146 | 0
Раздел: Квіти
Оцените статью:
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Бузина, посадка і догляд, розмноження і шкідники

Бузина, посадка і догляд, розмноження і шкідники

Бузина представляється собою кустарну рослину, яка налічує понад 40 різних видів, але піддаються культивації лише одиниці.

Читайте также: Вечерние причёски

Нерідко бузина виявляється прекрасним засобом для прикраси ділянки. Якщо з розумом зробити її посадку, то вийде дуже навіть непоганий стиль території. Досвідчені городники використовують бузину в якості основної сили для протистояння різних шкідників. Практика показує, що для цієї справи найчастіше потрібно всього лише зробити посадку декількох чагарників, щоб забути про ці найдокучливіші організми.

Відповідно, нерідко бузину садять біля комор, завдяки чому створюються непогані умови для відлякування шкідників.

Якщо говорити про місця, де найчастіше вирощується бузина, то варто відзначити Європу і деякі східні країни СНД. У цих місцях рослина демонструє просто колосальне зростання, завдяки чому бузина так часто і зустрічається у садівників.

В даній статті ми розглянемо основні питання, пов’язані з посадкою і вирощуванням бузини на своїй ділянці. Більш того, не обійдемо стороною догляд за даними рослиною, а також шкідників і хвороби, які створюють чимало проблем бузині.

Особливості рослини

Як ми вже говорили, найчастіше бузину садять в якості непоганого декоративного елемента для будь-якої ділянки. Як показує практика, це дійсно так, з огляду на досить оригінальний зовнішній вигляд рослини, а також ті самі чорні ягоди, що ростуть на рожевих гілках.

 • Також ми згадували про те, що бузина досить непогано протистоїть різних шкідників, які можуть активно діяти в рамках ділянки. Це дійсно актуальний спосіб боротьби з тими самими істотами, які знищують врожай. Звичайно ж, не варто очікувати від бузини 100% -й ефективності, однак найчастіше вона цілком задовольняє господарів.
 • У цей же час бузина активно використовується в медичних цілях. Уже давно в травниках було зазначено, що на основі бузини створюються медикаменти, які є відмінними сечогінними засобами.
 • Крім того, рослина є непоганим протизапальну, дезінфікуючу, а також потогінну засобом. Дивно, але іноді бузина використовується у випадках запалення піхви.
 • На основі бузини створюються киселі, які дозволяють забути про запорах та інші проблеми з травленням.
 • Для народної медицини рослина також є незамінним засобом при ревматизмі, подагрі і запаленні суглобів. Можливо, в цих питаннях бузина допомагає не так оперативно, як сучасні ліки, однак позитивний ефект все одно присутній.
 • У цей же час на основі бузини готують відвари, які вважаються корисними при діабеті.
 • Якщо говорити про народну медицину, то ніяких офіційних даних, пов’язаних з ефективністю вищевказаних коштів, просто немає. Однак все одно можна з упевненістю говорити, що бузина є те саме рослина, яке має чимало позитивних клінічних ознак, і якими гріх не скористатися, якщо існує така необхідність.
 • Не можна не відзначити, що в харчовій галузі бузину також активно застосовують. Причому на основі цієї рослини можна зробити практично будь-який харчовий продукт. Це може бути варення, кисіль, оригінальні напої, пироги. При виробництві харчових барвників бузина також може застосовуватися.
По темi:  Догляд за орхідеєю фаленопсис в домашніх умовах

Місце для посадки бузини

Вибір місця посадки бузини – актуальне питання. Як і у випадку з будь-якими іншими рослинами, які використовуються в якості декоративного елемента для ділянки, бузина також потребує найбільш сприятливому місці для активного розвитку.

На щастя для багатьох городників, ця рослина є невибагливим до ділянки, на якому була проведена посадка. Але в цей же час бажано вибирати сприятливі місця, так як, наприклад, на тих ділянках, де грунт є дуже бідною, бузина буде рости не надто активно.

