Садові скульптури з бетону своїми руками
10781 Садові скульптури з бетону своїми руками

Садові скульптури з бетону своїми руками


Прав був Чернишевський, передрікаючи надпопулярність бетону. Литі гриби, їжаки, леви, квіткові урни всіх мастей та інші малі архітектурні форми з бетону міцно влаштувалися в садах. У чому суть технології?

Саморобні садові скульптури роблять з гіпсу, полімербетону, склопластику (полистоун) або бетону. Вони можуть бути монолітними, так і порожнистими. Продаються мало не на кожному кроці, але, якщо є бажання, зробити котика чи Бабу-ягу своїми руками не складно. Процес виготовлення полягає в лиття суміші бетону з різними добавками в спеціальні форми при безперервному ущільненні на вібростолі. Якщо такого немає, для утрамбування суміші форму необхідно трясти. Крім власне садових скульптур умільці самі ллють балясини, забірні елементи, стінові панелі, плитку. Головний недолік цього хобі – серйозні вкладення на етапі виготовлення форми.

Форма для садових скульптур

Найпростіші фігури виконують методом заливки бетонної суміші в еластичну форму – силіконову, латексну, поліуретанову, склопластикову на металевому каркасі. У формах зі складною фактурою всередині є вставка з безусадочний гуми. Форми продаються готовими або виконуються під замовлення за ескізом. Як правило, на одну скульптуру роблять дві форми: для лицьової і тильної частини, які згодом з’єднують. Для міцності з’єднання на поверхні передбачені спеціальні виступи, що грають роль замків.

Кінцевий термін служби визначається відношенням і відходом. Після кожної заливки форми треба расформовать, помити, почистити шпателем, витерти ганчіркою, не заливати новий розчин по залишках минулого заливки, щоб не пошкодити дрібні деталі. Зберігати в сухому непромерзаючому приміщенні. Якщо форму після кожної заливки чистити, не бити і не кидати, вона прослужить більше 10 років.

По темi:  Высота, ширина и длина огородных грядок, почему это так важно?

Ціна питання. Форма з безусадочний гумовою вставкою для дрібної фактури коштує близько 40 тисяч, витримує 10 тисяч виливків. Дешеві форми з силікону і АБС-пластику коштують у рази дешевше, але і заливок витримують менше.

Розчин для виготовлення садової скульптури

В якості основної сировини для приготування суміші використовують цемент марки не нижче М400, воду, пісок з відсівом твердих порід фракції 5 мм, пластифікатор, за бажанням – смолу і кольорові пігменти.

Як правило, пропорція така: 3 частини піску, 3 частини щебеню, 2 частини цементу.

Чим вище марка цементу, що використовується для розчину, тим міцніше будуть вироби.

Пісок обов’язково потрібно просіяти, щоб видалити з нього дрібне сміття. Воду вливають у суміш сухих компонентів потроху, акуратно розмішуючи. Готова цементнопесчаная суміш повинна бути досить густий, щоб тримати форму.

Після заливки форми для пустотілої фігури внутрішній простір набивають дрантям (бажано змащена чимось жирним – для легкого вилучення). Витіснений розчин прибирають. Дрантя виймають, коли розчин злегка застигає і тримає форму.

Застосування гиперпластификатора покращує якість бетонної суміші, не дає розтріскуватися фігур, забезпечує швидке застигання і морозостійкість, при утрамбування зводить до мінімуму утворення бульбашок. Лита суміш легко заповнює форму і утворює рівну гладку поверхню, не вимагає обробки.

Увага! Пластифікатори зменшують час схоплювання цементу.

садовые скульптуры

Початковий рівень садової скульптури

Сама проста і популярна садова фігура – гриб. Для форми під ніжку піде пластиковий бутель, перед заливкою в середину помістіть прут арматури, щоб частині стрижня стирчали зверху і знизу. У будь глибокій формі відлийте капелюшок, застроміть кілька довгих цвяхів.

Працюйте в тінистому місці, щоб бетон не потріскався на сонці. Цемент повинен підсохнути, щоб його можна було різати ножем і зробити поглиблення для ніжки (приблизно 7-8 см). Коли розчин охолоне, ніжку скульптури прикопайте в грунті і встановіть капелюшок на верхню частину стрижня. Через 4-5 днів, коли гриб повністю висохне, його можна фарбувати.

По темi:  7 самых полезных для печени замороженных ягод

Просунутий рівень садової скульптури

Створення більш складних фігур (наприклад, чарівних істот з руками-ногами) вимагає здібності до ліплення та просторової уяви. Для міцності спочатку монтують каркас з товстого дроту або зварної – із прутів арматури. Для приготування пустотілої істоти каркас обмотують будівельною сіткою. Під великі скульптури в якості основи може служити колода, огорнуте дротяною сіткою. Розчин роблять з тих же компонентів, що і для лиття, але в пропорції 1:3, і розводять водою до консистенції пластиліну.

Новачкам рекомендують в розчин додати ПВА – так буде легше виправити похибки. Щоб вийшов моноліт, бетон кладуть шпателем пошарово, з неповним просыханием між шарами. Спочатку ліплять загальні контури, після створення потрібного обсягу опрацьовують дрібні деталі (ніс, губи, рот). Залишилися щілини заповнюють монтажною піною.

Фарбувати, лессирувати, покривати лаком можна приблизно через 10-12 днів, коли бетон остаточно схопиться і висохне.

садовые скульптуры

Доведення до розуму

Для розмальовування садових скульптур застосовують фарби на акриловій основі для зовнішнього застосування (фасадні), лаки для каменю. Кожен наступний шар наносять тільки після того, як висохне попередній. Крім фарби і лаку, можна використовувати і покриття, що імітують кам’яні породи.

Хід роботи: покроковий майстер-клас по відливу садової скульптури

На прикладі садового лева. Габарити: вага – 25 кг, висота – 450 мм, довжина – 150 мм, ширина – 250 мм

садовые скульптуры

Крок 1. Змастити пензликом форму моторним маслом з дизелем в пропорції 1:1.

Крок 2. Зробити заміс бетону. На 1 мішок цементу М500: 25 лопат щебеню фракції 5-20, 30 лопат піску і 30-50 л води. Витрата на 30 фігур левів.

Крок 3. Залити бетонну суміш у форму.

Крок 4. Дати вібрацію на вібростолі.

По темi:  Ольга Стребкова: між роботою і вирощуванням лимонів я вибрала лимони

Крок 5. Прибрати кельмою надлишки бетону.

Крок 6. Залишити до повного застигання на добу.

Крок 7. Розібрати форму (розкрутити болти).

Крок 8. Зняти гуму з виробу.

Крок 9. Очистити форму від бетонного розчину і прибрати на зберігання.

Крок 10. Пофарбувати лева фасадною фарбою.

Крок 11. Бульбашки повітря від зашкурити і прибрати шпаклівкою для фасадних робіт.

Вироби можна залишати на зиму на вулиці, але у формах, скапливающих вологу (у квіткарки, вазонах і т. д.), потрібно виконати перфоратором отвори, щоб не пішли тріщини при замерзанні води.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 + тринадцать =

Сейчас читают:
Top