Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди
9956 Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди

Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди


Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди

Спірея, або таволга, відноситься до сімейства Рожеві і представлена ​​у вигляді декоративного чагарнику. Назва її прийшло з Стародавньої Греції і перекладається як «вигин» (spiraea), що повністю відповідає зовнішньому вигляду чагарнику, адже його пагони є дуже гнучкими і звисаючими. Головний плюс чагарнику – невибагливість. Зараз селекціонери налічують близько ста різних видів таволги. В культурі вирощують найрізноманітніші сорти, які відрізняються зовнішнім виглядом і особливостями догляду за ними.

Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди

Загальний опис

По висоті спіреї бувають різні. Деякі з них ледь досягають висоти п’ятнадцяти сантиметрів, а деякі можуть виростати до двох з половиною метрів. Коріння таволги сильно не поглиблені. Гілки не завжди стеляться, зустрічаються сорти з прямостоячими пагонами, лежачими і розкинутими. У деяких видів кора може відшаровуватися. Забарвлена ​​вона зазвичай в світло-бурий колір.

Листя, в залежності від виду, можуть мати різну форму:

 • Ланцетні.
 • Трьох-п’ятилопатеве.
 • Округлі.

Дрібні квіточки збираються в красиві суцвіття, які можуть мати пірамідальну, щитковидну, метельчату або колосовидну форму. Що стосується відтінків квіточок, то вони різноманітні. Починаючи від білосніжних і закінчуючи малиновими. У деяких видів квіти розташовуються уздовж усього втечі, у деяких тільки на верхівці. Розмножується спірея легко відразу декількома способами.

Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди

Види і сорти

Деякі сорти і види особливо поширені в культурі, а інші, навпаки, використовують вкрай рідко. Спіреї відрізняються за часом цвітіння на літні та весняні. Цвітуть весеннецветущие чагарники тільки на другий рік після висадки і тільки на торішніх пагонах. У культурі поширені такі види:

 • Сіра спірея. Це гібрид, який був отриманий в результаті схрещування звіробоєлистяна і білувато-сірої спирей. Свою назву вона отримала завдяки характерному кольором листочків. Кущі досить високі, деякі досягають висоти двох метрів. У період цвітіння пагони від початку до кінця покриваються дрібними білосніжними квіточками, зібраними в суцвіття. Починає цвісти приблизно з середини травня і майже до кінця червня.
 • Спірея Вангутта. Це ще один гібрид трилопатевої і кантонскої спирей. Кущі дуже великі, їх діаметр іноді перевищує два метри. Пониклі гілки покриті темно-зеленими трилопатевими листям. До осені вони стають червоно-оранжевими. Білі квіточки зібрані в напівкулясті суцвіття, які повністю покривають пагони. Перший раз цвіте в середині червня і при сприятливих умовах може зацвісти вдруге, в серпні.
 • Спірея аргута. Ще один різновид спіреї білої, яка є найбільш раннім видом, квітучим навесні. Квітка має дуже красиву форму і досягає висоти два метри. Має пониклі гілки, які від самого заснування і до кінця покриті не тільки красивими, але і дуже ароматними квіточками. Починає цвісти ближче до кінця травня і до середини червня.
По темi:  Використання чагарникових рослин в плануванні саду

Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди

Далі слід звернути увагу і на літні спіреї, які відрізняються способом цвітіння: суцвіття утворюються тільки на верхівках пагонів, а також різноманітністю відтінків цих суцвіть. Квіточки утворюються тільки на молодих пагонах, а старі поступово відмирають. Найчастіше садівники вибирають спирею рожеву, яка відноситься до японських спірея. Виділяють також такі різновиди:

 1. Спірея японська. Цей чагарник має дуже гарні молоді пагони з повстяним опушенням, яке зникає, коли втечу починає старіти. На відміну від весняних видів, цей кущ трохи нижче і може виростати лише до півтора метрів у висоту. Його пагони покриті зеленим листям яйцевидної форми. Червоно-рожеві квітки збирають метельчато-щитковидні суцвіття і цвітуть близько сорока п’яти днів.
 2. Спірея Бумальда. Це гібрид, в якому об’єдналися японська спірея і белоцветковая. Чагарник не надто високий. Його максимальна висота – вісімдесят сантиметрів. Пагони прямостоячі з зеленим листям, які ближче до осені стають червоними. Цвісти починає в кінці липня, і триває цей період близько двох місяців.
 3. Спірея иволистная. Високий чагарник з прямостоячими пагонами. Рожеві або білі квітки зібрані в двадцятисантиметрові суцвіття, розташовані на кінцях пагонів.

Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди

Особливості вирощування

Немає в світі рослини, яке б могло рости саме по собі і не вимагати ніякого догляду. Тому, щоб виростити на своїй ділянці таволгу, потрібно вивчити кілька простих правил:

 • Для висадки спіреї червоною і будь-яких інших сортів потрібно вибирати дернову або листову грунт.
 • Ідеальним складом є: одна частина торфу, одна частина піску і дві частини землі.
 • Обов’язкова умова – дренажний шар, в якості якого можна використовувати биту цеглу.
 • Яма для висадки кущів повинна на третину перевершувати обсяг комля рослини.
 • Поглиблюється саджанець не менше ніж на півметра і при цьому потрібно стежити, щоб коренева шийка залишилася на рівні поверхні землі.
 • Кращим періодів для висадки спіреї вважається вересень. Потрібно вибрати похмурий день, а краще, якщо йтиме невеликий дощ.
 • Якщо на ділянці є ще якісь декоративні рослини, то таволгу краще посадити поруч з туями, ялівцем або ялиною.

Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди

Правильна посадка

Навесні можна висаджувати тільки ті спіреї, які цвітуть у літній період. Але тут головне – встигнути до того, як почнуть розпускатися бруньки. При покупці саджанця потрібно звертати увагу на його кореневу систему, якщо коріння будуть пересушені, то шансів на виживання у такого чагарнику вкрай мало. А також потрібно подивитися на те, в якому стані знаходяться пагони. Якщо вони гнучкі і мають хороші нирки, то можна сміливо купувати такі саджанці.

Перед висадкою потрібно привести саджанці в порядок. У деяких можуть бути сильно розрослися коріння, тоді їх потрібно вкорочувати, а ось якщо коренева система підсушити і не дуже велика, то вкоротити доведеться пагони. Якщо коріння були пересушені вже після покупки через тривале зберігання, то можна опустити їх на деякий час в воду, щоб вони знову ожили.

По темi:  Що таке хойя і чи можна вирощувати цю квітку вдома

Отже, тепер можна перейти безпосередньо до посадки. Спіреї для нормального росту потрібна родючий грунт і добре освітлену ділянку. А також потрібно враховувати, що ця рослина дає дуже велику поросль і, як наслідок, з часом займає все більшу і більшу площу. Цей факт потрібно обов’язково брати до уваги при виборі місця для посадки.

Яму потрібно робити такого розміру, щоб вона на третину була більше, ніж коренева система наявного саджанця. Це є обов’язковою умовою. Викопують її за два або чотири дні до передбачуваного дня висадки. Уже в день посадки робиться двадцятисантиметровий дренажний шар, для якого використовують бита цегла, особливо це стосується тих ділянок, де глинистий грунт. Крім цього, потрібно трохи поліпшити склад грунту. Для цього прямо в яму додають по дві частини дернової і листової землі, а також по одній частині піску і торфу.

Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди

Після всіх цих приготувань в яму опускають саджанець і розподіляють коріння по всьому її діаметру, присипають землею аж до кореневої шийки і добре ущільнюють. Відразу ж після висадки під кожен саджанець потрібно вилити по два або три відра води і добре замульчувати верхній шар землі.

Тепер варто згадати і про осінню посадку спіреї. У цю пору року висаджують як літні, так і весняні види. Зазвичай осінню висадку саджанців поєднують з тим періодом, коли можна займатися діленням куща таволги для розмноження. Провести всі ці заходи потрібно ще до того, як почнеться листопад. Для розподілу звичайно вибирають ті чагарники, яким ще немає чотирьох років. Оскільки у більш дорослих спирей коріння вже в великому земельному комі, який не так просто витягти.

