Попелиця на кімнатних рослинах – як боротися зі шкідником
8740 Попелиця на кімнатних рослинах – як боротися зі шкідником

Попелиця на кімнатних рослинах – як боротися зі шкідником


Попелиця на кімнатних рослинах – як боротися зі шкідником

Кімнатне квітникарство – це для багатьох улюблене заняття, яке наповнює будинок затишком і радістю, здатне піднімати настрій. Але для здорового росту квітка вимагає постійного догляду. Довкілля наповнена великою кількістю чинників, що негативно позначаються на його здоров’ї. Попелиця на кімнатних рослинах – приклад атаки шкідників.

Читайте также: Місячний календар медитацій c 16 — 31 січень 2019

Багато квітникарі, навіть дуже досвідчені, найчастіше виявляються не готові до зустрічі з цим шкідником. Причина – глибоке переконання, що проблема стосується тільки садівників. Однак невеликих розмірів комаха здатна стати справжньою загрозою існування домашніх рослин.

Знайомство з шкідником

Попелиця – комаха, довжина тіла якої не перевищує одного міліметра. Попелиця на кімнатних рослинах найчастіше буває чорного, рідко бурого забарвлення. Пік розмноження припадає на весну, в деяких випадках – на раннє літо. Дихають шкідники через шкіру. Джерело їжі – сік молодої зелені. Ось чому тлю частіше можна спостерігати на ділянках листа або стебла, які комасі легше проколоти. Про наявність шкідника квітникарю можуть сказати пожовклі, скручене листя, нераспустившиеся бутони.

Види попелиць визначати вкрай складно через їхню численність. Крім того, комаха здатна змінюватися в залежності від сезону, видової приналежності рослини, джерела живлення, ряду інших чинників. Небезпека шкідника ще і в плодючості.

Попелиця на кімнатних рослинах – як боротися зі шкідником

На домашніх рослинах найчастіше можна зустріти такі види попелиць:

  • баштанна,
  • звичайна картопляна,
  • оранжерейна,
  • бобова.

Як відбувається зараження

Щодо садових культур абсолютно зрозуміло, як відбувається зараження попелиць – дорослі особини легко перелітають від однієї рослини до іншої. А як же відбувається зараження квітів в умовах квартири?

По темi:  Що таке чорна ніжка, причини захворювання і способи лікування

Попелиця на орхідеї і кімнатних квітах з’являється найчастіше з хворої рослини, яке було принесено в будинок. Ще один шлях зараження – випадковим чином залетіла через відкрите вікно самка.

Однак! Комахи цілком достатньо, щоб на квітці з’явилося близько сотні личинок, і після закінчення невеликого проміжку часу тля стала масштабним явищем.

Профілактика зараження

Краща боротьба з шкідником – щоденний огляд. Особливо ретельно це слід робити в холодну пору року. Рекомендується дотримуватися температурного режиму. Достатня освітленість, своєчасний полив – кращі способи, як можна ефективно боротися з будь-якими шкідниками.

Квітникарі, які мають великий досвід, переконані, що зазначені профілактичні заходи – найбільш ефективний спосіб вирішення проблеми. Доповнити їх можна миттям листя домашніх квітів розчином господарського мила, видаленням тих частин, які здаються повядшіе, з’явилася жовтизна.

Попелиця на кімнатних рослинах – як боротися зі шкідником

Як усунути шкідника

Найпоширеніша відповідь на питання, як позбутися від попелиці на кімнатних квітах, – це використання препаратів хімічної природи. Сьогодні на ринку представлена ​​велика кількість інсектицидів, пестицидів: Актара, Фуфанон (Карбофос), Акарін, Банкол. Для полегшення вибору слід звернутися в спеціалізований магазин, де консультанти допоможуть підібрати засіб, враховуючи вид рослини і його особливості.

Купувати інсектициди і пестициди на свій розсуд – не кращий спосіб боротьби з попелиць. Причина цього проста: їх склад містить речовини, які при використанні в домашніх умовах можуть викликати погіршення самопочуття у людей, домашніх тварин.

Можна боротися з шкідником більш безпечними, але від цього не втрачають ефективності, засобами. Наприклад, зробити настій шкірки цитрусових, часнику, цибулі, тютюну, червоного перцю, змішати з розчином звичайного господарського мила. Рідиною слід обприскувати пошкоджені рослини. В’язка консистенція обволікає комах, заважаючи їм дихати і, відповідно, допомагає вивести їх надовго.

По темi:  Настоянка з кропиви від шкідників і хвороб

Є й інші способи виведення комахи. Рекомендується встановити горщик з пеларгонії запашної поблизу хворого квітки. Пройде кілька днів, і боротьба дасть позитивні результати.

  1. Добре зарекомендувало себе і використання чорнобривців. Рослина слід зрізати цілком, коли воно цвіте, висушити, після чого дрібно порізати. Отриману масу заливають теплою водою (1 л), залишають на добу. Обробляти рослини від попелиці слід шляхом обприскування листя і стовбура. Обов’язково в розчин додатково вводиться половина столової ложки господарського мила.
  2. Боротися проти шкідників можна також водним настоєм висушених частин борщівника розсіченого. Його готують так: 100 г сухої частини заливають літром води і залишають на 24 години. Засіб використовують не тільки попелиць, а й проти павутинних кліщів.
  3. Можна приготувати концентрат з білої гірчиці. Для цього 10 г порошку насіння цієї прянощі витримують 48 годин у воді (1 л). Щоб отримати розчин для боротьби з комахами, 200 мл концентрату слід розбавити 850 мл води.
  4. Для обприскування домашніх рослин, пошкоджених попелиць, часто використовують дурман звичайний. Буде потрібно в період цвітіння заготовити його наземну частину або квіти, бутони, листя. Вихідний матеріал висушується. 50 г отриманої маси змішують з 1 л води, залишають на 12 годин. Перед нанесенням розчину на уражені тлею рослини, в нього обов’язково додають господарське мило.

Наведені способи боротьби випробувані численними квітникарями і показали свою високу результативність у вирішенні проблеми зараження рослини шкідниками.

Попелиця на кімнатних рослинах – як боротися зі шкідником

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Шкідники і хвороби)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

семнадцать − семь =

Сейчас читают:
Top