Амброзія: де росте рослина-бур’ян і як від неї позбутися
9921 Амброзія: де росте рослина-бур’ян і як від неї позбутися

Амброзія: де росте рослина-бур’ян і як від неї позбутися


Амброзія: де росте рослина-бур’ян і як від неї позбутися

Амброзія – рослина, відоме світу ще з 1753 року, яке поширилося практично по всій території Земної кулі.

Читайте также: Отопление

Зараз амброзія є небезпечним алергеном і здатна викликати смерть навіть у абсолютно здорової людини. На вигляд крихке і ніжне, рослина є хитрим загарбником і стійким паразитом.

Амброзія: де росте рослина-бур’ян і як від неї позбутися

Історія рослини

Батьківщиною рослини вважається Північна Америка, де вона має безліч природних ворогів і не так сильно поширена, як на тих територіях нашої планети, куди його завезли. Вперше рослина описав шведський вчений Карл Лінней, а його красиву назву відбувається з Стародавньої Греції, де так називали їжу богів і ароматне масло, яким вони натирали.

В даний час про амброзії, яка відноситься до сімейства айстрових, відомо багато. Вчені встановили, що рослина має більше 45 видів, найнебезпечнішими для людини є:

 • амброзія полинолиста;
 • трироздільна;
 • голометельчатая.

У наших широтах поширена полинолиста представниця цієї рослини. Амброзія відноситься до сімейства айстрових і підкорила всю територію України. Один кущ бур’яну може дати до 50 000 насіння, а зберігати свою вегетативну здатність вони можуть до 40 років.

Вчені б’ють на сполох, тому що з глобальним потеплінням клімату карта тих місць, де росте в іноземна гостя, може значно збільшитися в розмірах.

Амброзія: де росте рослина-бур’ян і як від неї позбутися

Способи виживання

Амброзія рослина дуже витривала і по-своєму «нахабне» і може рости практично скрізь. Потрапляючи в грунт, воно особливо не церемониться з споконвічними його мешканцями і витісняє всіх, хто зустрінеться на шляху. Робить вона це різними методами:

 • затінює;
 • позбавляє вологи і поживних речовин;
 • тримає в облозі і просто зживає.

Як не дивно, але на своїй батьківщині представниця цього виду досягає в висоту не більше 30 сантиметрів. У наших широтах звичайний кущ цього милого і радує око своєю зеленню рослини може досягати у висоту більше 2 метрів.

По темi:  Молочай кімнатний: різновиди, особливості домашнього догляду

Попадая на територію з сприятливим грунтом, вона тут же вкорінюється, якщо це однорічна, такий як полинолиста та трироздільна, і швидко висушує грунт, позбавляючи її вологи і поживних речовин. Після сезонного зростання амброзії ділянку землі стає на довгий час непридатним для землеробства.

Рослина прекрасно себе почуває і на несприятливих грунтах, таких як солончаки. Завдяки своєму корені, який, як металевий стрижень, проникає в землю на глибину 4 метри, вона отримує вологу в будь-яких умовах.

Унікальні якості

По-своєму унікальними є і інші характеристики, завдяки яким амброзія звичайна, як її часто називають в народі, виживає. Насіння амброзії мають високу здатність до зберігання і проростання. Молоденькі кущики рослини на наступний рік з’являться не тільки з дозрів насіння, а й тих, хто знаходиться на восковій або молочної стадіях.

Американське рослина як радар вловлює кожен вільний або порожня ділянка грунту і тут же проникає туди. Це трапляється як за допомогою насіння, які розносить вітер, тварини і навіть людина, так і за допомогою кореня, що частіше спостерігається у багаторічних представників виду.

Амброзія: де росте рослина-бур’ян і як від неї позбутися

Шкода для людини

Потенційну небезпеку для людини і сільського господарства несе в собі амброзія. Бур’ян не тільки витісняет і вбиває корисні агрокультури, він ще може впливати на якість сіна і молока. Потрапляючи в заготовку сушеної трави для тварин, рослина псує його смакові якості, після чого корови і кози дають несмачне гірке молоко з неприємним запахом.

Для людини представники цього виду є дуже небезпечними алергенами з рівнем небезпеки 5. З кожним роком людей, які страждають від алергії на амброзію, стає все більше. Рослина не просто викликає неприємне і довгий чхання, а й може призвести до летального результату. Медики виявили, що американське рослина викликає такі симптоми – ознаки алергії:

 1. різкий і сильний головний біль;
 2. почервоніння на шкірі;
 3. свербіж ділянок епідермісу;
 4. першіння в горлі;
 5. біль в області носоглотки;
 6. нежить;
 7. подразнення слизової очей;
 8. напади астми.
По темi:  Посадка чорнобривців на розсаду, догляд за сіянцями

Лікарі попереджають, що в особливо важких випадках під час тривалого перебування в зоні активного цвітіння амброзії у людини може розвинутися набряк легенів. Особливо небезпечно воно з початку літа до перших місяців осені.

