Квітка декабрист: правила догляду в домашніх умовах
9999 Квітка декабрист: правила догляду в домашніх умовах

Квітка декабрист: правила догляду в домашніх умовах


Квітка декабрист: правила догляду в домашніх умовах

Коли на вулиці мороз і все вкрите снігом, у квартирі квітникаря розпускається дивовижний кактус, ту квітку – декабрист. Він абсолютно позбавлений колючок, має листя насиченого темно-зеленого кольору і розпускає свої бутони всього один раз в рік. Але правила догляду за цим незвичайним тропічною рослиною сильно відмінні від тих, які застосовуються до звичайних кактусів.

Квітка декабрист: правила догляду в домашніх умовах

Особливості вирощування та догляду

Декабристом називається різновид лісового кактуса, який росте в дикій природі на стовбурі дерева. Його коріння погано пристосовуються до несприятливих умов і відсутності поживних елементів в грунті, тому часто рослина гине саме з цієї причини. Цвітіння цього дивного рослини починається в листопаді і закінчується в лютому. Це зимовий красень, який радує свого власника незвичайними і ніжними бутонами всю зиму, коли інші квіти практично не розквітають.

Весь період цвітіння горщик з рослиною чіпати забороняється. Якщо його пересунути або переставити на інше місце , то все бутони можуть впасти. Квітка слід регулярно обприскувати з пульверизатора, щоб повітря навколо нього не був занадто сухим. Період цвітіння можна істотно продовжити, якщо обкласти стовбур рослини снігом або льодом.

Декабрист дуже любить вологу, а тому його слід поливати якнайчастіше . Але для цього дозволяється використовувати тільки теплу талу або відфільтровану воду. Можна поставити ємність з квіткою на піддон, наповнений вологим керамзитом або галькою. На літо рослину слід обов’язково виносити на свіже повітря, а в зимовий час потрібно забезпечити постійну температуру в кімнаті не нижче 11 градусів.

Квітка потрібно обов’язково захистити від прямих сонячних променів. Але і ставити горщик з декабристом так, щоб сонячне світло потрапляло тільки на одну його сторону не слід. Це призведе до того, що квітка стане однобоким, а з другої сторони листя просто впаде.

Квітка декабрист: правила догляду в домашніх умовах

Правила освітлення і температури

Щоб Декабріна почала цвісти, їй потрібен короткий світловий день. Але і температура повітря грає не останню роль. Важливо на цей проміжок знизити температуру в кімнаті до 15 градусів. Так бутони будуть з’являтися більш часто і не будуть швидко обсипатися.

По темi:  Вирощування садового бальзаміну з насіння

Часто домашній квітка декабрист розпускає бутони тільки в тій частині, яка повернута до вікна. Це означає, що саме температура біля скла є для нього оптимальною. Перестаратися з пониженням температури теж можна, тому потрібно дуже уважно до цього ставитися. Рослина не переносить заморозків і може легко загинути.

Квітка декабрист: правила догляду в домашніх умовах

Грунт і підгодівлі

При посадці рослини потрібно уважно вибирати грунт. Декабрист віддає перевагу легкому грунт з хорошим дренажем і харчуванням. Оптимальним варіантом стане змішання листового грунту, піску і торфу. До коріння повинні в повному обсязі надходити повітря і волога. Для більшого вмісту поживних речовин рекомендується в грунтову суміш додати трохи перегною або дернового грунту.

Якщо немає можливості самостійно змішати грунт для рослини, то можна використовувати слабокислі готові грунту для сукулентів. Рослина відноситься до кактусів, а тому і такий грунт стане ідеальним для його вирощування.

Перед посадкою квітки грунт слід продезінфікувати. Для цього його досить змішати з товченим активованим вугіллям. Це допоможе уникнути зараження квітки різними бактеріями і мікроорганізмами, які приведуть до швидкої загибелі кореневої системи.

Важливо забезпечити квітці регулярний полив. Кактуси можуть запасати вологу, але в листі декабриста її надовго не вистачить. В природу ця квітка живе в місцях з вологим тропічним кліматом. Надмірна посуха може стати причиною загибелі кореневої системи.

З початку вересня потрібно забезпечити регулярну підгодівлю рослини калійними добривами, які допоможуть йому швидше зацвісти і довше не втрачати суцвіття. Після опадання бутонів рослина має трохи відпочити, тому поживні компоненти вносити не потрібно. З березня вноситься поживна суміш для кімнатних рослин, яка допоможе правильно формуватися кореневій системі.

Квітка декабрист: правила догляду в домашніх умовах

Пересадка і обрізка рослини

Обрізка декабриста проводиться в червні. Саме в цей час слід видалити всі неправильно зростаючі пагони. Це допоможе сформувати правильну і красиву крону у квітки. Обрізка також допомагає квітці інтенсивніше рости і давати більше бутонів. Але цю процедуру не варто виконувати за допомогою ножиць або секатора. Оптимальним варіантом стане скручування пагонів. Це завдасть рослині меншої шкоди.

