Яблука вкрилися кіркою, або захищаємося від парші з весни
8676 Яблука вкрилися кіркою, або захищаємося від парші з весни

Яблука вкрилися кіркою, або захищаємося від парші з весни


Яблука вкрилися кіркою, або захищаємося від парші з весни

Якщо ви вважаєте, що боротися з паршею треба, коли з’являється короста на плодах, то ви сильно помиляєтеся. Шкодити вона починає набагато раніше – ще під час цвітіння саду.

Якщо у вашому саду вже була парша, щось не обприскувати сад не вийде. Навіть якщо ця недуга ще минув ваш сад, то профілактичну обробку провести треба, так як парша широко поширена у всіх регіонах, де вирощують яблуню.

Підступність хвороби проявляється і в сховище. Покриті кіркою плоди швидко уражаються плодовою гниллю і пропадають, псуючи і сусідні яблука в погребі.

Яблука вкрилися кіркою, або захищаємося від парші з весни

Вражає парша не тільки листя і плоди, але також квіти і пагони. Причому на листках і квітках з’являється в першу чергу. Хворі квітки не формують зав’язей і обсипаються, а через деякий час на листках з’являються дрібні маслянисті плями, які потім коричневеют. Якщо в процес не втрутитися, то все може закінчиться масовим осипання листя.

На плодах хвороба з’являється найпізніше. Але це їх не рятує. Плоди можуть зупиниться в розвитку і залишитися дрібними і кострубатими. Короста може покриватися нальотом або навіть дерев’яніти. При ранньому ураженні плоди можуть вийти однобокими і потворними. Товарний вигляд дуже страждає. Плоди часто рано загнивають і погано зберігаються.

Пошкоджує парша та кору на пагонах, через що вона потовщується, розтріскується і лущиться. Пагони відстають у розвитку, в зимовий період зазвичай підмерзають. До речі, парша дуже небезпечна і при ураженні нирок. Поширюється вона з краплями води і вітру. Тому в дощові роки парша лютує особливо сильно. А в сухі роки з високою температурою розвиток парші припиняється.

По темi:  Вигна вкуснее и урожайнее спаржевой фасоли, посадите ее и не пожалеете!

Яблука вкрилися кіркою, або захищаємося від парші з весни

За сезон парша може дати до десяти генерацій. Зимує вона в опалому листі. Тому так важливо восени обприскувати опале листя сечовиною, а навесні збирати листя і відправляти її в компост або в багаття, кому що більше подобається.

Парша вражає переважно молоді рослини. У холодну затяжну весну страждають вони особливо сильно.

Заходи боротьби з паршею:

  • прибирання опалого листя;
  • обов’язкова осіння перекопування грунту в саду і навколо дерев;
  • вирізка хворих пагонів і проріджування крони;
  • посадка і сортів імунних до всіх п’яти видах парші (Прима, Прісцилла, Орловим і ін.);
  • з хімічних препаратів у вас в арсеналі повинні бути: Раек, Швидкість, ефективні в суху погоду, і Строби або Квадріс, ефективні в дощову погоду.
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

15 − пять =

Сейчас читают:
Top