59 | 0
Раздел: Квіти
Оцените статью:
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Утримання і догляд за кімнатними квітами

Утримання і догляд за кімнатними квітами

Живі рослини – невід’ємна складова частина, яка присутня в житті людей багато тисячоліть. Перш ніж домашні кімнатні квіти потрапили на підвіконня будинків і офісів, вони протягом століть подолали багато труднощів, пов’язаних з транспортуванням з місць народження і пристосуванням до життя в інших кліматичних умовах.

Читайте также: Неврология

Рослини, які пристосувалися до існування в горщиках в умовах закритого приміщення, прикрашають нинішні квартири.

Історія виникнення квітництва

Ще в давні часи люди оточували себе різноманітними зеленими насадженнями, знаходячи в цьому багато корисних властивостей: приємний аромат, свіжий тон листя, декоративне цвітіння, застосування в медицині. У закритих приміщеннях вперше вирощувати квіти почали в країнах із суворими кліматичними умовами, щоб збільшити період цвітіння або плодоношення зелених насаджень:

 • Перші посадки екзотичних дерев в закритих приміщеннях називалися «зимові сади». Спочатку в них вирощували цитрусові культури. Дерева, які росли в умовах з постійною температурою і потрібної вологістю, приносили власникам солідний урожай з року в рік. Перший в історії зимовий сад був створений в XIII столітті Альбертом Магнусом, видатним ботаніком. Такі сади швидко поширилися по всій Європі і стали популярні в будинках правителів, аристократів і вельмож. Їх називали оранжереями, так як найкраще пристосовувалися до життя в неволі апельсини.
 • Протягом тривалого часу мандрівники і мореплавці намагалися заповнити Європейські зимові сади екзотичними дивовижними кольорами. Оранжереї стали популярним явищем в замках багатих аристократів і представляли собою предмет гордості своїх власників.
 • Колекціонуючи рідкісні екземпляри заморських квітів і чагарників, заможні люди готові були заплатити цілий статок за маленький декоративний паросток, привезений з-за океану. Подорожі іноді тривали кілька місяців, і тропічні рослини гинули, не отримуючи відповідного догляду. Значно покращило ситуацію з доставкою екзотичних квітів з тропічних країн до Європи винахід теплиць англійцем Уордом. Колекціонер накривав рослини скляними ковпаками, що захищало їх від низьких температур і втрати вологи. У палацових оранжереях стали з’являтися рідкісні орхідеї, за новими сортами яких в Південну Америку прямували спеціальні експедиції, оснащені великими теплицями.
По темi:  Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди

Торгівля декоративними квітами приносила солідний прибуток, але висока вартість рослин пояснювалася труднощами і дорожнечею процесу доставки нових сортів.

Вчені отримали можливість займатися вивченням і селекцією незвичайних культур і стали розводити їх в своїх господарствах, використовуючи різні методи розведення. Найпопулярнішим спочатку був спосіб розмноження насінням, який дозволяв одночасно отримати велику кількість молодих паростків абсолютно безкоштовно.

Особливо швидко кімнатне квітникарство розвивалося на півночі Європи, цьому сприяло коротке прохолодне літо і тривала морозна зима.

Особливості домашніх квітів

Всі рослини, які містять в житлових приміщеннях і вирощують цілий рік без висадки у відкритий грунт, прийнято називати кімнатними. Домашні кімнатні улюбленці розрізняються за біологічними характеристиками та умов утримання. Є більш примхливі види домашніх квітів, які вимагають до себе підвищеної уваги, а існують невибагливі вихованці, які легко приживаються в будь-яких умовах квартири.

За основними характеристиками кімнатні рослини діляться на групи:

 1. Найчисленніша і розповсюджена серед любителів зелені – це група квітучих рослин. Багато з них здатні радувати господарів приголомшливими бутонами протягом всього року.
 2. Не менш популярною серед любителів домашніх квітів є декоративно-листяна група. Особливістю видів вважається незвичайна форма листя і строката декоративна розфарбування рослин. Їх часто використовують для прикраси інтер’єрів приміщення і додання житлу стану затишку.
 3. Наступна група – кучеряве ліаноподобний стебла, які називають ампельними квітами. Їх розміщують на стінах, меблях, стелях; висаджують в кашпо або підвісні горщики.
 4. Окрему групу становлять кактуси і сукуленти, які мають різноманітну форму стебел і листя. Їх особливістю є здатність накопичувати рідину в власних клітинах і тканинах, з легкістю переживаючи посушливий період.

