Як позбутися морквяної мухи
8946 Як позбутися морквяної мухи

Як позбутися морквяної мухи


Як позбутися морквяної мухи

Коли урожай вражає морквяна муха, як з нею боротися? Які методи є для знищення цього небезпечного шкідника і захисту рослин без застосування хімікатів? Як боротися з морквяної мухою своїми силами? Для цього треба спочатку з’ясувати, що таке морквяна муха.

Читайте также: Рецепт Печиво з абрикосами

Короткий опис шкідника

Шкода рослинам приносить не саму комаху, а його личинка. Це відбувається на всіх фазах її розвитку. Саме шкідливе істота має тулуб в довжину до 0,5 см, колір його – чорний. Крила прозорі. Личинки пофарбовані в світло-жовті тони з блиском. Голови і ніг не мають. Довжина тіла – близько 0,7 см. Вони можуть зимувати в коренеплодах, які знаходяться на зберіганні.

Протягом одного сезону морквяні мухи можуть дати 2 покоління. Перший раз вони з’являються навесні, а другий їх масовий виліт починається до кінця серпня. Комаха відкладає яйця на кореневих шийках рослини. Народжуються личинки і впроваджуються в коренеплід, прогризаючи там ходи. Якщо морква вражена шкідником, то її листя забарвлюється в червоно-фіолетовий колір, а потім стають жовтими. Після цього рослина засихає і гине. Сам пошкоджений коренеплід не придатний для збереження.

Як позбутися морквяної мухи

Методика зменшення втрат

Для посівів на дачних ділянках морквяна муха і її личинки обгрунтовано вважаються найнебезпечнішими шкідниками. Тому боротися з ними треба будь-якими доступними способами.

Для початку можна використовувати заходи профілактики. Вони включають в себе точне дотримання термінів сівозміни. Рослина треба висівати дуже рано, щоб воно могло добре зміцніти до появи шкідника. Призначені для зберігання коренеплоди треба засівати в кінці травня і до середини червня.

По темi:  Персик: шкідники і хвороби листя, плодів персика

Після першої посадки повертати на початкове місце морквину можна тільки через 3 або 4 роки. Сіяти насіння моркви рекомендується на піднесених місцях, які добре продуваються навіть слабким вітерцем і висвітлюються сонцем велику частину дня. Грунт в цих місцях повинна бути легкого типу. Не рекомендується внесок свіжого гною при підготовці грядок з морквою.

Якщо органіка все ж внесена в грунт, то на такій ділянці садити коренеплоди можна тільки через 12 місяців.

Посіви краще не робити густими, так як при незагущені посадці заселення шкідниками буде набагато менше. Треба вчасно проводити проріджування (на дистанції 2 або 3 см), особливо в той період, коли рослини випускають перші 2-3 листочка. Бур’яни викорчовують безжально. Поливають морква рідко (не можна допускати дощування). Полив повинен бути помірним.

Використовуються при цьому методи колективного захисту рослин. Наприклад, морква бажано висаджувати разом з цибулею або часником (ярових). Фітонциди цибулі і часнику відлякають морквяну муху, а аналогічні сполуки, що випускаються коренеплодом, сполохані шкідників цибулі та часнику.

Для мульчування посівів можна вживати торф’яну крихту в кількості 0,3 кг / м². Це теж один із способів захисту, так як муха не любить грунт, що містить торф.

Треба вжити певних заходів перед посівом коренеплодів. Для цього насіння повинні пройти передпосівну підготовку. Приблизно за 9-11 діб до початку висадки насіння їх треба замочити протягом 2 годин теплою водою. Після цього насіння викладаються на змочений полотно, потім все це укладають в пакет з поліетилену, в якому виконані отвори. Після цього 9-10 днів все це лежить в холодильнику. Перед посівом насіння треба висушити, щоб у них була хороша сипучість. Потім проводиться їх посадка на грядки.

