Галова тля на смородині
8649 Галова тля на смородині

Галова тля на смородині


Галова тля на смородині

Побачивши на молодих листочках смородини потворні здуття і червоні плями, садівники зазвичай вважають, що це попрацювала столбчатая іржа. Насправді це результат роботи галловой попелиці. Харчуючись соком рослин, вона викликає деформацію листа і призводить до різкого зниження врожайності. Причому урожай також під питанням в майбутню перспективу, так як уражені верхівки пагонів плодові бруньки зазвичай не закладають.

В даний час галловая тля зустрічається скрізь, де вирощують смородину. Однаково сильно вона шкодить червоною, чорної і білої смородині. Якщо з цим шкідником не боротися, то галловая тля буде плодитися, поки не засохне гілки. А потім перейде на сусідні кущі.

Галова тля на смородині

Найнебезпечніше те, що ця попелиця переносить вірусні захворювання. Молоді пагони навіть після знищення попелиці відстають у рості і розвитку, їх врожайність сильно знижується.

Активне поширення шкідника починається з моменту цвітіння чагарників. Пік шкодочинності припадає на червень.

Тому садівники часто упускають терміни обробки. І обприскують рослини, коли тля свою справу зробила. Адже в другій половині літа листя грубіє і тля не може проколоти її шкірку, йдучи на бур’яни. Тому важливо помітити деформацію молодого листя якомога раніше. Щоб убезпечити рослини, рано навесні, до розпускання бруньок обприскати їх розчином препарату №30, а по листочків до цвітіння – розчином фуфанон або актеллика з добавкою Топаза або Тілт 250.

Корисно поруч зі смородиною висаджувати чорнобривці, календулу, ромашки. Тобто рослини з різким запахом, щоб дезорієнтувати шкідника. А ось чистец треба знищувати в першу чергу – він проміжний господар галловой попелиці. Друга назва цього бур’яну – глуха кропива.

Галова тля на смородині

Попелиця дуже любить жирові пагони, тому всю зайву поросль треба вирізати ще навесні, залишивши з молодих пагонів найсильніші. Якщо попелиці ще трохи, то можна видалити заселені нею верхівки, їх можна дізнатися по деформації листя і появи на них червоних плям.

По темi:  Чем можно помочь своему организму при простуде?

Якщо попелиця облюбувала кущі, то з нею можна впоратися тільки за допомогою обприскування. Тому рослини обприскують два рази до цвітіння і після нього препаратами з довгостроковим ефектом: Каліпсо, Конфідор Максі, Актеллік, вофатоксом, Протеус.

Сучасна рослинна аптека пропонує і нешкідливі для людини препарати: Фитоверм, Авертін, Актофіт, Бітоксибацилін … Їх можна використовувати навіть за три-п’ять днів до збору плодів.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Сад, город)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

10 − 4 =

Сейчас читают:
Top