Сукуленти: види кімнатних рослин і догляд за ними
10068 Сукуленти: види кімнатних рослин і догляд за ними

Сукуленти: види кімнатних рослин і догляд за ними


Сукуленти: види кімнатних рослин і догляд за ними

Сукуленти (succulent) – назва перекладається з латинської мови як «сік», «соковитий». У цю групу зібрані екземпляри більш ніж з 40 сімейств, які не є спорідненими.

Читайте также: Цветное пальто макси

Об’єднання стало можливим завдяки деяким загальним ознаками і умов утримання. Деякі представники груп цвітуть, але рідко, а квітки зазвичай дрібні, непоказні.

Сукуленти: види кімнатних рослин і догляд за ними

Особливості рослин

Сукулентні рослини накопичують вологу в листках , стовбурі і коренях, більшість видів є тропічними. Виглядають вони привабливо, і навіть нецветущіе види можуть прикрасити інтер’єр.

Для росту і розвитку їм необхідно сонце, але вони довго можуть обходитися без вологи. Ці квіти підійдуть зайнятим людям і тим, хто не має досвіду розведення кімнатних рослин. Все сукуленти невибагливі, їм не потрібні спеціальний догляд і особливі умови вирощування.

Сукуленти покриті захисним шаром, щоб волога не випаровувалася (воскової шар, волоски). Їм необхідний легкий, пухкий грунт, хороший дренаж, широкий горщик. Обмін речовин у сукулентів проходить в нічний час. Квіти легко розмножуються, але ростуть повільно.

Сукуленти: види кімнатних рослин і догляд за ними

Види сукулентів (succulents)

Існує безліч різновидів сукулентів, які розрізняються між собою за зовнішнім виглядом. Всі рослини розділені на дві великі групи:

  1. Листові. Волога затримується в тканинах потовщених листя, частіше вони круглої форми, великі, утворюють розетку. Всі процеси протікають саме в них. Яскравими представниками цієї групи є агава, літопс, гастерія, хавортія, толстянка, котиледон.
  2. Стеблові. У цієї групи запаси вологи зберігаються в стеблі. У всіх представників групи він товстий, м’ясистий, з ребрами, вони не дають йому розтріскуватися. Листя дрібне, прямі або видозмінені в голки або шпильки. Всі обмінні процеси відбуваються в стеблі в нічний час. До цієї групи належать пахіподіум, еуфорбія, адениума, толстянка.
По темi:  Утримання і догляд за кімнатними квітами

В умовах квартири складно домогтися цвітіння. Рослина не цвіте з різних причин: брак світла, тепла, харчування, неправильно підібраний грунт або горщик, перезволоження грунту, шкідники.

Сукуленти: види кімнатних рослин і догляд за ними

Правила посадки і догляду

У кімнатних умовах дуже легко вирощувати рослини сукуленти. Їм необхідна поживна, пухка, слабокислая грунт, змішана з піском і деревним вугіллям. На дні укладають дренажний шар. Зазвичай вибирають широкий і плоский горщик.

Всі види світлолюбні, їм необхідний розсіяне світло, помірний полив. Квітка суккулент легко приймає недолік вологи, але не переносить перезволоження грунту. Коріння, листя і стебла починають гнити, а рослина гине.

Необхідно вносити добрива раз на місяць, підійдуть комплексні склади для кактусів і сукулентів. Важливо стежити за станом квітки, при зміні його зовнішнього вигляду потрібно встановити причину поганого стану і вжити заходів, щоб вилікувати рослину. При необхідності проводять обробку хімікатами.

Куплену в магазині квітку потрібно поставити окремо від інших рослин, поспостерігати, чи немає ознак хвороб і шкідників. Потім його пересаджують в постійну ємність, через деякий час поливають і ставлять на підвіконня.

Сукулентні рослини легко розмножити в домашніх умовах. Процедуру проводять з квітня по серпень. У зимовий час настає стан спокою, квіти накопичують сили на новий сезон.

Існує кілька способів розмноження. Найбільш поширені два з них:

  • Живцями. Відокремлюють молоді здорові частини, їх потрібно залишити на два дні підсушитися, щоб волога вийшла з стебла. Потім відросток висаджують в грунт, коренева шийка повинна залишитися над поверхнею.
  • Листом. Відрізають від квітки, також підсушують і кладуть на вологий грунт. Не прикопують, через деякий час він пустить коріння і приросте. Розмноження може статися самостійно, відірвався лист вкорінюється, і утворюється новий пагін.
По темi:  Як пересадити орхідею фаленопсис в домашніх умовах

Насіннєвий спосіб довгий і кропіткий, квітникарі використовують його рідко.

Сукуленти: види кімнатних рослин і догляд за ними

В інтер’єрі квартири

Все суккулентні рослини виглядають незвично і можуть прикрасити будь-який інтер’єр. Особливо підійдуть до стилів хай-тек, мінімалізм, модерн. Їх можна висаджувати поодиноко або створювати композиції з декількох видів. Якщо з квітів створюється композиція, потрібно підбирати екземпляри, які будуть ефектно поєднуватися. Сукуленти прекрасно уживаються між собою, так як їм необхідні однакові умови.

Рослини тропічні, які звикли до суворих умов, вони навчилися виживати і захищатися від тварин. Є квіти з колючками, отруйним соком, волосками, неприємним запахом суцвіть. Всі ці факти потрібно враховувати при виборі рослин для квартири, якщо є діти і домашні тварини.

Перед покупкою важливо пошукати інформацію в інтернеті, подивитися відео, щоб мати уявлення про обраний рослині. На різних сайтах є приклади оформлення композицій.

Статью нашли по запросам:
  • Сукулент рослина уход
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Квіти)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

девятнадцать − восемь =

Сейчас читают:
Top