162 | 0
Раздел: Квіти
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями

Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями

Щоб посадка чорнобривців на розсаду пройшла успішно, необхідно правильно вибрати і посіяти насіння, а також знати правила догляду за молодою розсадою.

Читайте также: Новости города Сумы

Наша стаття навчить вас вирощувати ці красиві квіти у себе в саду.

Посів насіння чорнобривців в домашніх умовах

Оскільки від появи сходів до цвітіння чорнобривців проходить приблизно 45 днів (терміни змінюються в залежності від сорту), то сіяти ці кольором потрібно в першій половині квітня. Грунт для висадки насіння повинна бути пухкої і родючою. Ви можете або купити її в спеціалізованому магазині, або приготувати грунтосуміш самостійно, використовуючи торф, компост і промитий пісок в пропорції 2: 1: 1.

Сіянці цих квітів нерідко вражає таке захворювання, як чорна ніжка. Щоб цього уникнути і в подальшому не шукати шляхи лікування розсади, після приготування грунтосуміші її потрібно полити розчином фунгіциду, в якості якого можна використовувати препарати Фітоспорін або Максим. Також для обробки підійде розчин марганцівки.

Але найкраще провести пропарювання грунтової суміші в пароварці протягом 1-2 годин. Це знищить не тільки спори грибка, але і дрібні насіння бур’яну.

Провівши захід, засипте грунт в продезінфіковані марганцівкою ємності і зробіть на поверхні грунту неглибокі борозенки. Грунт при цьому можна трохи полити чистою водою, оскільки він не повинен бути сухим. Не забудьте зробити в ємностях кілька отворів для виведення надлишків води. Рівномірно розподіляємо насіння квітів по борозенками. Для цього можете скористатися листочком паперу. Якщо насіння невеликі і їх мало, можете взяти пінцет. Під час висадки різних сортів обов’язково встановіть невеликі етикетки, підписавши кожен сорт.

По темi:  Особливості догляду за квіткою каланхое в домашніх умовах

Зверху насіння потрібно присипати тією ж землею шаром до 1 см. Провівши посів насіння, трохи зволожите посадки. Намагайтеся робити це дуже обережно, щоб не розмити верхній шар грунту – в результаті насіння можуть “спливти” на поверхню, і в цьому випадку важко гарантувати їх схожість. Обов’язково накрийте посіви або склом, або плівкою, щоб земля не пересихала. Потім приберіть розсаду в тепле місце – при температурі близько +20 ° C перші сходи з’являться приблизно через тиждень. Не забувайте про важливість дотримання температурного режиму. Так, насіння чорнобривців при температурі нижче +15 ° C будуть розвиватися дуже повільно, а якщо на градуснику буде вище +25 ° C, вони не зійдуть взагалі.

Після появи перших сходів потрібно кожен день проводити провітрювання розсади – в цей період вірогідність появи різних грибкових захворювань дуже висока. Помітивши будь-які ознаки хвороб (почорніння або пожовтіння, опадання листя), негайно видаляйте розсаду з грудкою грунту, а утворену ямку закрийте землею і знову обробіть її фунгіцидами. Як тільки розсада трохи зміцніє, укриття з ємності знімають зовсім. Догляд за розсадою в цей період простий: поливайте сіянці тільки тоді, коли земля буде пересихати, воду, що накопичується в піддоні, зливайте. Раз на два тижні варто підгодовувати чорнобривці спеціальними добривами для молодої розсади, наприклад, Агріколой або Растворін.

Проводимо пікіровку чорнобривців – про що потрібно пам’ятати?

Пікіровка чорнобривців, як і пікіровка томатів , перців і інших культур, спрямована на те, щоб зробити рослини більш стійкими, дати їм більше свободи для нормального вкорінення і зростання. Проводять пікіровку після появи мінімум двох справжніх листків. Перш ніж діставати сіянці з грунту, грунт бажано полити водою – в цьому випадку мінімізується ризик заподіяння шкоди рослинам.

По темi:  Сукуленти: види кімнатних рослин і догляд за ними

Найзручніше пересаджувати розсаду в спеціальний рассадний ящик з “касет” – кожна касета для окремої квітки. Грунт можна використовувати точно таку ж, яку ви брали при висадці насіння. Тільки в неї варто додати трохи добрив (на 5 кг грунтосуміші):

  • 1 ложку мінеральних добрив, в складі яких є калій, азот і фосфор;
  • 100 г деревної золи.
  • Проводимо пікіровку чорнобривців – про що потрібно пам’ятати?
  • Пересадка розсади чорнобривців в розсадний ящик з «касет»

Рівномірно змішайте добрива з землею, наповніть ємності отриманою сумішшю, ущільните її і зробіть лунки для висадки розсади. При цьому глибина і діаметр лунки повинні бути такими, щоб в них спокійно містилася коренева система рослин. Якщо коріння досить довгі, їх слід вкоротити – головне, не зачепити центральний корінь. При пікіровки розсаду заглиблюють в землю на глибину близько 1-2 см так, щоб сім’ядольні листя розташовувалися трохи вище рівня грунту.

До слова, якщо ви збираєтеся вирощувати чорнобривці в теплиці, пікіровку можна не проводити – після того, як температура на вулиці встановиться на позначці градусника вище +18 ° C, можна просто посадити квіти на відстані мінімум 10 см один від одного. Після пересадки сіянці потрібно полити. У разі якщо грунт трохи осяде після поливу, досипьте приготовленої почвосмеси. При цьому вам потрібно уважно стежити за тим, щоб не перезволожити сіянці. Золотим правилом для чорнобривців можна назвати такі: краще недолити, ніж перелити.

Коли і як посадити чорнобривці на клумбу – кілька корисних порад

За 15 днів до висадки сіянців слід загартувати рослини, виносячи їх на балкон на кілька годин в день. На жаль, але чорнобривці можуть не пережити заморозків, тому проводити висадку можна тільки в тому випадку, коли погода стане стабільно теплою. У середній смузі така погода наступає приблизно в першій половині червня. Місце для чорнобривців має бути добре освітленим – на затіненому ділянці квіти, звичайно, будуть рости, а ось цвісти будуть набагато гірше.

По темi:  Глід, посадка і догляд. Як посадити глід і вирощувати його

Родючої землі чорнобривці не вимагають, головне, щоб грунт був пухким і пропускав вологу і повітря. Якщо ділянку “радує” важких глинистих грунтах, її можна розбавити піском і торфом. Також не забудьте внести мінеральне добриво, наприклад, амофоска, з розрахунку 30 г засобу на кожен квадратний метр грунту. Після цього готуємо лунки, розташовані на відстані близько 20 см один від одного. Розмір лунок залежить від розміру кореневої системи рослин – їй повинно бути просторо. Глибина ямки повинна бути такою, щоб при висадці сіянців стебла рослини можна було заглибити приблизно на 2 см.

Акуратно помістіть кореневу систему в лунку, засипте землею і утрамбуйте, щоб не було порожнеч. На завершення полийте розсаду. Подальший догляд за чорнобривцями полягає в регулярній прополці і видаленні бур’янів. Якщо при посадці ви використовували мінеральні добрива , то достатньо всього один раз за сезон підгодувати квіти за допомогою фосфорно-калійних добрив, які сприятимуть більш пишного цвітіння. А ось “перегодовувати” рослини азотними добривами не слід – чорнобривці при надлишку цього мікроелемента починають дуже швидко розростатися на шкоду появи нових бутонів.

Раздел: Квіти
Автор:
Дата:

Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями

Вы читаете статью Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями