«Виховання» карликових дерев
8626 «Виховання» карликових дерев

«Виховання» карликових дерев


«Виховання» карликових дерев

Карликові яблуні завжди виглядають молодими, немов їх посадили ще недавно. Зростанням невеликі, акуратні і – посипані великими яблуками. За рахунок більш щільної посадки і урожай виходить більш високий. Мова, як ви здогадалися, йде про карликів і полукарліках.

Читайте также: Шкода і протипоказання арахісу

У карликових дерев менше гілок, так що навіть закласти скелетні гілки буде дуже складно. При посадці треба враховувати, що карликам потрібна опора – кол, який потрібно вбити аж в дно посадкової ями. Якщо його не буде, то карликова дерево цілком може впасти або зламатися.

Рідкісна крона з віком загущувальну. Тому такі дерева практично не вимагають обрізки і дуже зручні для догляду і збирання врожаю.

«Виховання» карликових дерев

Укорочені пагони раніше починають плодоносити і дуже часто урожай вже можна збирати на другий-третій рік життя дерева. Буває, що перші плоди з’являються вже в перший рік!

Так як дерева компактні і ростуть всього до 3 м у висоту, то вони займають набагато менше місця в саду, ніж звичні середньорослі дерева. А значить, на маленькій ділянці можна зібрати більше сортів. Це і цікаво, і корисно для запилення дерев.

Якщо у вас невелика ділянка – шукайте карликові саджанці. Для вас карлики і полукарлікі будуть просто знахідкою. Витрати на закладку сильнорослого саду окупаються на десятий рік життя, а полукарлікі за ці десять років дають прибутку в вісім разів більше, ніж сильнорослі дерева. Хто бачив, як плодоносять карликові дерева, закохуються в них з першого погляду.

Якщо на одній сотці зазвичай вирощують п’ять-шість сильнорослих дерев, то карликів і полукарліков може вміститися до десяти штук. Урожай з цієї площі слаборослих дерев ми отримуємо в два-три рази більше, ніж з сильнорослих.

По темi:  Топинамбур: когда копать, как хранить и чем он полезен + рецепты

«Виховання» карликових дерев

Карлики і полукарлікі, звичайно, вимагають більш частих поливів і підгодівлі, так як коріння у них йдуть неглибоко в грунт і повністю залежать від турботи садівника. Садити їх можна в будь-яке місце, крім тіні. На сонці яблука виходять красивіше і смачніше, так як набирають більше цукру. А компактна коренева система дозволяє їх вирощувати на ділянках з високим рівнем грунтових вод.

Плоди, вирощені на карликових деревах, більший і смачніше, ніж на сильнорослих і среднерослих деревах.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

тринадцать + 15 =

Сейчас читают:
Top