Види бегонії з червоними, зеленими і рожевим листям
10122 Види бегонії з червоними, зеленими і рожевим листям

Види бегонії з червоними, зеленими і рожевим листям


Види бегонії з червоними, зеленими і рожевим листям

Тропічний завод бегонія зустрічається не тільки в дикій природі. За різноманітність форм і фарб, а також невимогливість у догляді вона полюбилася квітникарям усього світу.

Читайте также: Кострубонька

Різні види бегонії використовують для прикраси приміщень, озеленення балконів і терас, оформлення квітників і паркових зон. Селекціонери вивели безліч гібридів, що вражають не тільки красою квіток, але і химерністю декоративного листя.

Види бегонії з червоними, зеленими і рожевим листям

Ботанічний опис

Свою назву бегонія отримала завдяки Мішелю бегонії, який ініціював вивчення рослинності Антильських островів. Рід бегонія включає в себе трав’янисті рослини, чагарники, напівчагарникові різновиди. Серед них зустрічаються лазять і ампельні варіанти. Коренева система у них може бути різною. У деяких вона представлена ​​бульбами. Такі бегонії придатні для вирощування на клумбах, інші ж види є кімнатними квітами.

Листові пластини рослини асиметричні. Вони цілісні або розсічені в декількох місцях. Краї листів нерівні, з хвилястими або зубчастими виїмками. У більшості різновидів зворотна сторона листя має червонуватий, бурий або фіолетовий відтінок. Лицьова ж поверхня пофарбована переважно в зелені, червоні та рожеві тони. Вона може бути однотонною, плямистої або візерункової. Нерідко листя і стебла мають галявину.

Цвітуть бегонії теж по-різному. Квітки бувають різних форм і розмірів. Пелюстки мають червону, рожеву, жовту, помаранчеву, білу або комбіновану забарвлення. Нерідко по їх краю проходить кольорова облямівка. Різностатеві квітки по кілька штук зібрані в суцвіття. Після їх відцвітання з’являються плоди-коробочки, наповнені дрібним насінням. Цвітуть рослини з весни до осені, але є і так звані вечноцветущей різновиди бегоній кімнатних.

Види бегонії з червоними, зеленими і рожевим листям

Існуючі види бегонієвих

Рід Бегонія налічує понад півтори тисячі різновидів. І хоча в декоративних цілях використовується тільки десята їх частина, на сьогоднішній день єдина класифікація цих рослин відсутня. Умовно бегонії можна поділити на 4 групи:

 • кущисті;
 • бульбові;
 • красивоцветущие;
 • з декоративним листям.

Кущова форма

Цей різновид представлена ​​пишними кущистими рослинами з розгалуженими колінчатими стеблами, витягуються в висоту до 2 м. Але є і мініатюрні види, що виростають всього на 5-10 см. Листя у них бувають різними за формою, кольором і розмірами. Кореневища у кущів товсті, але вони не підходять для розведення рослини.

Виглядає бегонія чудово, так як період спокою у неї відсутня і при правильному догляді вона буде цвісти протягом усього року. Її пухкі суцвіття представлені в основному білими і рожевими квітками. Приклади кущових бегоній:

 • Коралова. Має великі подовжені листя в сріблясту цяточку. Розміри куща можуть сягати півтора метрів у висоту. Цвіте рослина ближче до кінця зими рожевими або червоними квітами, зібраними в витончені звисають суцвіття.
 • Фуксіевідна. Одна з найвищих різновидів. Її овальні листочки з глянцевою поверхнею пофарбовані в рівний зелений колір. Квіти зібрані в звисаючі грона, їх забарвлення плавно перетікає з червоною в блідо-рожеву.
По темi:  Вирощування садового бальзаміну з насіння

Кущисті види рослини є найбільш невибагливими.

Види бегонії з червоними, зеленими і рожевим листям

Бульбові різновиди квітки

Особливістю цих бегоній є наявність бульб, придатних для розмноження. Результатом роботи селекціонерів стали квітки дивовижної краси, поодинокі або скомпоновані в суцвіття. Вони вражають різноманітністю розмірів і колірної палітрою. Ще одним плюсом бульбових різновидів є невибагливість і тіньовитривалість.

