Як ефективно застосовувати добрива, щоб даремно не витрачати гроші
8667 Як ефективно застосовувати добрива, щоб даремно не витрачати гроші

Як ефективно застосовувати добрива, щоб даремно не витрачати гроші


Як ефективно застосовувати добрива, щоб даремно не витрачати гроші

ЗОЛА

Зола — широко поширене добриво в народі. Але багато хто не знає, що в ній міститься найбільше калію, що робить її переважно калійним добривом. Калію в ній близько 10%. Використовують її зазвичай навесні під перекопування грунту. За ефективністю вона дорівнює сульфату калію, але при цьому вона ще краще за рахунок вмісту мікроелементів.

Деякі садівники застосовують золу для нейтралізації зайвої кислотності грунту. Але це помилкова думка — вона не може замінити вапняні добрива. Нейтралізує здібності в золі недостатньо.

ТРОХИ НЕДОРОГИХ І ЕФЕКТИВНИХ МІНЕРАЛІВ

Дуже цінні для літніх підгодівлі складні добрива, що містять азот, фосфор, калій. Це нітрофоска, азофоска, аммофоскі, нітроамофоска … Їх же можна вносити в грунт при перекопуванні.

Ці добрива розроблені для великих господарств, яким складно змішувати прості добрива, і щоб не вносити їх три рази, застосовують комплексні добрива. Здавалося б, що для садівників це зайва розкіш. Але невисока ціна і зручність застосування, збалансований склад дозволили цим добривам завоювати серця садівників.

Як ефективно застосовувати добрива, щоб даремно не витрачати гроші

Вапняні ДОБРИВА

Особливо треба відзначити вапняні добрива — доломітове борошно, вапно будівельну, крейда мелений, гашене та негашене вапно. Їх використовують на кислих грунтах, щоб зрушити кислотність ближче до нейтральної реакції. За своєю цінністю вони всі рівні, крім доломітового борошна, яка, крім кальцію, містить ще й магній. Тому досвідчені садівники намагаються використовувати саме доломітове борошно.

Вапнування проводять навесні, як тільки достигне грунт. Особливо добре їх вносити під мотоблок. В цьому випадку добрива рівномірно перемішуються з грунтом і дають особливо швидкий результат. Застосовують вапняні добрива, в залежності від кислотності, від 400 до 1200 г на м2.

По темi:  Как ухаживать за малиной после уборки урожая

Як ефективно застосовувати добрива, щоб даремно не витрачати гроші

ДОБРИВА з магнієм

Наші грунту в більшості своїй бідні магнієм. Тому є сенс придбати сульфат магнію, що містить 13% магнію. Його вносять навесні під перекопування грунту. Ефективність таких магнієвих добрив досить висока. Також влітку для позакореневого підживлення використовують добриво Маг-Бор.

З мікродобрив треба тримати під рукою борну кислоту (17% бору), сульфат міді (23% міді), сульфат кобальту (20% кобальту), молібдат амонію (50% молібдену), сульфат цинку (25% цинку) і йодат калію (35 % йоду). Вчащати з їх застосуванням не варто. Їх використовують по 1 г на м2 разом зі звичайними добривами, але раз в п’ять років! Якщо частіше, то спочатку отримують пік врожайності, а потім різке її падіння, яке швидко не виправити.

Як ефективно застосовувати добрива, щоб даремно не витрачати гроші

ПОМИЛКИ САДІВНИКІВ

Помилки, які особливо часто роблять садівники:

  • економлять на добривах, вибирають одне улюблене і його вносять в надії отримати величезний успіх, що зазвичай не відбувається;
  • не мають під рукою повний асортимент добрив, щоб вчасно реагувати на вимоги рослин;
  • рідко вносять або зовсім не вносять суперфосфат при посіві рослин;
  • не проводять в червні підгодівлі просапних культур азотно-калійними добривами, що вважається грубою помилкою;
  • часто вносять добрива без закладення в грунт. Це знижує результативність добрив і іноді призводить до отруєнь птахів і дітей.
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

15 − 3 =

Сейчас читают:
Top