Полив кімнатних рослин під час відпустки – прості рішення
10493 Полив кімнатних рослин під час відпустки – прості рішення

Полив кімнатних рослин під час відпустки – прості рішення


Головне, що потрібно рослинам у вашу відсутність – вода. Глобально виходу може бути два:

Зберегти вологу, яку отримало рослина з останнім поливом, як можна довше. Це хороший варіант для двотижневої відсутності. Він може з застереженнями працювати навіть до трьох тижнів. Перевага у нього тільки одне: він практично не вимагає фінансових вкладень.

Придумати, як забезпечити рослини водою без допомоги людини. Існують різні системи поливу кімнатних рослин, в тому числі, і автоматичні. Вони незамінні, якщо рослинам належить існувати самостійно три тижні і більше.

Спочатку розглянемо, як вийти з ситуації з мінімумом витрат. Отже, кімнатні квіти можуть протриматися без поливу до чотирнадцяти днів, і навіть трохи більше, якщо їх правильно підготувати. Само собою, це спосіб на крайній випадок, має свої мінуси.

Насамперед, рослини слід добре полити, бажано методом занурення кореневої грудки.

Полив кімнатних рослин під час відпустки – прості рішення
Полив кімнатних рослин під час відпустки

Прибираємо рослини з підвіконь: із зменшенням освітлення знижується кількість випаровуваної рослиною вологи і, як наслідок, її споживання. (Мінус: зростання всіх рослин сповільниться, які виявляться пригнічені.)

Зрізаємо з рослин всі квіти і бутони. По можливості “прореживаем” листову масу. Це теж необхідно, щоб знизити споживання вологи. (Мінус: втрата декоративності, деякі рослини, можливо, будуть досить довго його відновлюватися.)

Ставимо рослини потісніше: це дозволить зберегти навколо них злегка підвищену вологість. Бажано поставити рослини в один великий піддон (великий таз, дитячу ванночку…). На дно піддону потрібно насипати товстий шар вологого керамзиту (хоча б п’ять сантиметрів), затока кілька нижніх сантиметрів водою. На нього ставимо горщики, засипавши проміжки між ними також керамзитом або обклавши вологим мохом-сфагнумом. (Мінус: таке розташування полегшує поширення шкідників, якщо якийсь із ваших уражено рослин, а ви не встигли цього помітити).

По темi:  Садовий коктейль для грунту і рослин

Полив кімнатних рослин під час відпустки – прості рішення
Просте рішення поливу кімнатних рослин під час відпустки

Ідеальним завершальним штрихом для цієї конструкції стане “ковпак” із прозорої плівки. Звичайно, його можна і не робити. Але в цьому випадку має сенс прибрати в індивідуальні теплички або прозорі пакети хоча б “найніжніші” рослини. (Мінус: рослини з м’ясистими або опушеними листям – сенполії, пеларгонії, каланхое та інші – в імпровізованій теплиці без регулярного провітрювання можуть загнити або покритися пліснявою. Інша ймовірна складність – далеко не всі екземпляри, які прекрасно проведуть час в теплиці, можна буде повернути до звичного змісту, просто знявши з них пакет. Можливо, деякі рослини доведеться поступово знову привчати до “відкритого змістом” при більш низькій вологості повітря.)

Полив кімнатних рослин під час відпустки – прості рішення
Як поливати рослини, коли поїхав у відпустку

Нагадуємо: цей метод збереження рослин, все-таки, досить стресовий. Тому, якщо ви їдете довше, ніж на тиждень, має сенс заготовити черешки найбільш улюблених видів. Вони укорінятимуться в банку з водою, поки вас не буде.

Тепер про те, як забезпечити надходження вологи. Описана вище конструкція буде діяти довше, якщо додати додаткове джерело води. Це цілком може бути “кустарний” варіант. Наприклад, зробіть в кришечці пластикових пляшок отвори, налийте воду і розставте пляшки догори дном між горщиками. Волога повинна просочуватися по краплі і зволожувати керамзит. Розмір отвору визначають експериментальним шляхом.

Підготовлені таким чином пляшки можна ставити і безпосередньо у квіткові горщики. Необхідний розмір пляшки залежить від розміру кореневої грудки. Наприклад, кадочным крупномірів може знадобитися відразу кілька пляшок. А ось рослинам в маленьких горщиках такий спосіб навряд чи підійде.

