161 | 0
Раздел: Шкідники і хвороби
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Як позбутися від капустянки назавжди

Як позбутися від капустянки назавжди

Складно переоцінити шкоду, яку щорічно завдає капустянка садівникам. Вона може за мінімальний час пошкодити всі посіви. Її не зупиняють ні величезні розміри території, ні хімічні речовини. Якщо вчасно не почати боротьбу, можна втратити весь город. Як позбутися від капустянки? Чи є дієвий засіб для знищення комахи? Які заходи не приносять користі?

Читайте также: Рецепт Помідори половинками на зиму

Життєдіяльність капустянки

Потрібно почати турбуватися вже при перших ознаках появи цієї комахи. Однак нерідко садівники помічають на своїй ділянці всього пару особин і не вважають шкідника небезпечним. Насамперед можна побачити пориту землю – це тунелі, по яких пересувається комаха. Допомогою у відповіді на питання: «Як позбутися від капустянки» стане відео, на якому можна розглянути комаха і запам’ятати, як воно виглядає. Іноді медведку плутають з жуками, тарганами і взагалі не визнають за шкідника.

Живе капустянка переважно під землею. Харчуватися краще їстівними бульбами, особливо любить картоплю, редьку, редис. Але страждають від неї і дерева з чагарники – в пошуках їжі, комаха з’їдає все, що зустрінеться на шляху. Цікава особливість – капустянка відмінно орієнтується в рослинності і не чіпає бур’ян.

Радимо відразу приготуватися до довгої і серйозної боротьби, у комахи безліч природних пристосувань, що дозволяють адаптуватися до будь-яких умов. Протягом одного літа капустянка може пошкодити кореневу систему всіх дерев на ділянці і знищити все бульбові овочі.

Анатомія і життєвий цикл

Щоб вибрати оптимальний метод боротьби, потрібно мати уявлення про будову комахи. Капустянка покрита хітиновими наростами, які утворюють своєрідний панцир. Вона настільки тверда, що її неможливо роздавити голими руками, тільки із зусиллям. При достатку їжі капустянки можуть вирости до 5-6 см в довжину. Капустянка може перелітати на невеликі відстані, крила дозволяють їй перебувати в повітрі кілька десятків хвилин. Ловити і знищувати її механічними методами марно, це марна трата сил. Мало того, що медведку майже неможливо зловити, вона все одно встигне відкласти яйця в своїх ходах. Одна доросла капустянка може відкласти яйця, з яких вийде кілька сотень нових особин.

По темi:  Попелиця – шкода і заходи боротьби з шкідником

Зимувати капустянка йде прямо в грунт. Цікаво, що нори намагається рити поряд з корінням молодих рослин, щоб забезпечити собі харчування навесні. Саме в весняний період доцільно починати боротьбу. Комаха ще не встигне розмножитися і, знищивши значну кількість дорослих шкідників на ділянці, можна уникнути їх поширення.

Прибирання присадибної території

Далеко не всі садівники займаються осіннім збором листя, обрізанням гілок і обробкою грунту. Такий захід буде дуже хорошою профілактикою в разі, якщо капустянка одного разу вже атакувала ділянку. Важливо переорати землю на глибину залягання ходів. Проводити орання рекомендується перед самими заморозками, інакше нечисленні комахи встигнуть побудувати собі нові тунелі. Аналогічно рекомендується надходити тим, хто безуспішно бореться з Медведкою. Це допоможе трохи зменшити швидкість розмноження шкідників по весні.

Основні засоби в боротьбі з медведкою

Як позбутися від капустянки назавжди? Потрібно знищити існуючих особин і запобігти появі нових. Починати роботи потрібно після того, як розтане останній сніг. Переміщатися комахи починають, як тільки прогріється грунт, а активізуються до моменту висадки бульбових культур вже ближче до кінця весни.

Першочергова міра – використання різних хімікатів. Це малокорисні для рослин, але буде гірше, якщо комаха знищить все посадки.

Алгоритм застосування покупних препаратів:

1) По-перше, потрібно вибрати відповідний склад. Абсолютно безпечних немає, тому потрібно виходити зі ступеня зараження, а також враховувати культурні особливості паростків, висаджених на ділянці.

2) Є особливі препарати, застосування яких починається прямо перед висадкою. Вони допомагають уникнути знищення. Найбільше складів продається для обробки картоплі в насінні.

3) Насіння рослин обробляють відразу перед тим, як посадити, а у розсади замочують в розчин коріння. Потрібно відзначити, що більшість хімікатів допоможуть врятувати урожай також від колорадського жука.

По темi:  Настоянка з кропиви від шкідників і хвороб

4) Після пари тижнів після висадки, концентрація хімічної речовини в листках і стеблах значно знизиться, а значить, капустянка зможе підібратися до рослин, нехай і не з землі, але комахи не гребують і зеленими частинами. Щоб уникнути знищення молодих рослин потрібно заздалегідь приготувати отруйні пастки. Використовують препарат під назвою «Бі-52». Він має подвійну дію – відлякує більшість шкідників завдяки своєму запаху, а якщо капустянка все ж ризикне його спробувати – то загине.

Як позбутися від капустянки назавжди? Нерідко зустрічаються ситуації, коли капустянка окупує великі території і при виведенні просто повертається з прилеглих ділянок. Популярний сучасний метод – застосування ультразвукових відлякувачів. Ці прилади видають звуки, які комахи не переносять, вони відчувають небезпеку і залишають територію. Потрібно знати, що якщо встановлювати пастки тільки на одній ділянці, самостійно, то потрібний ефект не буде досягнутий, потрібно домовитися з сусідами, інакше всі зусилля виявляться марними і комаха повернеться.

Що ще можна зробити?

  1. Постійно додавати отруйні для комахи препарати при розпушенні грунту. Можливо, на це піде не один сезон, проте чисельність шкідника буде поступово знижуватися.
  2. Отлавливают медведку за допомогою народних засобів, використовуючи шифер, шматки картону або фанери. Спочатку уражену грунт рясно заливають водою. Потім викладають на неї матеріал. Потрібно почекати 12-16 годин, і під матеріалом можна зібрати чимало шкідників, що вилізли з затоплених тунелів.
  3. Регулярно проводити розпушування грунту після збирання врожаю.
Статью нашли по запросам:
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1840 f6-LU6f8YXCwW9Dslce5Mg9mXOGGKUzxl2FB9Fg3T7_qVwn2O3q9VMUrSWpW4QOh 93361bc407802f01f1aaedd8bcb30c0a220d8c7d&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Як позбутися від капустянки назавжди

Вы читаете статью Як позбутися від капустянки назавжди. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Як позбутися від капустянки назавжди - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Як позбутися від капустянки назавжди