Літо рекордів: з погодою в Москві відбувається щось дивне
10750 Літо рекордів: з погодою в Москві відбувається щось дивне

Літо рекордів: з погодою в Москві відбувається щось дивне


Фахівці-матеорологи розповіли про дивацтва цього літа: чим їх (і нас) здивувала погода?

Фахівці центру «Фобос» розповіли про дивацтва цього літа: за їх словами, такого ні разу не траплялося за останні 70 років.

Найчастіше слово, яке ми можемо почути стосовно погоду за останній рік — «аномальний». Схоже, кліматичні норми для нашого регіону пора «списувати в утиль» — синоптики вже втомилися вести облік погодних рекордів, якими природа обдаровує нас ледь не кожен день, починаючи з минулої весни.

Цього разу мова піде про опади. Цифра приголомшує: з травня по липень цього року в Москві випало 70% їх річної (!!!) норми — близько 481 мм. Це більш ніж на 100 мм більше, ніж попередній рекорд, поставлений в далекому 1975 році. У травні поточного року синоптики зафіксували три місячних норми, в червні — дві, і липень його майже доганяє: план по опадів виконаний на 172%. І мало цього: жителі району Зюзино діляться в соцмережах кадрами снігопад, який пройшов 30 липня незважаючи на по-літньому теплу погоду.

Фахівці відзначають і ще одну насторожуючу особливість цього дощового літа: якщо в минулі роки місячна норма опадів випадала поступово, за рахунок невеликих по інтенсивності дощів, то зараз ми спостерігаємо зливи майже катастрофічної сили, здатні вилити на наші голови місячну норму води буквально за кілька годин. Такий розгул стихій призвів до декількох серйозних НП в Підмосков’ї, коли вийшли з берегів річки змивали дороги і дачні селища; страждає і місто: в Москві регулярно підтоплює вулиці, підземні переходи та автомобільні тунелі. Фахівці «Мосводостока» пояснюють це саме «ненормативними» опадами: міська система водовідведення була спроектована, виходячи з кліматичних норм випадання опадів і не розрахована на апокаліптичні зливи, які ми спостерігаємо в останні три місяці.

По темi:  Куда деть новогоднюю елку после праздников?

Що ж, нам залишається тільки запастися гумовими чобітьми і сподіватися, що в майбутньому для переміщення по місту не потрібно байдарка.

За матеріалами iz.ru, realty.ria.ru

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 × четыре =

Сейчас читают:
Top