Катарантус — квітка для клумби і для дому
10645 Катарантус - квітка для клумби і для дому

Катарантус — квітка для клумби і для дому


Катарантус – входить в список моїх улюблених однорічних квітів для клумб. У цій статті розповім про достоїнства цієї рослини, за які я його ціную і вирощую катарантус від посіву до висадки в грунт.

Катарантус цвіте на клумбі все літо до перших заморозків восени. Це рослина завжди залишається декоративним, радує смарагдовою блискучою зеленню і рівномірним яскравим цвітінням.

Катарантус ще називають барвінок рожевий. Квіти в нього невеликі, але яскраві, як зірки спалахують на тлі гарних блискучих листя. Можна купити насіння з різноманітною забарвленням квіток: рожеві з червоним центром, вишневі з білим центром, білі з рожевим центром, лілові. На жаль, у мене з насіння фірми Аеліта з сумішшю забарвлень вийшли рослини тільки з однотипними рожевими квітками.

Катарантус - цветок для клумбы и для домаКатарантус - цветок для клумбы и для дома

 

Також при виборі насіння зверніть увагу, що є кущові форми і ампельні катарантус. Кущові рослини зберігають компактну форму і досягають висоти 15-25 см, а ампельні розростається вшир і добре підходять для прикраси підвісних кашпо або високих вазонів.

Катарантус також прекрасно себе почуває в якості кімнатної квітки, при цьому продовжить цвісти цілий рік при забезпеченні додатковим освітленням в осінньо-зимовий період.

Катарантус - цветок для клумбы и для домаКатарантус - цветок для клумбы и для дома

 

Мені подобається, що катарантус все літо не втрачає форму, залишається яскраво-зеленим, не вимагає прищіпки або омолоджувальної стрижки.

Катарантус на мій погляд входить в групу самих невибагливих і простих у догляді квітів. Ця рослина прекрасно переносить літню спеку і відкриті сонячні місця при регулярному поливі. В півтіні катарантус цвіте гірше, витягується і нарощує зелену масу.

На відміну від петунії катарантус не боїться дощу і вітру. Після поганої погоди рослини не втрачають своєї краси, навпаки крапельки води іскряться на смарагдових листі.

По темi:  Как закалить семена перед посевом: советы от Ольги Вороновой

Катарантус гармонійно виглядає на клумбі, рослини утворюють зелений фон, їх прикраса — яскраві, але не приголомшуючі квіти.

Як виростити катарантус з насіння:

Для оформлення квітників і клумб катарантус вирощують через розсаду, проводять посів дуже рано. Сіяти катарантус потрібно в січні – початку лютого, так як зацвітає катарантус через 5-6 місяців після сходів.

Катарантус - цветок для клумбы и для домаКатарантус - цветок для клумбы и для дома

 

Насіння у катарантуса дрібні, але не пилоподібне, як у петунії. Посів потрібно проводити в невеликі миски, рівномірно розподіливши насіння по поверхні вологої землі і не засипаючи їх зверху. При такому ранньому посіві для сходів потрібно встановити додаткове освітлення, щоб паростки не витягувалися.

Сходить катарантус добре через 5-7 днів при температурі близько +25 градусів. Засіяні миски потрібно накрити плівкою, поставити в тепле місце біля батареї. Кожен день посіви слід відкривати і зволожувати обприскуванням, підтримуючи високу вологість всередині теплички.

Після появи паростків, посіви повинні бути переміщені на світле місце або під фитолампу. Сходи повинні отримувати освітлення не менше 12 годин на добу, інакше вони витягнуться і будуть слабкими.

Катарантус в молодому віці росте повільно. Сіянці пікірують після утворення четвертого цього листа в невеликі стаканчики, а далі перевалюють в горщики по мірі зростання.

На клумбу розсаду катарантуса висаджувати краще методом перевалки, не руйнуючи грудку землі з корінням, тоді рослини не страждають і відразу починають активно розвиватися. Розсада катарантуса до моменту висадки в грунт вже цвіте. Прищипувати розсаду квітів не обов’язково, при хорошому освітленні рослини не витягуються і утворюють бічні пагони в пазухах листків, а після висадки в грунт починають активно гілкуватися.

Догляд за квітами полягає в регулярних поливах і підгодівлі. Шкідники і хвороби не вражають катарантус у відкритому грунті.

По темi:  Сквоши: что это за овощи?

Джерело: klumba-plus.ru

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 × четыре =

Сейчас читают:
Top