Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями
10302 Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями

Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями


Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями

Щоб посадка чорнобривців на розсаду пройшла успішно, необхідно правильно вибрати і посіяти насіння, а також знати правила догляду за молодою розсадою.

Читайте также: Новости города Сумы

Наша стаття навчить вас вирощувати ці красиві квіти у себе в саду.

Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями

Посів насіння чорнобривців в домашніх умовах

Оскільки від появи сходів до цвітіння чорнобривців проходить приблизно 45 днів (терміни змінюються в залежності від сорту), то сіяти ці кольором потрібно в першій половині квітня. Грунт для висадки насіння повинна бути пухкої і родючою. Ви можете або купити її в спеціалізованому магазині, або приготувати грунтосуміш самостійно, використовуючи торф, компост і промитий пісок в пропорції 2: 1: 1.

Сіянці цих квітів нерідко вражає таке захворювання, як чорна ніжка. Щоб цього уникнути і в подальшому не шукати шляхи лікування розсади, після приготування грунтосуміші її потрібно полити розчином фунгіциду, в якості якого можна використовувати препарати Фітоспорін або Максим. Також для обробки підійде розчин марганцівки.

Але найкраще провести пропарювання грунтової суміші в пароварці протягом 1-2 годин. Це знищить не тільки спори грибка, але і дрібні насіння бур’яну.

Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями

Провівши захід, засипте грунт в продезінфіковані марганцівкою ємності і зробіть на поверхні грунту неглибокі борозенки. Грунт при цьому можна трохи полити чистою водою, оскільки він не повинен бути сухим. Не забудьте зробити в ємностях кілька отворів для виведення надлишків води. Рівномірно розподіляємо насіння квітів по борозенками. Для цього можете скористатися листочком паперу. Якщо насіння невеликі і їх мало, можете взяти пінцет. Під час висадки різних сортів обов’язково встановіть невеликі етикетки, підписавши кожен сорт.

По темi:  Хвороби петунії: симптоми і боротьба із захворюваннями

Зверху насіння потрібно присипати тією ж землею шаром до 1 см. Провівши посів насіння, трохи зволожите посадки. Намагайтеся робити це дуже обережно, щоб не розмити верхній шар грунту – в результаті насіння можуть “спливти” на поверхню, і в цьому випадку важко гарантувати їх схожість. Обов’язково накрийте посіви або склом, або плівкою, щоб земля не пересихала. Потім приберіть розсаду в тепле місце – при температурі близько +20 ° C перші сходи з’являться приблизно через тиждень. Не забувайте про важливість дотримання температурного режиму. Так, насіння чорнобривців при температурі нижче +15 ° C будуть розвиватися дуже повільно, а якщо на градуснику буде вище +25 ° C, вони не зійдуть взагалі.

Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями

Після появи перших сходів потрібно кожен день проводити провітрювання розсади – в цей період вірогідність появи різних грибкових захворювань дуже висока. Помітивши будь-які ознаки хвороб (почорніння або пожовтіння, опадання листя), негайно видаляйте розсаду з грудкою грунту, а утворену ямку закрийте землею і знову обробіть її фунгіцидами. Як тільки розсада трохи зміцніє, укриття з ємності знімають зовсім. Догляд за розсадою в цей період простий: поливайте сіянці тільки тоді, коли земля буде пересихати, воду, що накопичується в піддоні, зливайте. Раз на два тижні варто підгодовувати чорнобривці спеціальними добривами для молодої розсади, наприклад, Агріколой або Растворін.

Проводимо пікіровку чорнобривців – про що потрібно пам’ятати?

Пікіровка чорнобривців, як і пікіровка томатів , перців і інших культур, спрямована на те, щоб зробити рослини більш стійкими, дати їм більше свободи для нормального вкорінення і зростання. Проводять пікіровку після появи мінімум двох справжніх листків. Перш ніж діставати сіянці з грунту, грунт бажано полити водою – в цьому випадку мінімізується ризик заподіяння шкоди рослинам.

По темi:  Глід, посадка і догляд. Як посадити глід і вирощувати його

Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями

Найзручніше пересаджувати розсаду в спеціальний рассадний ящик з “касет” – кожна касета для окремої квітки. Грунт можна використовувати точно таку ж, яку ви брали при висадці насіння. Тільки в неї варто додати трохи добрив (на 5 кг грунтосуміші):

  • 1 ложку мінеральних добрив, в складі яких є калій, азот і фосфор;
  • 100 г деревної золи.
  • Проводимо пікіровку чорнобривців – про що потрібно пам’ятати?
  • Пересадка розсади чорнобривців в розсадний ящик з «касет»

Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями

Рівномірно змішайте добрива з землею, наповніть ємності отриманою сумішшю, ущільните її і зробіть лунки для висадки розсади. При цьому глибина і діаметр лунки повинні бути такими, щоб в них спокійно містилася коренева система рослин. Якщо коріння досить довгі, їх слід вкоротити – головне, не зачепити центральний корінь. При пікіровки розсаду заглиблюють в землю на глибину близько 1-2 см так, щоб сім’ядольні листя розташовувалися трохи вище рівня грунту.

До слова, якщо ви збираєтеся вирощувати чорнобривці в теплиці, пікіровку можна не проводити – після того, як температура на вулиці встановиться на позначці градусника вище +18 ° C, можна просто посадити квіти на відстані мінімум 10 см один від одного. Після пересадки сіянці потрібно полити. У разі якщо грунт трохи осяде після поливу, досипьте приготовленої почвосмеси. При цьому вам потрібно уважно стежити за тим, щоб не перезволожити сіянці. Золотим правилом для чорнобривців можна назвати такі: краще недолити, ніж перелити.

Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями

Коли і як посадити чорнобривці на клумбу – кілька корисних порад

За 15 днів до висадки сіянців слід загартувати рослини, виносячи їх на балкон на кілька годин в день. На жаль, але чорнобривці можуть не пережити заморозків, тому проводити висадку можна тільки в тому випадку, коли погода стане стабільно теплою. У середній смузі така погода наступає приблизно в першій половині червня. Місце для чорнобривців має бути добре освітленим – на затіненому ділянці квіти, звичайно, будуть рости, а ось цвісти будуть набагато гірше.

По темi:  Петунія – що це за рослина, як виглядає і якого догляду потребує?

Родючої землі чорнобривці не вимагають, головне, щоб грунт був пухким і пропускав вологу і повітря. Якщо ділянку “радує” важких глинистих грунтах, її можна розбавити піском і торфом. Також не забудьте внести мінеральне добриво, наприклад, амофоска, з розрахунку 30 г засобу на кожен квадратний метр грунту. Після цього готуємо лунки, розташовані на відстані близько 20 см один від одного. Розмір лунок залежить від розміру кореневої системи рослин – їй повинно бути просторо. Глибина ямки повинна бути такою, щоб при висадці сіянців стебла рослини можна було заглибити приблизно на 2 см.

Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями

Акуратно помістіть кореневу систему в лунку, засипте землею і утрамбуйте, щоб не було порожнеч. На завершення полийте розсаду. Подальший догляд за чорнобривцями полягає в регулярній прополці і видаленні бур’янів. Якщо при посадці ви використовували мінеральні добрива , то достатньо всього один раз за сезон підгодувати квіти за допомогою фосфорно-калійних добрив, які сприятимуть більш пишного цвітіння. А ось “перегодовувати” рослини азотними добривами не слід – чорнобривці при надлишку цього мікроелемента починають дуже швидко розростатися на шкоду появи нових бутонів.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Квіти)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 × два =

Сейчас читают:
Top