Ці рослини можна розводити як вдома, так і в саду. Найбільшого поширення набули такі види бульбових бегоній:

 1. Crispa Marginata;
 2. Bouton de Rose;
 3. Dark Red;
 4. Picotee;
 5. Arlecin.

Сорти з декоративним листям

Цінність цих рослин в красі різьблених листових пластинок. Вони відрізняються різноманітністю і насиченістю кольору, вигадливістю форм і візерунків. На особливу увагу заслуговують такі з них:

 • Лотосовідная. Це невисока рослина з глянцевими густо-зеленими листками. На звороті вони у цього виду бегонії червоні. Листя має скошену овальну форму і рівні краї. Дрібні рожеві квітки зібрані в рідкісні пензлика.
 • Тигрова (Бауера). Невисока бегонія з повзучим стеблом і косо-серцеподібними листочками. Їх поверхня покрита характерними зеленими плямами і темними смужками. На звороті листи опушені. Рослина дає рожеві пониклі суцвіття з дрібних квіток. Широко поширені сорти Тайгер і Клеопатра.
 • Клиновидна. Розсічені на кілька клинів листя мають сріблястий відтінок із зовнішнього боку і червоний зі зворотним. Цвіте непримітними білими квітками.
 • Королевська. Це кореневищна рослина. Його листя великі, витягнуто-серцеподібні з нерівним краєм. Вони пофарбовані в різні тони – коричневий, малиновий, червонувато-ліловий. На поверхні листових пластин можуть бути смуги, плями, окантовка. Рожеві квіти декоративної цінності не мають.
 • Популярні сорти: Cartagena, Chocolate cream, Evening Glow, Алілуя, Silver Corkscrew, Perle de Paris.

Види бегонії з червоними, зеленими і рожевим листям

Красивоквітучі гібриди

Ці сорти були виведені для отримання декоративних квіток. Їх розміри у деяких сортів досягають до 30 см. Найбільшою популярністю користуються такі різновиди:

 1. Нон стоп. Бульбові однорічник. Квітки великі, махрові, мають різне забарвлення. Вони з’являються безперервно, поки температура не опуститься нижче + 18ºС.
 2. Мармората. Махровий сорт з великими квітками. Білі пелюстки мають червоні штрихи і окантовку. Це компактне бульбова рослина, яке можна використовувати в ландшафтному дизайні.
 3. Бегонія рожева махрова. Дає пишні квітки до 20 см в діаметрі. Це маленький кущик, який цвіте до початку заморозків. Рослина часто використовують для озеленення балконів.
 4. Венера. Ампельна різновид з рожевими квітками близько 5 см в діаметрі. Вони бувають махровими повністю або частково. Цвіте рясно. Розмножується бульбами.
 5. Елатіор. Листки глянсові, темні. Квітки групуються в суцвіття, розташовані на довгих ніжках. Вид представлений безліччю сортів: Роза, Ренесанс, Піккора, Клео, Goldfinger, Kyoto, Берлін та ін.
По темi:  Квіти гвоздики – сорти, посадка і догляд

Особливості догляду

Ніяких спеціальних умов для бегонії створювати не треба. Але для того щоб вона активно росла і рясно цвіла, потрібно враховувати ряд нюансів:

 • Температуру в літню пору слід підтримувати на рівні 20-22ºС.
 • Рослина світлолюбна, але спрямовані промені можуть залишати на ньому опіки.
 • Бегонія любить воду, тільки обприскувати її не слід. Це може привести до появи плям на листі. Для насичення повітря вологою можна залишати воду в піддоні або використовувати зволожену гальку.
 • Квіти нерідко звикають до свого місця, тому переставляти їх без особливої ​​потреби не варто.
 • Листяним видам потрібні азотисті добавки.
 • Рослини з декоративними квітками удобрюють під час бутонізації двічі на місяць, використовуючи комплексні склади.
 • Підживлення слід проводити і для успішного формування зав’язі. Для цього підійдуть калійно-фосфорні добрива.
 • Для надання форми рослина обрізають або прищипують ростові точки. Також потрібно своєчасно видаляти підсохлі листя.
 • Щоб бегонія буйно цвіла, потрібно вчасно видаляти відцвілі елементи. Інакше вона буде витрачати сили на формування насіння, що відіб’ється на цвітінні не кращим чином.

Посадка і розмноження

Щорічну пересадку квітки в більший вазон проводять ближче до кінця березня. Кімнатної бегонії потрібно хороший дренаж, тому горщик потрібно заповнити на третину відповідним матеріалом, наприклад, керамзитом. Досвідчені квітникарі рекомендують також створювати прошарок з деревного вугілля для профілактики загнивання коренів. Грунт повинен складатися з торфу, піску, перегною, узятих в рівних частках, і подвоєного кількості листової землі. Його засипають в вазон і злегка утрамбовують. Після рослину поливають і виставляють на колишнє місце.

Посадка бульбових різновидів в квітнику проводиться по весні в теплу пору. Закапувати рослина в грунт можна разом з горщиком. Для Бегонии потрібен розсіяне світло, допустимо і деяке затінення. Якщо квітка садять без вазона, на дно лунки потрібно засипати дренажний шар. Грунт повинен бути родючим. Її можна змішати з калійними і фосфатними добривами. Рослини поливають, потім прикривають землю мульчею (соломою, тирсою і т. П.). Для попередження переохолодження на ніч незміцнілі саджанці можна накривати плівкою.

За осені рослина викопують після відмирання надземної частини. Горщики прибирають в затемнене приміщення, а бульби, які були висаджені безпосередньо у відкритий грунт, зберігають на торф’яному або піщаному субстраті.

Види бегонії з червоними, зеленими і рожевим листям

Вирощування з насіння

Для насіннєвого способу розмноження найбільше підходять вечноцветущей різновиди бегонії. При цьому зберігаються всі сортові характеристики материнської рослини. Насіння відрізняються високим рівнем схожості і дають дружні проростки в короткі терміни.

По темi:  Все про те, що таке асафетида, властивості, застосування

До висівання приступають в лютому. Для цього використовують контейнери, заповнені родючим грунтом. Насіння не треба закладати, досить злегка втиснути їх в зволожену землю, рівномірно розподіляючи по поверхні. Після цього контейнеру повинна здійснюватися накрити плівкою або склом і залишити в теплому приміщенні. Оптимальна температура для проростання насіння становить 20-22º тепла. Поява перших сходів очікується через тиждень.

Грунт необхідно регулярно зволожувати. Щоб не розмивати її, зрошення проводиться крапельним способом або розпилювачем. Як тільки з’являться паростки, покрив з контейнера потрібно регулярно знімати, поступово відучуючи їх від тепличних умов. В дрібні тимчасові ємності паростки відкидають приблизно через місяць. Так як рослини дуже крихкі, діяти потрібно з особливою обережністю. Ще через місяць бегонії поміщаються в постійні вазони. Слід зазначити, що отримані з насіння рослини зможуть зацвісти вже на першому році життя.

Вегетативний спосіб

Бегонії можна розмножувати бульбами, на яких вже видніються проростки. Набутий в магазині матеріал не має коренів. Щоб паростки пробилися, бульби поміщають у вологу тканину і залишають на деякий час. У міру висихання, їх знову змочують. Як тільки корінці сформуються, бульби висаджують в горщики так, щоб верхівки були кілька оголені. У такому вигляді їх залишають до тих пір, поки не з’являться зелені паростки. Після цього бульби повністю закривають землею.

У відкритий грунт рослини зручно висаджувати разом з ємностями. Робити це потрібно, коли погода буде стійко теплою. При настанні осінніх холодів бегонії викопують і обрізають надземні частини. Бульби в горщиках залишають у спокої до весни. Пару місяців вони можуть зберігатися в повній темряві при температурі близько 10ºС.

Полив в цей період не потрібно. Коли з’являються паростки, щоб вони швидше росли, верх бульб знову оголюють, а потім знову присипають землею.

Види бегонії з червоними, зеленими і рожевим листям

Також бегонії відмінно розмножуються живцями, окремими листям і навіть їх частинами. Відростки з 3-4 листками поміщають в воду, де вони досить швидко пускають коріння. Замість води можна використовувати зволожений субстрат, що складається з суміші родючого грунту з піском в співвідношенні 2: 1. Отримані зразки пересаджують у вазони і поливають. Вони швидко приживаються, після чого за ними доглядають, як за дорослими рослинами.

Щоб отримати нову рослину з листка, потрібно надсечь товсті прожилки на його виворітного стороні, біля основи. Також можна розрізати листок на невеликі клиновидні частини. Кожна з них повинна мати по великої жилці. Після лист кладуть на поверхню мокрого розжареного піску, злегка занурюючи в нього надрізаний ділянку. Коріння з розрізів з’являться через 1,5-2 місяці. Пізніше проклюнутся паростки. Коли молода особина підросте, її висаджують в горщик.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Квіти)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три × четыре =

Сейчас читают:
Top