Вибираємо сорти фізаліса по сорту, смаку і розміру
8704 Вибираємо сорти фізаліса по сорту, смаку і розміру

Вибираємо сорти фізаліса по сорту, смаку і розміру


Вибираємо сорти фізаліса по сорту, смаку і розміру

Слово фізаліс мало про що говорить деяким садівникам. Але ті, хто одного разу його у себе посадив і спробував оригінального смаку плоди, більше ніколи від нього не відмовляться. Мало того, що він дуже смачний, так ще й коробочки фізалісу дуже декоративні і здатні прикрасити ландшафт вашої ділянки.

Читайте также: Прически из жгутов, учимся стильно закручивать волосы

Щоб познайомитися з цією культурою і не розчаруватися, потрібно правильно вибрати насіння. Адже фізалісів багато і відрізняються вони один від одного, як помідори від суниці.

Фізаліс декоративний, або так званий фізаліс Франше. В їжу не вживається і вирощується заради «китайських ліхтариків». У кожному такому «ліхтарику» є плід червоного кольору. На смак він досить непоганий, але занадто маленький, щоб можна було наїстися, тому використання цього різновиду чисто декоративне.

Вибираємо сорти фізаліса по сорту, смаку і розміру

Фізаліс овочевий, або, як його ще називають, мексиканський. Плоди у нього великі, до 150 г. Але у багатьох сортів всього 30 г, тому уважно підходите до вибору сорту. Урожайність овочевого фізалісу висока, на смак плоди досить приємні, якщо умови дозрівання були оптимальні (багато сонця, відсутність дощів і поливів під час дозрівання). З плодів виходить відмінне варення. Гарні вони і в маринованому вигляді. А ось в свіжому вигляді їх їдять рідко через особливого нальоту з неприємним смаком, який зникає при бланшировании.

Найсолодші плоди у сортів Московський ранній, Грунтовий Грибовський, Корольок і ін.

Вибираємо сорти фізаліса по сорту, смаку і розміру

Ягідний фізаліс набагато дрібніше, усього до 9 г, а то і менше — частіше в межах 1-3 м Але цінність його не в розмірах. Плоди ягідного фізалісу дуже смачні. Найсмачніші плоди у фізалісу ізюмних (сорт Сюрприз), фізалісу перуанського (сорти Колумб і Чарівник), фізалісу флоридского (сорт Філантроп).

По темi:  Сад: сезонные работы в сентябре

У флоридского фізалісу смак приємний, але без вишукувань, зате майже без кислоти і фруктових відтінків. Варення з нього нагадує варення з жовтої черешні. Фізаліс родзинковий володіє більш вишуканим смаком. Плоди солодкі, зі смаком ананаса і сильним фруктовим ароматом. Сік схожий на мандариновий, але багатший. А ще цей вид фізалісу найкраще зберігається. Плоди в чехольчиках можуть пролежати до шести місяців. Їх приємно є навіть в подвядшие стані.

Вибираємо сорти фізаліса по сорту, смаку і розміру

Фізаліс перуанський не такий солодкий, як родзинковий. Але у нього свої переваги: ​​у нього яскравий фруктовий аромат, а за співвідношенням цукру і кислоти він ближче до садової суниці. Правда, вони, як і суниця, ніжні і погано зберігаються. Смак і аромат сильно залежать від сортів. Так, Чарівник нагадує грейпфрут, Колумб пахне суницею, а смак у нього, як у апельсина.

Щоб зберегти плоди перуанського фізаліс довше, їх сушать у відкритій духовці при температурі 40-50 ° С. На повітрі сушити не можна — ягоди швидко загнивають. Сушені плоди нагадують курагу, тільки з більш багатим смаком.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три + 3 =

Сейчас читают:
Top