Фахівці радять робити вибір на користь суглинних грунтів, які, до всього іншого, відрізняться достатньою вологістю.

Нерідко буває і так, що на ділянці кислий грунт. Це не найкраща новина, до якої потрібно підготуватися заздалегідь. Приблизно за пару років потрібно провести вапнування грунту, що дозволить посадити бузину і насолоджуватися її активним ростом.

Також досвідчені люди відзначають, що приблизно за місяць перед посадкою бузини необхідно провести підготовку грунту, і для цього, в першу чергу, потрібно позбутися від бур’янів. Чи не будуть зайвими і мінеральні добрива, які дозволять дещо прискорити зростання бузини.

Звичайно ж, бували випадки, коли ніяких добрив і тому подібних засобів не застосовувалося, а бузина виросла швидко і знайшла чималі розміри. Дана ситуація говорить, що рослина дійсно не дуже вимоглива до існуючих умов, і в той же час не слід виключати, що на не найкращому ділянці матеріал не буде страждати від відсутності різних компонентів, необхідних для позитивного розвитку.

Вибір сорту бузини

Найчастіше в рамках країн СНД господарі роблять вибір на користь чорної або червоної бузини. Сильною стороною цих сортів є їх привабливий зовнішній вигляд, який просто приковує увагу оточуючих людей. Крім того, ці рослини чудово підходять для садових ділянок, відмінно доповнюють наявний простір.

Важливою є інформація про те, що ягоди червоної бузини – отруйні. Відповідно, потрібно зробити все можливе, щоб це не склало ніяких проблем. Таким чином, найчастіше зустрічається саме чорна бузина, так як вона є цілком безпечною.

Також існує кілька форм бузини:

 1. Плакуча. Такий чагарник відрізняється від багатьох інших тим, що він має гілки, опущені до землі.
  Низька. Виходячи з назви стає зрозуміло, що дана бузина є дійсно низький чагарник, який відрізняється досить великими обсягами листя. Виходить щось на зразок кулеподібної рослини.
 2. Парамідальна. Також з назви очевидним є те, що кущ має форму піраміди.
  Папоротніколістна. В даному випадку бузина має великі листи, які створюють гідне прикраса для всього рослини. Звичайно ж, це відмінне рішення для ділянок, в рамках яких потрібно створити привабливий ландшафт. Висота чагарника може досягати 2,5 м.
 3. Порошіста. Це чагарники, які зустрічаються не так вже й часто, проте їх зовнішній вигляд нерідко радує оточуючих людей. Листя у цієї рослини мають невеликі білі крапки, а також мініатюрні плями.
По темi:  Догляд за кімнатною квіткою декабристом в домашніх умовах

Розмноження бузини

У наші дні розмноження бузини прийнято проводити за допомогою насіння або живців. У першому випадку потрібно мати на увазі, що при посадці будуть загублені особливості чагарнику, з якого бралися насіння. Відповідно, рослина буде розвиватися відповідно до наявних умов.

 • Збір насіння відбувається в осінній період, після цього проводиться їх посадка в грядки з кроком в 25 см. Глибина посіву грає важливу роль, тому дане значення має перебувати в межах 2-3 см. Якщо все зроблено правильно, то до кінця майбутнього сезону чагарники досягнуть висоти в 50 см, а може і більше.
 • Черенковання в садівництві використовується не рідше, ніж посів насіння. Для початку потрібно вз’яти посадковий матеріал, а це частина від бузини. Відповідно, ділимо цю частину на кілька живців. Кожен держак потрібно розділити на 2 або 3 міжвузля. Після цього живці потрібно пересадити в теплицю. У цьому процесі важливо присипати верхній шар грунту сумішшю з торфу і піску. Це дозволить поліпшити умови для розвитку рослини. Буває так, що пагони, які використовуються для посадки, вже одерев’яніли. У таких випадках, протягом зимового сезону, потрібно зберігати їх в холоді (це може бути підвал або просто вулиця). Вже після цього, навесні, відбувається висадка рослини в удобрений грунт.