Між тим, це дієвий метод: існують подібні пристрої промислового виробництва. Найпростіші по-англійськи називаються aqua globs (glass aqua globes, glass watering sphere, watering tubesArchimedes від Brigadier Werkzeuge). Вони складаються з скляної колби, соединяющейся з керамічним конусом, який занурюють у землю для більш рівномірного зволоження земляного кома.

По темi:  Как правильно омолодить и размножить комнатные растения из представителей ароидных

Полив кімнатних рослин під час відпустки – прості рішення
Прості системи автоматичного поливу кімнатних рослин

Завдяки капілярно-пористою структурою його стінок вода сочиться в горщик по краплині. Для великих рослин подібні пристосування рекомендується використовувати в кількості декількох штук одночасно. У цьому ж ряду можна згадати і керамічні конуси Blumat Австрія). У них немає накручивающегося зверху резервуара з водою. До запасу води вони підключаються за допомогою тоненького шланга.

Полив кімнатних рослин під час відпустки – прості рішення
Пристрій автоматичного поливу кімнатних рослин

Інший всім відомий і найбільш поширений серед любителів спосіб пасивного поливу кімнатних рослин – “підключити” рослини до ємності з водою допомогою імпровізованих ґнотів. Це можуть бути мотузочки, шнурки, вовняні нитки різного діаметру, скручені бинти і так далі. Один кінець гнота треба опустити в ємність з водою (наприклад, таз), а інший – прилаштувати в горщик (для надійності його треба буде закріпити, наприклад, кілочком). Вода буде надходити до квітів за рахунок різниці каппилярных тисків.

У будь-якому випадку, як промислові, так і саморобні системи зволоження обов’язково слід завчасно протестувати. Наприклад, простежити, з якою швидкістю той чи інший гніт проводить воду. А то може виявитися, що через годину-другу таз спорожніє, а рослини опиняться в калюжі води. Важливо також підібрати ємність відповідного розміру, щоб рослинам вистачило води, і визначити, на якому рівні по відношенню до горщикам її краще всього поставити: на тій же висоті, вище або нижче.

Хорошим рішенням для пасивного поливу можуть стати капілярні мати – килимки з гігроскопічного матеріалу. Їх продають у багатьох садових центрах, і коштують вони недорого. (Для домашнього вжитку не варто купувати капілярний геотекстиль, зроблений з вторсировини.) Капілярний мат можна розстелити на будь-якій рівній поверхні, наприклад, на столі, опустивши один з його країв в ємність з водою. Під килимок обов’язково підстеліть плівку, щоб захистити поверхню від вологи. Якщо опустити кінець килимка в ємність з водою важко, можна відрізати від його краю смуги, змочити їх водою, а потім опустити одним кінцем у посудину, а другий розмістити під килимком. До речі, ці ж смуги можна спробувати пристосувати як ґнотів.

По темi:  Руки выше, ноги шире: в Роспотребнадзоре объявили новое эффективное средство от недугов

Полив кімнатних рослин під час відпустки – прості рішення
Капилярные мати для поливу кімнатних рослин або автополив рослин

Існують готові піддони для автополиву рослин за допомогою капілярних матів, наприклад, виробництва фірми Garland (Англія). Вони складаються з глибокого піддону зовнішнього, внутрішнього піддону і капілярного килимка. У зовнішній піддон треба налити воду, вставити в нього внутрішній піддон, вистелене килимком, а на нього – скласти рослини. Килимок буде тягнути воду з піддону і віддавати її рослинам. Виробники обіцяють, що таким чином рослини зможуть пережити до двох тижнів вашої відсутності. Причому у рослин гарантовано не згниють коріння.

Складати горщики з рослинами безпосередньо в ємність з водою не варто. Навіть якщо не хочеться купувати капілярні мати або керамзит “в промислових кількостях. Такий спосіб добре підійде, наприклад, для циперус, але у більшості інших видів, распространненых в кімнатній культурі, у разі занурення горщика у воду на тривалий термін з великою ймовірністю згниють коріння.

Цілком імовірно, що, розглянувши всі ці “прості” способи поливу кімнатних рослин, ви приймете рішення про покупку системи автоматичного поливу, влаштованої схожим чином, але працює більш ефективно і надійно.

Дякуємо інтернет-магазин Mastergrow.ru і Миколи Вавакина за зразки, надані для зйомки.

Полив кімнатних рослин під час відпустки – прості рішення

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пятнадцать − десять =

Сейчас читают:
Top