Крім яскраво виражених і неприємних симптомів алергії, може проявлятися і загальна схильність сезонному цвітінню амброзії. До них можна віднести:

 • апатію;
 • сонливість;
 • загальну втому;
 • дратівливість;
 • депресію.

Відомо, що навіть абсолютно здорова людина може заробити собі алергію на амброзію. Для цього всього лише необхідно пробути в зоні її активного цвітіння і скидання пилку 2 тижні. Медики відзначають, що подібна алергічна реакція на рослину невиліковна.

Амброзія: де росте рослина-бур’ян і як від неї позбутися

Запобіжні заходи

Варто пам’ятати про запобіжні заходи під час цвітіння амброзії. Алергікам, та й всім іншим людям, для профілактики можна виходити на вулицю після 12 години дня і до вечора, а вночі і рано вранці бажано проводити в закритих приміщеннях, без вуличного провітрювання.

Повернувшись додому з прогулянки, відразу ж рекомендується вмитися або прийняти душ. Також необхідно прополоскати рот і носові пазухи, змінити одяг. Під час цвітіння рослини, це зазвичай відбувається з липня по вересень, протипоказано сушити мокру білизну на вулиці, так як на нього може осісти пилок.

Якщо в будинку є чотириногі улюбленці, їх теж варто щодня купати і витирати їм лапи, якщо вони бувають на вулиці. Пилок може осісти і на їх вовняному покриві.

Очі від амброзійного подразника добре захистять сонячні окуляри. Тим же, у кого напади алергії проявляються особливо сильно, медики рекомендують взагалі виїхати в інше місце на час цвітіння рослини в вашому регіоні.

Амброзія: де росте рослина-бур’ян і як від неї позбутися

Боротьба з бур’яном

З моменту знайомства з цим бур’яном вчені постійно шукають нові й дієві методи боротьби з амброзією. Для її знищення навіть завозили природних ворогів, а саме жуків, які теж водяться в Північній Америці, але поки що цей метод не дав бажаних результатів.

По темi:  Квітка декабрист: правила догляду в домашніх умовах

В даний час відомі чотири способи, як позбутися від амброзії, а саме:

 1. ручний;
 2. механічний;
 3. хімічний;
 4. витісненням.

Ручний, або «дідівський» метод, на сьогоднішній день вважається найефективнішим способом боротися з американським бур’яном, якщо він покрив невеликі території. У момент виявлення рослини-шкідника необхідно його висмикувати з коренем.

Механічним методом боротьби з бур’яном є скошування або ж переорювання ділянки землі спеціальною сільгосптехнікою. Не рекомендується позбавлятися від амброзії методом скошування під час до цвітіння рослини, так як це в кілька разів збільшить кількість пагонів. Ефект можна порівняти з прищипуванням культурних рослин для більш пишного цвітіння або ж більшого врожаю. Якщо ж скосити суцвіття амброзії в момент їх зав’язки і цвітіння, то це збільшить кількість потрапили в землю насіння.

Якщо від амброзії або «американської напасті» постраждало все поле, то в такому випадку застосовують хімічний метод. У цьому випадку «хвору» ділянку обприскують спеціальними препаратами. Найпоширенішими з них є «Прима» та «Калібр».

Популярний серед садівників-любителів та метод витіснення бур’яну або ж заміщення його більш агресивними рослинами. З цим завданням спокійно впораються багаторічні газонні трави і подібні до них суміші. Варто відзначити, що непогано з амброзією борються звичайні чорнобривці або бархатці.

Амброзія: де росте рослина-бур’ян і як від неї позбутися

Використання в медицині

У народній медицині амброзія вважається, як не дивно, цілющим рослиною. Ще в 1914 році бур’ян на території України вирощував німець Крікер, який проживав в станиці Кудашівка. Відомо, що амброзія сприяє:

 • швидкому загоєнню ран;
 • знезараженню пошкоджених м’яких тканин;
 • виходу паразитів з організму людини;
 • знімає жар;
 • жене жовч і відкриває протоки.

На прикладі гості з Північної Америки добре видно, як, здавалося б, сорнякова рослина може мати і корисні властивості. Однак не варто займатися самолікуванням, перш за все необхідно проконсультуватися з фахівцем на предмет елементарної алергії на амброзію.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Квіти)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

20 − семь =

Сейчас читают:
Top