Процес посадки бузини

Робити посадку на ділянці слід одне – або дворічна рослину. У таких випадках є велика ймовірність того, що воно приживеться і буде активно розвиватися. Фахівці радять висаджувати бузину в північних або східних кутах ділянки. Крім того, щоб забезпечити відмінне запилення, потрібно садити бузину радом з безліччю інших рослин.

Процес посадки повинен відбуватися виключно в теплий період року. Це може бути і осінь, однак бажано, щоб погода була теплою, схожою на літню.

Для посадки попередньо створюються ями, глибина яких повинна відповідати розміру кореневої системи бузини. Очевидно, що для кожного окремого випадку яма буде різною. В ямі також повинні бути присутніми і добрива, перемішані з грунтом. Найефективніше використовувати до 8 кг перегною. Разом з цим можна задіяти до 50 г калійних добрив і стільки ж фосфорних.

По темi:  Еустома: вирощування в саду і догляд в домашніх умовах

Закапувати чагарники необхідно до кореневої шийки. Не буде зайвим і використання штамби, яка представляє собою звичайний кол, закріплений в грунті.

Відразу ж після того, як сталася посадка бузини, необхідно провести полив рослини. Більш того, досвідчені садівники відзначають, що протягом тривалого часу, а саме до того моменту, поки рослина не приживеться, необхідно контролювати вологість грунту навколо рослини. Сухість грунту означатиме, що довго рослина в таких умовах не протримається.

Специфіка догляду за бузиною

Як ми вже згадували раніше, догляд за бузиною потрібен не надто об’ємний. Ця рослина невибаглива до наявних умов, і нерідко показує активне зростання без використання добрив і інших втручань людей.

Однак фахівці радять на початку літа проводити невелику підгодівлю на основі органічних добрив. Однак обсяг добрив повинен бути невеликим, інакше це марна трата грошей.

Що стосується поливу, то найчастіше він і зовсім не потрібно, якщо регулярно йдуть дощі або інші опади. Однак бувають періоди, коли дощі не йдуть цілими тижнями. В таких умовах бузина може істотно постраждати. Тому в період посухи проводиться полив. Це можуть бути і не регулярні заходи, але навіть зрідка поливати корисно.

Ми вже згадували про те, що бузина з легкістю протистоїть різних шкідників, що знаходяться на ділянці. Ситуація виглядає в такий спосіб, що так відбувається далеко не завжди, тому варто окремо розглянути ситуацію, пов’язану зі шкідниками.

Шкідники і хвороби бузини

 • Пядениця хвостата. Даний шкідник представляє собою метелика, яка може активно поглинати листя бузини. Найчастіше особливої ​​загрози цей шкідник не складає, однак у продажі можна знайти спеціальними склади, що дозволяють їх позбутися.
 • Бузинний листовий кліщик. Також є шкідником, який повільно, але впевнено знищує чагарник. У продажу можна знайти відповідні склади, якими обробляється рослина. Крім того, відомі склади, які більше відносяться до напрацювань самих садівників. Нерідко ефективності від таких рішень немає ніякої, тому краще звернутися відразу в той чи інший магазин за дієвим засобом.
 • Бузинна мінуюча мушка. Цей шкідник за своїм впливом є аналогом двох попередніх. Він також активно вражає багато овочів, тому для городників мушка може виявитися більш ніж серйозною загрозою, яка кочує з однієї рослини на інше. Вона має крихітні розміри, проте здатна досить легко впоратися з листям бузини. Якщо вчасно не відреагувати, то рослина прийде в непридатність. Мушка відкладає яйця, тому поступово кількість цих шкідників буде тільки рости, якщо вчасно не почати діяти
Раздел: Квіти
Автор:
Дата:

Бузина, посадка і догляд, розмноження і шкідники

Вы читаете статью Бузина, посадка і догляд, розмноження і шкідники. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Бузина, посадка і догляд, розмноження і шкідники - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Бузина, посадка і догляд, розмноження і шкідники