Найпершими мешканцями квартир і будинків стали невибагливі екземпляри, які не вимагали особливих умов утримання і легко розмножувалися. Найчастіше це були цибулинні культури, сукуленти і популяції, які розмножуються насінням.

Правила догляду за кімнатними культурами

Для того щоб екземпляри, батьківщиною яких є віддалені регіони планети з різними кліматичними поясами, добре себе почували, регулярно радували господарів рясним цвітінням і розмножувалися в закритому приміщенні, їм необхідно створити умови, наближені до природних в їх природному середовищі. Різні види рослин вимагають різних правил догляду для благополучного зростання і дозрівання.

По темi:  Особливості догляду за квіткою каланхое в домашніх умовах

Грунтовий склад

Земля для домашніх квітів є одним з найбільш істотних факторів, що сприяють правильному розвитку зелених насаджень. Вона складається з основної частини і додаткових компонентів, необхідних для конкретної культури:

 • Дернова земля – ​​головна складова частина почвосмеси. Дерн – верхній шар грунту на луках і пасовищах, іноді дернову землю замінюють садової або городньої грунтом.
 • Листяна земля складається з перегнилих листя дерев, змішаних з дерном. Такий грунт добре підходить для пророщування насіння і висадки сіянців.
 • Перегній – витриманий протягом 2-3 років кінський або коров’ячий гній, є добривом для більшості видів рослин.
 • Пісок – важлива частина ґрунтової суміші, так як добре пропускає повітря і вологу.

Земляна суміш для кімнатних квітів складається з багатьох додаткових компонентів: торф, деревне вугілля, кора хвойних дерев. В сучасних спеціалізованих магазинах можна придбати грунт, приготовану з різних співвідношень компонентів.

Частота поливу

Поливати домашні кімнатні квіти слід з періодичністю, що відповідає виду і віку паростка. Частота поливу залежить від складу грунту, життєвого періоду рослини(цвітіння, вегетація) і від пори року. Більшість кімнатних рослин потребують дренажі, розташованому на дні горщика. Дренаж являє собою шар керамзиту і оберігає рослину від перезволоження грунту і загнивання кореневої системи. Замість керамзиту, можна використовувати шматочки пінопласту.

Температурний режим

Температура повітря для утримання кімнатних квітів залежить від кліматичних умов в природному середовищі існування певної культури. З жарких країн в квартири і офіси прибутку теплолюбні, які потребують яскравого освітлення вихованці. Жителі північних районів менш вимогливі до підтримки високих температур і тривалості світлового дня.

Каталог кімнатних рослин

Для успішного розведення різних видів кімнатних рослин вчені розробили каталог домашніх квітів, де в алфавітному порядку розташовуються всі їх види і описані правила догляду за ними з додаються фотографіями.

По темi:  Що таке хойя і чи можна вирощувати цю квітку вдома

Використовуючи фото, можна з легкістю визначити, як називається кімнатна квітка і який він буває в різні періоди життя. Для яскраво-квітучих тропічних декоративних примірників існують особливі правила догляду: склад грунту, підгодівля, температура, вологість повітря. Є рослини, яким для нормального розвитку, цвітіння і розмноження необхідний період спокою.

Вся корисна інформація про кімнатні квіти зібрана в цьому каталозі, де рослини розбиті на групи і класифікуються за видами. Каталог здатний показати початківцям і досвідченим квітникарям, наскільки різноманітний світ домашніх кімнатних квітів. Виявляючи терпіння і любов, кожна людина може відкрити для себе казкове життя домашніх рослин, наповнену яскравими фарбами і ароматом.

Раздел: Квіти
Автор:
Дата:

Утримання і догляд за кімнатними квітами

Вы читаете статью Утримання і догляд за кімнатними квітами. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Утримання і догляд за кімнатними квітами - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Утримання і догляд за кімнатними квітами