Пурпурова плямистість малини
10728 Пурпурова плямистість малини

Пурпурова плямистість малини


Поява влітку фіолетових плям на пагонах малини – перший ознака зараження рослин небезпечним грибним захворюванням. Не пропустіть його з виду і негайно починайте обробки!

Захворювання схильні ослаблені рослини, пошкоджені шкідниками, особливо стеблової галлицей, старі загущені плантації, посадки на важких грунтах з надмірним вмістом азоту, близьким заляганням грунтових вод.

Як проявляється пурпурова плямистість малини? Як визначити захворювання?

Спочатку на однорічних пагонах під місцем прикріплення черешків листків з’являються фіолетові або червонувато-лілові розпливчасті плями. Вони швидко збільшуються і окольцовывают стебла.

пурпурная пятнистось малины

Пурпурова плямистість малини

Уражені ділянки кори буріють, розтріскуються. Навесні середина коричневих плям на перезимували хворих пагонах світлішає, на ній виявляються чорні крапки – пікніди гриба. Подальше поразка охоплює вже нирки, верхівки листя і самі листові пластини. Уражені бруньки не розпускаються або з них утворюються слабкі бічні гілочки. Кора на уражених ділянках розтріскується, пагони засихають і гинуть до початку дозрівання плодів. До осені в сиру погоду спори заражають нові молоді пагони.

Як захистити посадки малини від пурпурової плямистості?

Ранньою весною, до розпускання бруньок проводять обробку мідьвмісними фунгіцидами: «Абига-Пік», «Оксихом», «Скор», «Хом», бордоською 1%-ною сумішшю або препаратом «Топаз». Повторно обробляють при відростанні молодих пагонів, на початку цвітіння та після збирання врожаю.

Головний секрет успіху здорової малини – регулярне знищення рослинних залишків, пошкоджених пагонів, чистота і розрідженість посадок. Своєчасно оббирає і спалюйте всі рослинні залишки, у тому числі опале листя. Не закладайте їх у компост, грибні спори здатні до проростання протягом двох років. Своєчасно видаляйте поросль, не давайте малині розповзатися.

По темi:  Трихозант японский: что это такое и как вырастить его в средней полосе

Не бійтеся вирізати зайве на малиннику! Відразу після збору врожаю виріжте всі пагони, гілки малини до основи, не залишаючи пеньків, і спаліть. Не потрібно залишати їх до початку осінніх робіт, і тим більше – до весни. Ці гілки вже не потрібні рослині (термін життя пагони малини – 2 роки), вони затінюють молоді пагони і ускладнюють їх зростання.

Необхідні збалансовані підживлення, мульчування рослин. Восени під перекопування вносите фосфорно-калійні добрива.

Для посадки малини підбирайте сонячне і піднесене місце, не вирощувати цю культуру в низинах і в місцях з підвищеною вологістю.

Вибирайте сучасні, стійкі до хвороб сорти (наприклад, Метеор, Бальзам, Киржач, Скромниця, Таруса).

На початку літа відкопайте здорові пагони з зачатками коренів і пересадити їх на нове місце. Так за сезон виросте новий малинник.

Болезни малины

Пурпурова плямистість малини

Як боротися з пурпуровою плямистістю малини? Як врятувати посадки малини?

При сильному ураженні плантації не чекайте збору врожаю, пожертвуйте їм і почніть обробки негайно.

Технологія обробки малини від хвороби:

1. Обробити рослини баковою сумішшю: «Фитолавин» 0,2% + «Фундазол» 0,2%.

2. Через 7 днів обприскати по листю сумішшю «Біокомплекс БТУ» + прилипач «Липосам».

3. Через 14 днів під корінь пролити посадки сумішшю: «Фитолавин» 0,2% + «Фундазол» 0,2%.

4. Через 7 днів внести під корінь «Біокомплекс БТУ».

5. Через 14 днів обробити плантацію бордоською сумішшю 1%-ной.

6. Восени після опадання листя обробити пагони «Фармайодом» 3%-ним.

Пурпурова плямистість малини

Пурпурова плямистість малини

Кущі, уражені більш ніж наполовину, вже не вилікувати, їх потрібно викорчувати і спалити. Звільнене місце пролийте «Фармайодом», промочив грунт на глибину 15 див. протягом 5 років на це місце малину не садіть.

По темi:  Як ефективно застосовувати добрива, щоб даремно не витрачати гроші

Фото : Андрій Захарін, Shutterstock/Tacc

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

19 − один =

Сейчас читают:
Top