По темi:  Ранні весняні квіти: сімейства і види

Молодий декабрист слід пересаджувати раз на рік навесні. Але ємність потрібно підбирати за все на кілька сантиметрів ширше попередньої. У великому горщику простіше перезволожити грунт і коріння загинуть. Дорослий квітка слід пересаджувати не частіше разу на 3 роки.

Виконати процедуру пересадки можна під час цвітіння. Це призведе до опадання всіх бутонів і надалі рослина буде цвісти ще нескоро. На третину ємності потрібно засипати дренаж. Іншу частину обсягу горщика становить грунт, який змішується з товченим вугіллям.

Квітка потрібно акуратно витягнути зі старого горщика. Це виконується шляхом невеликого розпушування грунту біля стінок. Коріння потрібно трохи очистити від грунту і промити. Тільки після цього кореневу систему поміщають в нову ємність, все корінці потрібно акуратно розпрямити і присипати землею. Залишається тільки полити грунт і поставити горщик з квіткою на постійне місце.

Після того як квітка скинув все бутони, його потрібно помістити в темне місце і трохи скоротити полив. Це необхідно для відновлення сил рослини. Назад на підвіконня його можна буде поставити в березні. В цей же час починається внесення добрив і збільшується число поливів.

Квітка декабрист: правила догляду в домашніх умовах

Розмноження декабриста

Основним способом розмноження квітки білий декабрист є використання живців. Але тут потрібно дотримати деякі нюанси, щоб вони прижилися:

  1. розміри посадкового матеріалу;
  2. світловий день;
  3. умови утримання живців.

Для того щоб отримати здорове рослина потрібно використовувати невеликі черешки, на яких є не більше двох ланок. Для їх отримання потрібно скрутити у здорового втечі верхню частину і залишити її на кілька днів просохнути. Проводити цю процедуру слід навесні. Оптимально проводити посадку при температурі 25 градусів. Це допоможе швидше наростити кореневу систему і скоротити час приживання.

Держак потрібно обробити в Корневином і помістити в заздалегідь підготовлений субстрат. Використовувати для посадки живців слід грунт для сукулентів, змішаний з перлітом. Після посадки грунт потрібно добре пролити водою. У міру висихання грунту її слід зволожувати з пульверизатора. Сам держак також потрібно регулярно обприскувати.

По темi:  Едельвейс: опис, різновиди, посадка і догляд

Створювати парниковий ефект не потрібно. Якщо температура в кімнаті досить висока і рослині вистачає вологи, то укорінення відбудеться в досить короткі терміни. До моменту появи коренів ємність з держаком слід тримати в затіненому місці і уникати попадання на нього прямих сонячних променів.

Квітка декабрист: правила догляду в домашніх умовах

Шкідники і хвороби

Якщо квітникарю дуже подобаються квіти декабрист, догляд в домашніх умовах доведеться поєднувати з регулярною боротьбою з шкідниками, які дуже люблять соковиті листя і красиві квіти рослини. Декабрист досить стійкий до шкідників, але на нього часто нападають:

  • борошнистий червець;
  • кліщ павутинний;
  • щитівка.

Для того щоб уникнути серйозного ураження листя цими паразитами, слід регулярно оглядати рослину. Боротися зі шкідниками слід спеціальними препаратами, які можна купити в будь-якому квітковому магазині. Їх потрібно розвести в трохи більшій концентрації, ніж рекомендує виробник. Адже ці шкідники можуть відкладати личинки всередині листа. Тому обприскування потрібно буде провести кілька разів, щоб знищити не тільки комах, але і їх личинки.

Часто рослина піддається таким хворобам, як бактеріальна і грибкова інфекції. Перша проявляється появою слизькі ділянок на стеблах і листках рослини. Боротьба з цим захворюванням буде полягати в тому, щоб видалити всі уражені ділянки і пагони. Але цей метод не завжди виявляється дієвим. Часто доросла рослина доводиться знищити, залишивши молоді та здорові паростки для вкорінення. Вилікувати квітка від бактеріальної інфекції практично неможливо.

Квітка декабрист: правила догляду в домашніх умовах

Грибкова інфекція проявляється блідістю листя і в’яненням здебільшого пагонів. Це відбувається через ураження інфекцією кореневої шийки. Справитися з недугою можна шляхом застосування таких засобів, як Максим або Топаз. Вони допомагають знищити патогенну мікрофлору і відновити сили квітки.

Якщо декабрист зростає вже давно, але за цей час жодного разу не цвів, то причиною може стати неправильний догляд або ж яке-небудь захворювання. Якщо ж квіти опали відразу після принесення рослини з магазину, то через рік він знову дасть бутони. Таким чином воно реагує на зміну місця і умов утримання.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Квіти)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 × 3 =

Сейчас читают:
Top