По темi:  Хвороби та шкідники ірисів, способи боротьби

Як позбутися морквяної мухи

Народні методи боротьби з городніми паразитами

Для відлякування шкідника часто використовується наступний спосіб:

Треба взяти тютюновий пил і негашене вапно в кількості 1 до 1. Якщо немає вапна, то можна використовувати деревну золу.

Отриману суміш слід внести в землю на міжряддях морквяних посадок. Потрібну кількість розраховують так, щоб на кожен 1 м² ділянки потрапило не менше 5-10 г суміші.

Обробка таким способом повинна повторюватися 2-3 рази з перервою в 9 діб.

Якщо немає можливості вжити зазначені вище речовини, то можна вчинити інакше:

  • Беруть бадилля помідора – стебла і листя. Загальна вага повинен становити 4 кг.
  • Все це дрібно нарізають і укладають в відповідну посудину.
  • Зверху наливають 10 л окропу.
  • Витримують отриманий відвар 48 годин.
  • Після цього треба відфільтрувати суміш і додати 0,03 л рідкого або 45 г господарського мила. Це потрібно, щоб розчин добре прилипав до рослин.
  • Треба розпорошити суміш над грядкою з морквою.

Для боротьби з мухою на протязі всього літнього періоду можна застосовувати і інші відвари, якими обприскують листя коренеплоду. Добре зарекомендували себе настої деревію, лопуха, ромашки, полину. Ефективно відображають нападу городньої мухи відвари часнику і цибулі.

Щоб приготувати цибульний або часниковий розчин треба взяти неочищені часточки плодів цих рослин і дрібно нарізати, а потім залити 2 л окропу. Суміш настоюють 24 години, а потім фільтрують. Перед нанесенням на ділянки з морквою в отриманий розчин доливають до 10 л води і додають трохи господарського мила. Обробку проводять при проріджуванні морквяних рядів. Запах, який відганяє шкідників, може протриматися не менше 4 днів.

Можна застосувати екстракт з хвої. З нього робиться настій: 0,2 кг сировини розбавляють в 10 л гарячої води.

По темi:  Попелиця на яблуні, як боротися: ефективні методи

Обробку морквяних грядок треба виробляти в ранкові години або ввечері по 2-3 рази. При цьому треба дотримуватись інтервалу в 7 днів. При проріджуванні рядів рослини або зриві бадилля і самого коренеплоду можна кидати їх прямо у грядки, все треба збирати в компостні купи в іншому місці ділянки. Так як шкідник йде на запах, то для захисту посіву можна викласти в міжряддях бадилля помідорів або полин – це викличе масовий вихід комах.

Як позбутися морквяної мухи

Використання різних хімічних складів

Використання хімії рекомендується тільки в разі крайньої необхідності. Для знищення морквяних мух і їх личинок зазвичай застосовуються такі хімікати, як «Штефесін», «Децис», «Волатон».

Всі хімічні агенти треба використовувати при температурі повітря не менше 20 ° С. Це робиться або рано вранці, або у вечірній час.

Якщо є можливість застосувати біологічний препарат під назвою «Фитоверм», то беруть 10 мл цієї речовини і розбавляють в 6 л води. При користуванні будь-яким вищеописаним препаратом треба застосовувати індивідуальні засоби захисту.

Можна використовувати й інший спосіб знищення комах. Правда, він вимагає невеликих фінансових витрат. Помічено, що комаха літає дуже низько над землею. Щоб уберегти майбутній урожай від загибелі, треба захистити рослини дрібнопористою сіткою. Така огорожа повинна мати в висоту не менше 0,5 м. Її встановлюють навколо грядки з коренеплодами. Метод перевірений: жодне комаха не пробилося крізь огорожу, і морквина виросла здоровою, тоді як на іншій грядці, де застосовувалися звичайні способи захисту рослин, комахи зуміли їх пошкодити.

Описані вище способи боротьби з шкідниками можна застосовувати на будь-якому дачній і присадибній ділянці. Вони при правильному виконанні допоможуть забезпечити отримання очікуваного врожаю при мінімальних втратах.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Шкідники і хвороби)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

восемнадцать − шесть =

Сейчас читают:
Top