При викопуванні кущів, можливо, доведеться обрубати кілька коренів, але це не дуже велика травма для рослини. Після вилучення з землі коріння добре промивають, а також розправляють. Робити це краще під проточною водою. Розрізають кущі секатором. На кожній деленке повинна залишитися хороша коренева система і кілька здорових, молодих пагонів.

Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди

Правила догляду

Спірея не відноситься до числа вибагливих рослин. На ділянці їй цілком достатньо родючої пухкої грунту, хорошого освітлення і дренажного шару в лунці. Але це не все переваги цієї рослини.

У таволги мочковата коренева система, яка не поглиблена занадто сильно. Через це вона дуже боїться пересихання грунту, тому поливи повинні бути своєчасними і рясними. Якщо літо видалося особливо посушливим, то на один кущ знадобиться близько тридцяти літрів води на місяць. Відразу ж після поливу рекомендується видаляти всі наявні навколо куща бур’яни і прополювати прикореневу зону. Але акуратно, щоб не пошкодити коріння.

В середині літа рекомендується провести підгодівлю. Для цього використовують розчин коров’яку, в який також додають десять грам суперфосфату на десять літрів готового розчину. Іноді на спирею нападають шкідники: попелиця і павутинний кліщ. У спеціальних магазинах є безліч препаратів, які допоможуть в боротьбі з цими комахами.

По темi:  Утримання і догляд за кімнатними квітами

Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди

Важливим моментів у вирощуванні цієї квітки є обрізка, оскільки чагарники можуть розростатися дуже сильно. У весняних спирей прийнято обрізати тільки кінчики, так як квіточки повністю покривають їх гілки. Але кожні десять років рекомендується проводити повне оновлення куща. З цією метою практично всі пагони обрізають дощенту землі. Можна залишити лише кілька молодих пагонів, які пізніше будуть формувати новий красивий чагарник.

Ще через два роки можна знову зайнятися видаленням старих або пошкоджених пагонів. Кінці гілок можна обрізати тільки навесні, коли точно видно, що гілочка була подморожена. А видаляти старі і сухі гілки можна не тільки в весняний період, а й влітку. Легка атлетика теж прийнято обрізати навесні, але тут проводиться більш серйозна обрізка і пагони коротшають аж до наявних великих нирок.

Не потрібно боятися обрізати пагони. Навпаки, чим сильніше вони будуть підрізані зараз, тим потужніше вони будуть в наступному році. А також не можна жаліти старі гілки, оскільки вони все одно рано чи пізно почнуть засихати. Чотирирічні кущі прийнято обрізати настільки сильно, що залишається лише тридцять сантиметрів від основи землі. Здорові рослини після цього дають хорошу поросль, а якщо цього не відбулося, то, можливо, є сенс просто видалити цю рослину і замінити її молодою.

Опис квітки спірея, її основні сорти і різновиди

Розмноження спіреї

Спірея також розмножується живцями, насінням і відведеннями. Важливим моментом є те, що насінням можна розмножать тільки ті види, які не належать до гібридних. Хоча насіння спіреї рідко зберігають сортові якості. Набагато надійніше живцювання. Ранньоквітучих спирею можна вкорінювати вже на початку червня, а поздноцветущих ближче до початку липня. Якщо на кущі живці здеревілі, то краще почекати до кінця вересня.

Необхідно зрізати прямий втечу, якому не більше року, і порізати його на кілька живців так, щоб на кожному з них було по п’ять або шість листя. Нижні листя слід повністю видалити, а всі інші вкоротити наполовину. Готові живці на півдня опускають в розчин епін (в двох літрах води розводять 1 мл препарату). Далі нижній вузол держака обробляють стимулятором росту коренів і садять в горщик під кутом сорок п’ять градусів у вологий пісок.

Живці рекомендується накрити плівкою або склом. Ємності з живцями ставлять в тінь і кілька разів в день потрібно проводити обприскування. З настанням заморозків живці прикопують і прикривають сухими листям. До настання весни їх краще накрити ящиками. А в наступному році вже можна сміливо пересаджувати вкорінені особини на постійне місце.

Розмноження відведеннями проводиться у вигляді звичайного прікапиванія пагонів, яке проводиться практично з кожною рослиною, які розмножуються відводками.

Статью нашли по запросам:
 • стирея метельчатая фото
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Квіти)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

семнадцать + один =

Сейчас читают:
Top