Види і сорти садових герані: що посадити у себе на дачі?
11459 Види і сорти садових герані: що посадити у себе на дачі?

Види і сорти садових герані: що посадити у себе на дачі?


Ми часто ставимо завищені вимоги до того чи іншого рослині. Щоб дійсність істотно не корегувала ідеальну картину, при виборі сорти садових герані потрібно звернути увагу на наступні моменти:

  • здатність утворювати настільки щільну куртинку, щоб вона не пропускала бур’яни і не розвалювалася після цвітіння;
  • тривале цвітіння;
  • міцні квітконоси;
  • стійкість до хвороб;
  • невибагливість;
  • ефектний зовнішній вигляд.

Supersadovnik протестував за бажаним параметрами садові герані і відібрав кращі види і сорти для створення красивих і надійних композицій.

Герань лучна (Geranium pratense)

Всі сорти герані дуже гарні і ранньою весною, і під час цвітіння, коли над соковитою, зеленою ажурним листям горить, немов маленькі пташки, численні квітки, як, наприклад, у сорту Splish Splash. Але після цвітіння вигляд у кущів цієї герані просто огидний. Залишається або зрізати листя і чекати 2-3 тижні, поки відросте нова, або закрити очі і віддати вирішення цього питання на відкуп природі.

Виняток – сорти з червоними, майже чорними листям. Вони невисокі, близько 30-35 см, і добре тримають свої стебла. Краснолистных сортів декілька, їх відмінності незначні. Якщо ви не колекціонер, то для додання “гостроти” у вигляді яскравого червоного плями на передньому плані міксбордера вистачить і кількох сортів: Black Beauty, Hocus Pocus, Purple Чаплі, Midnight Reiter.

Види і сорти садових герані: що посадити у себе на дачі?

герань лугова

Герань кров’яно-червона (Geranium sanguineum)

Підходить для переднього краю обрамлення квітників і доріжок. Рослини невисокі (до 25 см), охайні, з красивими глибоко розсіченими ажурними листками. Сорти відрізняються один від одного тільки забарвленням пелюсток.

По темi:  Все секреты выращивания винограда в Подмосковье и в северных регионах России от виноградаря Николая Сидорцова

Найпопулярніший сорт герані – Vision Light Pink (Striatum) – починає цвісти ще в першій половині червня. В кінці липня слід невелика перерва, і знову цвітіння. Після його завершення кущик зберігає свою подушковидную форму. Виняток – безглуздий сорт герані Album. Він у півтора рази вищі, ніж сорт герані Striatum, цвіте від сили місяць, пелюстки страждають від сильних дощів, після цвітіння розвалюється і виглядає як оберемок невиразних гілочок. З білих краще вибрати сорт герані Apelblut з білосніжними пелюстками і ідеальним зростанням – 20 див.

Види і сорти садових герані: що посадити у себе на дачі?

герань криваво-червона

Герань крупнокоренева (Geranium macrorrhizum)

Висота кущиків 20-25 см – якраз для переднього краю міксбордера. Квітка може розчарувати: він блідий і невеликий, зате у рослини прекрасна форма куртинки. Зимовозелені листя володіють незвичайним запахом – деякі любителі навіть додають в чай. Досить великі листки розташовані настільки близько один до одного, що це не дає жодних шансів бур’янам.

Ця герань не може похвалитися сортовим різноманітністю: відтінки рожевого – ось і вся палітра. В якості прикладу можна навести сорт Spessart. Природна білоквітковий форма цілком підійде для того, щоб трохи висвітлити який-небудь полутенистый куточок саду, але вона чудово росте і на повному сонце. Грунт – практично будь-яка, крім важкої глини і кислих торфовищ.

Види і сорти садових герані: що посадити у себе на дачі?

герань крупнокоренева

Герань мелкотычинковая (Geranium psilostemon)

Найвища герань. Дуже гарна і велична, відмінно прикрасить задній план – стебла з квітками яскраво-фуксиевой забарвлення злітають на воістину величезну для гераней висоту – більше метра. Так, звичайно, їй потрібні якісь “плечисті” сусіди, щоб підтримувати цю красу на належному рівні. Цвітіння тривале – більше 2 місяців. Листя з числа найбільш сильно розсічених у калачиків, справляють незабутнє враження. Якщо її посадити в оточенні інших багаторічників, наприклад високих астильби, посконников, може вийти дуже цікава композиція.

По темi:  Болезни и вредители картофеля: как определить и что предпринять

Види і сорти садових герані: що посадити у себе на дачі?

Герань далматская (Geranium dalmaticum)

Володіє всіма достоїнствами герані крупнокорневищной, тільки за розміром менше у 2-3 рази. Висота до 10 см, тому її особливо цінують любителі скельних композицій. Утворює щільний килим зеленого листя.

І не можна не згадати природний гібрид між цими видами – герань кантабригийскую (Geranium x cantabrigiense). Невисокі куртинки (до 25 см), світло-зелені дрібні листки утворюють мальовничий щільний килим, що витісняє бур’яни. Найбільш поширений сорт Karmina – цвітіння непомітну, але триває з червня до пізньої осені. Найкраще ця герань розвивається на сонці.

Види і сорти садових герані: що посадити у себе на дачі?

Герань суковата (Geranium nodosum)

Для своєї висоти – близько 40 см – вона міцно стоїть на досить товстих стеблах. В Європі, зокрема в Англії, на герань суковатую звернули увагу вже досить давно, а у нас вона поки що рідкісний гість. Цей вид має одну цікаву особливість: глянцеві, блискучі листя – одразу й не скажеш, що гераниевые. Квітки цієї герані не блищать красою, але і не псують загальну картину.

Види і сорти садових герані: що посадити у себе на дачі?

Гібриди садової герані для посадки в квітник

В останні десятиліття селекціонери стали приділяти гераням більше уваги, і в наших садах з’явилися герані гібридного походження. Не всі вони бездоганні, але є й справжні шедеври. Геранню №1 на даний момент можна назвати сорт Jolly Bee. Утворює добре наростаючу куртинку, увінчану ефектними синювато-бузковими, досить великими (близько 5 см) квітами з майже білим центром. Цвіте дуже довго – позаздрить інший однорічник – з середини червня до жовтня. Кущ у процесі росту не розвалюється, як це, на превеликий жаль, часто буває у калачиків, які під час цвітіння виглядають по-королівськи, а потім перетворюються в “гидких каченят”. Схожий на нього сорт Rozanne – квітками і формою куща, цвіте дуже рясно, з червня по вересень. Гібридна герань Rozanne – одне з кращих ґрунтопокривних рослин для посадок великими масивами. Вона рясно і безперервно квітне з червня до перших заморозків і приваблює бджіл.

По темi:  Вишня-черешня або загадкові дюки: всі достоїнства і недоліки

Селекціонери роблять зусилля до того, щоб повторити успіх Jolly Bee і навіть відвернути увагу від цього сорту. Так, наприклад, зовсім нового сорту герані Sibani Blue пророкують великий успіх. На додаток до тривалому цвітінню він має темно-синіми великими квітами з ще більш темними ефектними смужками на пелюстках. Ще одну новинку – сорту герані Habana Blues – пророкували велике майбутнє, але він тільки в цьому році з’явився у продажу.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

8 + одиннадцать =

Сейчас читают:
Top