів стає помітно менше, вже немає яскравого суцільного цвітіння.

Повернути петунії гарний вигляд і запустити другу хвилю цвітіння можна з допомогою омолоджувальної стрижки рослин і серії підживлень.

Не всі сорту петунії вимагають омолоджувальної обрізки, деякі гібридні сорти зберігають декоративну форму і продовжують рясно цвісти до кінця літа.

Как омолодить петунию стрижкойКак омолодить петунию стрижкой

 

Стригти петунію краще в липні, щоб рослини встигли наростити зелену масу і повторно зацвісти. Якщо коротко обрізати пагони в серпні, то до осіннього похолодання петунія може не встигнути показати силу другої хвилі цвітіння.

Не бійтеся стригти петунію, але надто коротко обрізати пагони теж не слід. Старі пагони краще обрізати не нижче 10 см і 20 см. Перший час обрізана петунія буде виглядати непривабливо, але при правильному догляді рослини незабаром зазеленіють і зацвітуть.

Как омолодить петунию стрижкойКак омолодить петунию стрижкой

 

Після стрижки петунії потрібні сили і харчування для росту молодих пагонів і закладки нових бутонів. Для цього потрібно проводити позакореневе і кореневу підгодівлю рослин.

1. Позакореневе підживлення швидко дає поживні речовини рослинам відразу в листя. Після стрижки петунії в першу чергу потрібен азот. Тому потрібно взяти 1 столову ложку сечовини розчинити в 10 літрах води і обприскати рослини після стрижки. Позакореневу підгодівлю петунії можна проводити через 5-7 днів поки не підростуть нові пагони.

2. Кореневу підгодівлю петунії відразу після стрижки можна провести будь-яким комплексним добривом, де азот, фосфор і калій у співвідношенні 20:20:20. Добриво потрібно розвести у воді по інструкції і провести полив під корінь, повторити через 10 днів.

По темi:  Подарки к 8 марта - своими руками

Можна в перший раз використовувати добрива з перевагою азоту, а через 10 днів провести підгодівлю з перевагою фосфору та калію. Якщо годувати петунію тільки азотним добривом, то рослини почнуть жирувати, затримуючи початок цвітіння.

Друга хвиля цвітіння петунії повинна початися через 2-3 тижні після омолоджувальної стрижки.

Джерело: klumba-plus.ru

Статью нашли по запросам:
  • чи потрібно стригти петунію
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один × два =

Сейчас читают:
Top