Які сидерати сіяти навесні?
9113 Які сидерати сіяти навесні?

Які сидерати сіяти навесні?


Які сидерати сіяти навесні?

Деякі початківці городники завз’ято знищують кожну зайву смітинку на городі. Ідеальний город, в окремих грядках, обгороджених рамами, нагадує квітник. Але ось біда, якщо погано знати біологію грунту, то з часом красиве не стане родючим. І навіть застосування добрив не рятує положення.

Читайте также: Помогите, пропадает облепиха!

Грунті стає білястої, опесчаненная, без поливу кам’яніє, а при поливі вода ковзає по її поверхні, майже не потрапляючи в глибокі внутрішні шари. Ці явища – свідки «захворювання». Вона переходить в стадію «дикого» ґрунту, який втратив головного елемента родючості – гумусу. Є багато способів поліпшення і відновлення ґрунтової родючості і найдоступнішим в приватному городництві є сидерати.

Які сидерати сіяти навесні?

Сидерати – біоплуг родючості грунту

До сидератів відносяться будь-які рослини, які, вступаючи в грунт, насичують її бистроразлагающееся органікою. До них відносяться в основному однорічні рослини, які в короткий термін (2-4 тижні) розвивають потужну кореневу систему і надземну масу. Висіяне ранньою весною сидератні рослини при скошуванні використовуються як мульча або при закладенні в грунт, як зелене добриво.

Сидерати можна висівати окремими культурами або в змішаних посадках, посилюючи позитивний вплив на ґрунт. Їх потужна коренева система розпушує грунт, одночасно збагачуючи великою кількістю дрібних органічних залишків (гілочок, корінців і ін.). Фактично коріння грають роль плуга, покращуючи доступ в грунт вологи і кисню.

Якщо городні культури з урожаєм щорічно виносять з грунту поживні речовини ґрунтової родючості, то сидерати, використовуючи для формування своєї біомаси повітря, воду і сонячне світло, повертають в грунт азот, фосфор, калій та інші макро- і мікроелементи, не вимагаючи витрат на їх придбання. Саме сидерати за короткий термін підвищують в грунті вміст органіки, при розкладанні якої утворюється гумус – головний компонент родючості грунту.

По темi:  Приготування добрива з перепелиного посліду

Які сидерати сіяти навесні?

Сидерати для весняного посіву

Абсолютно безболісно для подальшого посіву або посадки городніх рослин, сідератние культури можна висівати восени після збирання основних харчових рослин і навесні, до початку основних робіт .

Ранньою весною, як тільки зійде сніг, і земля розмерзнеться від зимових морозів, можна приступати до посіву холодостійких сидератів. До них відносяться озимий та ярий ріпак, жито, овес, гірчиця, фацелія. В їх надземної маси накопичується велика кількість азоту, який в доступній формі залишається в грунті після перегнивання. 2-х тижневу масу скошують і закладають перекопування в грунт. До травня під посадку картоплі, основних розсадних (томатів, перцю, баклажанів, огірків) і посівних культур сидерати встигають повністю розкластися. Зазвичай сидерати в грунт закладають за 2-3 тижні до висадки або посіву основних городніх рослин.

Підбір сидератів для городніх культур

Щоб правильно підібрати сидерати для городніх культур, необхідно дотримуватися кількох правил.

  • Не можна використовувати сидерати одного сімейства з основною культурою. Наприклад, суріпицю, ріпак під наступні посадки капусти або буряка.
  • Неефективно використовувати один і той же сидерат кілька разів в одному полі Необхідно їх чергування.
  • Злакові сидерати краще використовувати на глинистих ґрунтах . Вони добре розпушують верхній спливає шар грунту.
  • Не можна допускати обсіменіння сидератів. Найпізніший термін скошування – фаза початку бутонізації.

Які сидерати сіяти навесні?

Таблиця 1. Підбір сидератів для весняного посіву

№ Найменування городніх культур                              Перелік сидератів

1 Картопля, баклажани, перець, огірки, кабачки, гарбуз

(Жито овес, люпин, олійна редька, гірчиця, серадела, буркун.)

2 Буряк, морква, квасоля

(Гірчиця, суріпиця, редька олійна, ріпак ярий, горох, вика.)

3 Кукурудза

(фацелія, суріпиця, ріпак ярий, редька, гірчиця)

У таблиці 1 наведені холодостійкі сидерати для весняного посіву під деякі пізно-висаджуються культури. Однак підбираючи сидерат, потрібно враховувати також тип ґрунту (важкі, обесструктеренние, засмічені, заражені шкідниками і хворобами). Правильно підібраний сидерат допоможе не тільки збагатити грунт поживними елементами, але і поліпшити її фізичний стан, позбавити від шкідників і т.д. (Табл. 2). Все сидерати активні помічники в боротьбі з бурянами.

Таблиця 2. Вплив сидератів на показники грунту (незалежно від часу посіву)

№ Найменування сидератів                      Показники грунту

По темi:  Добриво грунту бором: правила внесення, дозування, користь

1 Жито, овес, рапс, гірчиця, буркун, люцерна, вика, вико-вівсяна суміш, вика з житом, гірчиця з бобовими,

( Ущільнені і малозабезпечені поживними речовинами для розпушення і підвищення родючості грунту )

2 Суміш редьки + ріпаку + гірчиці з додаванням календули, чорнобривців, вівса. Віко-вівсяна суміш, рапс, бобові, фацелія, райграс однорічний.

