Розмноження дівочого винограду живцями: немає нічого простіше!
10671 Розмноження дівочого винограду живцями: немає нічого простіше!

Розмноження дівочого винограду живцями: немає нічого простіше!


Дівочий виноград — незамінний, якщо потрібно прикрити зеленню великий паркан або фасад будинку. Тим більше його легко розмножити і посадити, зробивши все своїми руками. Сусіди з радістю поділяться з вами живцями!

Партеноциссус (правильна назва дівочого винограду) розмножують в основному живцями і відведеннями. Це настільки просто і ефективно, що до інших способів розмноження практично ніхто не вдається – хіба що в особливих випадках. Вкорінювати живці та відводки можна майже весь сезон: з ранньої весни, навіть не чекаючи розгортання листя, і до осені, поки погода дозволяє возитися із землею.

Як правильно різати живці

Весна

Навесні і на початку літа у дівочого винограду беруть на живці торішній здерев’яніле втечу. Швидше укорінятимуться ті частини, де у вузлах вже є зачатки коренів у вигляді невеликих виростів. Хоча й інші теж придатні. Укорінюваність партеноциссуса майже 100% — без застосування стимуляторів.

Наріжте батіг на чубуки з 2-4 вузлами. Живці готові.

Літо

Якщо ми беремо живці в середині літа, до цього часу з вузлів минулорічної батоги вже відростають бічні пагони.

Розмноження дівочого винограду живцями: немає нічого простіше!

нарізання живців дівочого винограду

Коли їх основу починає древеснеть, можна отримати держак вже з кожного вузла минулорічної батоги дівочого винограду. Такі живці називають молотообразными

Якщо вузли зближені, можна взяти живці на 2-3 вузла. Саджанець вийде гущі: пагони підуть з кожного вузла.

Розмноження дівочого винограду живцями: немає нічого простіше!

живці дівочого винограду

Як вкорінювати живці винограду

Укорінення винограду у воді

Дівочий виноград легко дає коріння, якщо просто поставити живці у воду. Але «водяні» коріння деревних рослин зазвичай не функціонують після пересадки в землю: вони будуть відмирати і замінюватися постійними. Для партеноциссуса це не проблема, він добре переживе адаптацію. Але час, проведений в банку з водою, пройде для рослини практично даремно. Тому ставити живці у воду має сенс тільки якщо найближчим часом у вас немає можливості їх посадити. Правильніше відразу саджати їх у землю.

По темi:  10 почвопокровных теневых растений, которые можно посадить под деревьями и кустарниками вместо газона

Укорінення дикого винограду в землі

Можна розмножувати дівочий виноград, укорінюючи живці відразу на постійному місці. Але так має сенс робити, якщо місце посадки буде відділено від решти простору доріжкою або бордюром і є можливість добре поливати і прополювати всю площу посадки. У перші 2-3 роки надземна частина дівочого винограду буде рости дуже повільно, пагони почнуть активно наростати, тільки коли коріння підуть приблизно на метрову глибину. А спочатку саджанці партеноциссуса будуть довго губитися серед бур’янів. Їх можна випадково висмикнути, скосити або затоптати.

Можна висаджувати живці для розмноження на разводочную грядку, але на грядці дівочий виноград в наступному році сплететься в суцільний клубок: при пересадці коріння і батоги складно розібрати.

Тому самий практичний спосіб – укоренити і в перший рік тримати рослини в індивідуальних горщиках. Горщики краще взяти побільше: 12-15 см в діаметрі.

Висадка в контейнери дівочого винограду

Висадіть живці у контейнери, некислий торф з додаванням піску (1/4).

Розмноження дівочого винограду живцями: немає нічого простіше!

посадка живців дикого винограду

У весняних живців (без листя) заглубите нижній вузол, у літніх – відрізок минулорічної деревини повністю.

Поставте в кожен контейнер опору, перев’яжіть листя і полийте.

Розмноження дівочого винограду живцями: немає нічого простіше!

підв’язка і полив живців

В такому стані горщики з живцями залиште до наступного року. Все, що їм потрібно, – регулярний полив. Знайдіть їм місце в тіні і прохолоді (але без вітру), щоб грунт не пересихав занадто швидко.

Висадити рослини на постійне місце можна буде в наступному році з квітня по серпень (тільки не в найспекотніші тижні). Якщо в наступному році посадка не відбудеться, то дівочий виноград перетерпить в контейнерах і другу зиму. Сильно відросло пагони можна буде скоротити, щоб вони не переплуталися, восени.

По темi:  Осенняя покупка роз: выбор саженца, посадка и хранение

Прикопувати горщики на зиму не обов’язково. Коріння дівочого винограду відносно стійкі до морозу. Знайдіть для саджанців затишне місце, де не буде крижаного вітру і де не здуває сніг. Якщо сумніваєтеся, чи правильно розташували рослини на зимівлю, подгребите до стінок контейнерів сухе листя і накрийте все це до весни перевернутими овочевими ящиками. Так рослини точно не замерзнуть.

Інший спосіб розмноження дівочого винограду — відводками

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 × один =

Сейчас читают:
Top