Як боротися з довгоносиком навесні в період дозрівання полуниці?
8835 Як боротися з довгоносиком навесні в період дозрівання полуниці?

Як боротися з довгоносиком навесні в період дозрівання полуниці?


Як боротися з довгоносиком навесні в період дозрівання полуниці?

Хто ж з нас не любить поласувати свіжими ягідками полуниці з власної грядки? Яскрава соковита ягідка – солодка нагорода за труди для кожного садівника. Але що робити, якщо на вашій полуниці оселився шкідник довгоносик? Насправді боротьба з довгоносиком на полуниці зовсім не складна, досить знати декілька нюансів.

See also: Traveling the World

Знати ворога «в обличчя»

Довгоносик – маленький жук сіро-коричневого кольору розміром 2,5-3 мм, зі світлими волосками. Хоботок на голові, завдяки якому цей жук і заслужив свою назву, називається головотрубка. Головотрубка у довгоносика довга і тонка, на ній розташовуються колінчаті вусики.

Самка довгоносика на зав’язі полуниці просвердлює своїм хоботком отвори і відкладає яйця, з яких вилуплюються білі личинки зі світло-коричневою головою. Зимує жучок під грудками землі і опалим листям, але як тільки пригріває весняне сонечко, і температура піднімається вище десяти градусів, він виходить на світло. Харчується довгоносик соком листя полуниці, малини, ожини та суниці.

На Землі існує близько 70 000 видів цього шкідника, але полуницю вражає тільки малинно-полуничний довгоносик.

Найбільше страждають від малинно-полуничного довгоносика ранні сорти полуниці і суниці. Шкідник вражає, в основному, бутони в центрі, які зазвичай, дають найбільші ягоди. У більш пізніх сортів уражаються крайні бутони. У меншій мірі страждають від жука сорти з недорозвиненими тичинками, жіночим типом квітки, так як там для личинок менше їжі.

Як боротися з довгоносиком навесні в період дозрівання полуниці?

Чим небезпечний довгоносик?

Самий небезпечний період – період викладки самкою яєць. Він якраз збігається з моментом відокремлення бутонів. Самка відкладає яйця в перші бутони на полуниці, а потім надкушує плодоніжки. Після цього бутон висихає і опадає.

По темi:  Засоби ефективної боротьби з пацюками

Таким чином, жук може знищити до 40% урожаю полуниці. Причому цей шкідник вибирає бутони, розташовані в самому центрі, які і дають найбільші ягоди.

Як позбутися від довгоносика?

Боротьба з довгоносиком на полуниці – справа копітка. Приступати до неї потрібно ще тоді, коли починає танути сніг. Температура повітря ще занадто низька, тому жуки ще знаходяться в сплячці під сухим листям. Саме час обробити землю йодним розчином (пів чайної ложки йоду на відро води). Обробляємо кожні 10 днів.

У період висування суцвіть полуниці, приблизно за тиждень до цвітіння, проводять обробку інсектицидами.

Підійде “Інта-вир” (2,5 таблетки на 10 л води). Якщо шкідників виявиться занадто багато, необхідно обов’язково провести повторну обробку після збору врожаю на початку серпня.

Так само можна використовувати препарати біологічного контролю “Немабакт” і “Ентоні-F”, їх можна вносити з ранньої весни і до пізньої осені. На початку травня можна провести обробку препаратами “Іскра-біо”, “Акарін” або “Фитоверм”.

Пам’ятайте! Якщо довгоносик залишиться на полуниці, незабаром він перейде і на малину і навпаки.

Як боротися з довгоносиком навесні в період дозрівання полуниці?

Якщо обробляти сад хімікатами не хочеться, існують і інші способи боротьби з довгоносиками, наприклад, народними засобами:

  • Настояти протягом тижня в відрі води 100 грамів часнику, додати 400 мл хвойного екстракту і 2 ст. ложки борної кислоти і обприскувати грядки.
  • Обприскувати рослини розчином марганцівки (5 г на 10 л води) або настоянкою стручкового перцю – дуже добре відлякує жуків.
  • Класти під кущі полуниці свіжі листи папороті.
  • Поливати настоєм пижми. Так як свіжа пижмо росте пізніше полуниці і малини, доведеться купити настій в аптеці.
  • Обробляти навесні після появи молодого листя розчином нашатирного спирту (2 ст ложки на 10 л води).
  • Висадити навколо уражених рослин цибулю і часник, довгоносики його запах не переносять.
По темi:  Як позбутися від мурашок в саду та городі

Найважливіше пам’ятати, що позбутися від усіх жуків хімікатами все одно неможливо. Тому не лінуйтеся і стряхивайте довгоносиків з кущів на підстелену клейонку або папір. Не шкодуйте і зіпсовані бутони, їх потрібно обламати, вони ніякої користі вже не принесуть.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Шкідники і хвороби)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 × два =

Сейчас читают:
Top