Розмноження та догляд за кімнатною квіткою традесканція
10152 Розмноження та догляд за кімнатною квіткою традесканція

Розмноження та догляд за кімнатною квіткою традесканція


Розмноження та догляд за кімнатною квіткою традесканція

Традесканція (tradescantia) – рід багаторічних вічнозелених рослин сімейства Коммеліновие. Назва рід отримав на честь англійської династії Традесканта – природознавців і мандрівників.

See also: Adversity in dreams

Більшість його представників є кімнатними квітами. А також вони використовуються для оформлення зимових садів, оранжерей і як почвопокривні.

Розмноження та догляд за кімнатною квіткою традесканція

Короткий опис рослини

Батьківщиною рослини традесканції є Північна і Південна Америки. Воно володіє повзучими стеблами і практично сидячими листям, що досягають до 7 см в довжину. Листові пластини мають яйцеподібну форму з жовтими, білими або червоними смугами. На початку літа з’являються дрібні квітки, зібрані в зонтичні або волотисте суцвіття. Цвітіння триває до самої осені. Суцвіття розташовані на верху стебел або в пазухах листків. Кожна квітка розпускається лише на день, але суцвіття в цілому живе досить тривалий час.

Розмноження та догляд за кімнатною квіткою традесканція

Кімнатні види традесканції цвітуть дуже рідко, зазвичай це відбувається в кінці весни або на початку літа. Рослина має ряд корисних властивостей, які дозволяють використовувати його в якості лікарського засобу. У кімнатних умовах цей квітка очищає повітря від пилу, тютюнового диму та інших шкідливих сполук . Фітонциди, що знаходяться в рослині, знищують віруси і мікроби. Ці мікроорганізми є збудниками багатьох захворювань. Рослина вважається невибагливим, тому догляд за квіткою традесканції в домашніх умовах не становить великої праці.

Популярні види

В даний час цей рід включає близько 75 видів. Найбільш популярні з них:

 • Традесканція білоцвіткова – вид з сильно розгалуженими трав’янистими стеблами. Великі темно-зелене листя нагадують колір малахіту і іноді вони покриті дрібними волосками. Квітки дрібні білого забарвлення, але зазвичай квітникарі прищипують квітучі пагони, щоб вони не заважали рослині активно розростатися.
 • Віргінська – відрізняється відсутністю смуг на листі, але має стійкість до низьких температур. Це дозволяє вирощувати цей вид у відкритому грунті садової ділянки. Листя тонкі й довгі, квітки володіють синім, білим, рожевим і фіолетовим забарвленням.
 • Традесканція Прирічна – вид, що відрізняється наявністю частих світло-жовтих смужок на листках. Сланкі стебла мають пурпуровим кольором з зеленими вкрапленнями.
 • Фіолетова – досить великий і м’ясистий кущ, що володіють однотонними фіолетовими листям. Рослина відмінно переносить різку зміну температурного режиму, тому догляд в домашніх умовах за традесканцією фіолетовою не трудно.
По темi:  Тюльпан карликовий: догляд, вирощування, сорти

Можна ще відзначити такі види традесканції: міртолістная, ладьевидная, Андерсона і ін.

Розмноження та догляд за кімнатною квіткою традесканція

Способи розмноження

Зазвичай до вирощування рослини приступають навесні. Існують кілька методів, щоб розмножити цю квітку, а саме:

 1. насіннєвий;
 2. живцювання;
 3. поділ куща.

Розмноження та догляд за кімнатною квіткою традесканція

Вирощування з насіння

Цей спосіб досить рідко застосовують квітникарі, так як насіння дуже довго сходять і рослина починає цвісти тільки на третій рік. Попередньо квітникарі набувають посадковий матеріал в спеціалізованому магазині і готують родючу суміш з дернової землі, торфу і піску. На дно контейнера квітникарі викладають дренажний шар з керамзиту або дрібних каменів, насипають підготовлений грунт і рясно його зволожують.

Розмноження та догляд за кімнатною квіткою традесканція

Щоб посадити насіння, їх просто розподіляють по поверхні грунту і присипають тонким шаром легкого грунту. Верхній шар ще раз квітникарі змочують за допомогою пульверизатора, потім ємність накривають поліетиленовою плівкою з невеликими отворами для вентиляції . Контейнер прибирають в світле і тепле місце з температурою не нижче 20 ° C. Коли з’являться перші сходи, плівку прибирають. Після появи третього листочка саджанці пересаджують в окремі горщики.

Вегетативні методи розмноження

Розмноження живцями є найпростішим і ефективним способом. У дорослої рослини зрізають заготовки близько 10 см в довжину. Кожен держак звільняють від нижніх листя і опускають в розчин зі стимулятором росту на добу.

Укорінення можна проводити в ємності з водою або відразу висаджувати заготовки в горщики з родючим грунтом. Кожен паросток накривають скляною банкою або обрізаної пластиковою пляшкою для створення тепличних умов. Як тільки з’являться нові нирки, укриття прибирають.

Розмноження та догляд за кімнатною квіткою традесканція

Традесканція славиться тим, що її живці дуже швидко приживаються. Можна навіть висаджувати дуже короткі заготовки і вони успішно проростуть. Розподіл куща зазвичай проводять при пересадці старих рослин. Для цього квітка дістають з горщика, звільняють його від грунту і поділяють на кілька частин.

По темi:  Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди

Кожен новий саджанець висаджують в підготовлені горщики з родючим сумішшю.

Правила догляду за квіткою

Хоча ця рослина вважається невибагливим, але мінімум заходів необхідно виконувати. До них можна віднести:

 • полив;
 • підгодівлю;
 • обрізку;
 • пересадку.

Розмноження та догляд за кімнатною квіткою традесканція

Ця рослина дуже любить високу вологість, особливо в літній період. Для цього проводять щоденне обприскування квітки з пульверизатора. Можна в кімнаті, де знаходиться рослина, поставити заводський зволожувач повітря. Кількість поливів проводять в залежності від сезону. У літній період посадки поливають щодня або через день. А також бажано в спекотні дні прибирати рослина в тінь.

Взимку зазвичай квітка поливають 1-2 рази в тиждень. Під час догляду за кімнатної традесканцією необхідно її підгодовувати.

Підживлення проводять тільки в період активного росту. Для цього навесні та влітку вносять органічні і мінеральні добрива. Щоб правильно доглядати за квітами, необхідно періодично проводити пересадку і обрізання рослини. Зазвичай ці два заходи здійснюють одночасно.

Розмноження та догляд за кімнатною квіткою традесканція

При пересадці видаленню підлягають старі і оголені стебла. Молоді рослини пересаджують кожен, а більш дорослі – через рік.

Під час догляду за традесканцією необхідно звертати увагу на загальне осстояніе квітки, щоб вчасно вжити необхідних заходів для успішного розвитку рослини.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Квіти)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

восемь + шестнадцать =

Сейчас читают:
Top