Ольга Стребкова: між роботою і вирощуванням лимонів я вибрала лимони
8656 Ольга Стребкова: між роботою і вирощуванням лимонів я вибрала лимони

Ольга Стребкова: між роботою і вирощуванням лимонів я вибрала лимони


Ольга Стребкова: між роботою і вирощуванням лимонів я вибрала лимони

Мало у кого виникає бажання звільнитися з роботи, якщо вона престижна і добре оплачувана. Зазвичай ми тримаємося «за своє місце», навіть якщо не подобається обстановка, боячись втратити «стабільність і впевненість у завтрашньому дні». Ольга ж, вийшовши з декретної відпустки на роботу (працювала вона юристом в адміністрації міста Павлово-на-Оке), через два місяці зрозуміла – це не її. І повністю присвятила себе чоловікові, двом дітлахам і лимонарій – величезною оранжереї, в якій цілий рік ростуть, цвітуть і плодоносять не тільки лимони, але і безліч інших цитрусових і декоративних рослин.

Лимони – сімейне захоплення

Павловські лимони з’явилися в родині Ольги в 20-х роках минулого століття. Їх почала вирощувати ще її прабабуся, Макарова Марія Олексіївна. Взагалі, в Павлове лимони не зважали екзотикою, їх вирощували практично всі. Росли вони і на вікнах батьків Ольги: в відрах, діжках, горщиках, заповнюючи собою віконні прорізи. Бабуся теж була захоплена рослинами, але більше вирощувала троянди і жоржини. Так що можна сміливо сказати, що любов до рослин у Ольги – це в крові.

– Взагалі, лимони – це символ мого дитинства. Але розвернутися і дати волю своєму захопленню мені вдалося, тільки коли мої батьки переїхали в свій будинок.

Ольга Стребкова: між роботою і вирощуванням лимонів я вибрала лимони

Колекція родом з дитинства

Лимони в житті Ольги були завжди, але своя колекція почалася з подарунка: в 15 років мама подруги подарувала їй мандаринове деревце – павловській помаранча. Деревце живе і плодоносить до цієї пори, хоча і пройшло вже більше двадцяти років.

По темi:  Особенности весенней обрезки яблони: видео мастер-класса с Евгением Сапуновым

– Інші деревця в моїй дитячій колекції з’явилися по-різному. Я бачила на вікнах будинків деревця лимонів з різною формою і розміром плодів. Дзвонила в двері господарів і просила живці. Хтось віддавав так, хтось продавав, іноді вдавалося купити і все дерево, хтось навіть дарував.

Багата колекція

На сьогоднішній день в колекції у Ольги є кілька павловських лимонів з різною формою плодів, павловські цитрони, Памела, лайми, грейпфрути, апельсини. Крім них є ще й величезна кількість квітів: герані, мирт, сукуленти, гортензії, лаванда.

Як будувався лимонарій

Втілення мрії в реальність почалося в 2015 році. З ділянки знесли стару (ще з радянських часів) бабусину теплицю і приступили до грандіозного будівництва.

Для початку був створений проект самої оранжереї і газової котельні. Так як ділянка знаходиться на високому березі Оки, і там постійно дмуть сильні вітри, була обрана вітрильна форма теплиці.

Ольга Стребкова: між роботою і вирощуванням лимонів я вибрала лимони

Розміри лимонарій вражають: довжина 30 м, ширина 6 м, висота 4,5 м. Така висота вибрана не випадково: лимону потрібен великий об’єм повітря.

Був залитий фундамент на глибину промерзання грунту. Товщина стін – 0,5 м, їх висота над фундаментом – 70 см. На них уже кріпився сам каркас теплиці. Він металевий, його замовляли і виготовили на заводі. Укрита теплиця посиленим полікарбонатом товщиною 16 мм ізраїльського виробництва. Такий полікарбонат добре тримає тепло і навіть стійкий до граду. По периметру лимонарій проведені опалювальні труби. Грунт додатково не обігрівається завдяки посиленому фундаменту.

Щоб влітку рослини не страждали від спеки і сухості повітря, в теплиці встановлено зволожувачі повітря. Також для рослин обладнана площадка, укрита зверху сіткою. Туди на літо виносяться діжки з рослинами, де вони знаходяться до жовтня.

По темi:  Сады России: Русская усадьба семьи Тарасенко в Лапино

Що стосується додаткового освітлення, то його поки немає: дах лимонарій побудована з полікарбонату, і природного освітлення вистачає.

Кожній рослині свій грунт

Велика частина дерев в лимонарій зростає в діжках, але є кілька примірників, які ростуть у відкритому грунті. Під них довелося готувати посадочні ями і готувати під кожну рослину відповідний грунт: під мандарини, під лимони, під гортензії.

Ольга Стребкова: між роботою і вирощуванням лимонів я вибрала лимони

Хто може виростити павловській лимон

В кінці розмови я запитала Ольгу, чи дійсно павловській лимон може виростити будь-який бажаючий, у якого в квартирі є вікно. Виявилося, що ні. Якщо ви байдужі до рослин і не готові приділяти їм час на догляд, то навряд чи у вас щось вийде. Навіть таке невибаглива рослина, як павловській лимон, може загинути, якщо його поставити на північне вікно, забувати поливати й удобрювати.

До речі, домашні лимони за смаком відрізняються від покупних. Вони набагато соковитіше, ароматні, шкірка м’якше, її навіть можна їсти (на відміну від магазинної, яку є небезпечно для здоров’я).

Довідка від «Господарства»

Павловський лимон росте компактним кущем висотою 1-1,5 м; крона округла, діаметром до 1 м; кількість стовбурів – від двох до чотирьох. П’яти-семирічний павловській лимон в кімнатних умовах здатний принести 20-30 плодів. Все дерево лимона (листя, квітки, плоди) виділяє фітонциди, що володіють потужною антимікробну активність. Тому повітря в кімнатах, де ростуть лимони, не тільки збагачений киснем, але і від провини хвороботворних бактерій.

Ольга Стребкова: між роботою і вирощуванням лимонів я вибрала лимони

Як потрапити в лимонарій

Потрапити в лимонарій дуже легко. Якщо ви перебуваєте в місті Павлово-на-Оке, просто зателефонуйте, і якщо Ольга в лимонарій, то вона із задоволенням проведе вас по своїх володіннях, розповість і про історію міста, і про історію павловского лимона. В гості до неї приходить дуже багато людей: просто поговорити, посидіти під лимонним деревом, насолодитися ароматом квітучих цитрусів і просто – відпочити душею.

По темi:  Галова тля на смородині

Лимонарій Ольги знаходиться над берегом Оки: відійшовши всього на 30 м від нього, можна помилуватися панорамою міста Павлово. Видовище, за словами Ольги, приголомшливе.

Ну а якщо зацікавлять саджанці цитрусових рослин, то вони у неї є різних сортів.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 × 4 =

Сейчас читают:
Top