( На всіх типах грунтів з метою дезінфекції від гнилей та парші )

3 Гірчиця, олійна редька, календула, настурція. Люпин, фацелія, буркун з домішкою квітучих рослин чорнобривців і календули. Віко-вівсяна суміш, рапс, бобові, фацелія, райграс однорічний.

(На грунтах, заражених шкідниками, в тому числі проволочником і нематодами )

4 Ріпак, суріпиця, фацелія – ​​стійкі до посухи

(На сухих ґрунтах )

5 Фацелія, суріпиця, ріпак, редька, гірчиця, і інші будь-які культури сімейства хрестоцвітних

(На обесструктуренних грунтах і ділянках з ерозійними процесами)

6 Серадела, люпин

(На перезволожених грунтах з близьким заляганням підземних вод.)

7 З сімейства бобових (вика, люцерна, горох, кормові боби), хрестоцвітих (озимий ріпак, озима суріпиця), злакових (жито, овес).

(Збіднені органікою, що потребують підвищених кількостях азоту)

Перераховані сидеральні культури і їх суміші не є догмою. Можна використовувати і інші сидерати як в монопольному посіві, так і в сумішах. Головне – визначити пріоритетну задачу висівають сидерата.

Які сидерати сіяти навесні?

Технологія вирощування сидератів

Восени проводять основну заправку грунту. Вносять мінеральні та органічні добрива. Перекопують. Весно, як тільки зійде сніг і можна буде вийти в поле, приступають до підготовки і посіву. Граблями розрівнюють залишилися з зими брили землі і висівають сидерати або суміш декількох сидеральних культур. Посів можна проводити 2 способами.

  • Суцільним рассевом по поверхні підготовленого грунту з подальшим доробком граблями.
  • Рядовим. Перед посівом (при необхідності) грунт розпушують на глибину 4-7 см. Нарізають борозни кутом мотики, засівають насіння і закривають мотикою або граблями. Грядку з висіяним сидератом вкривають ялиновим гіллям або будь мульчею, щоб не виклювали птиці. Забирають сидерати на початку появи бутонів або за 2-3 тижні до висадки основної культури.

Крім суцільного і однорядного використовують широкорядний спосіб посіву сидератів для висадки розсадних культур. Для такого посіву можна висіяти сидерат в 2 ряди, залишаючи міжряддя по 15 см, потім відокремити широкий ряд 20-25 см для розсади і знову заповнити 2 ряди сидератом і т.д. Деякі городники висаджують розсаду прямо в сидерат в лунки. Але, при будь-якому способі посіву, сидерат необхідно зрізати до настання цвітіння. Зрізану масу залишають тут же на грядці у вигляді мульчі або до посіву основної культури закладають в грунт. Вона перегниває дуже швидко, збагачуючи грунт необхідними елементами живлення. Протягом сезону замість добрив досвідчені городники підсівають декілька раз сидеральні культури.

По темi:  Схема підгодівлі картоплі – догляд та вирощування картоплі

Які сидерати сіяти навесні?

Коротка характеристика деяких сидеральних культур для весняного посіву

Люпин, відрізняється дуже довгою кореневою системою. Себе рослина забезпечує поживними речовинами з глибоких шарів грунту, залишаючи запаси верхнього шару основним городнім культурам. Він збагачує грунт азотом, фосфором, калієм. Зрізають його через 6-8 тижнів на початку бутонізації та закладають в грунт на 5-6 см. Через 2 тижні засівають повторно.

Вика яра підходить для перців і баклажанів. Її скошують за 2 тижні до висадки розсади в грунт. Надземна маса використовується як мульча. Грунт не вимагає додаткової обробки, так як молода коренева система швидко перегниває в грунті.

Ріпак ярий та суріпицю висівають в кінці березня – початку квітня і через місяць їх можна скошувати.

Для картоплі та коренеплодів зеленим добривом краще використовувати гірчицю. Коренева система поліпшить повітрообмін в грунті, утримає від швидкого випаровування вологу. Вона хороший відлякувач ґрунтових шкідників. Гірчицю підрубують, коли основне городнє рослина зрівняється з нею в зростанні.

Фацелія, відрізняється дуже швидким зростанням надземної маси і невибагливістю до обробітку. Хороша як зелене добриво для овочевих культур. Її скошують через 45-50 днів в період цвітіння. Вона ідеально підходить для посіву протягом сезону на піщаних і збіднених органікою грунтах.

Чудовий сидерат – гречка. Не висушує грунт. Збагачує фосфором і калієм. Добре росте на збіднених і кислих грунтах, пригнічує буряни, в тому числі пирій. Єдиний недолік – обмежене використання при весняних посівах. Це теплолюбна рослина. Висівається не раніше травня, але до зрізку встигає наростити півметрову надземну масу. Можна рекомендувати як сидерат під пізня картопля і коренеплоди другим посівом. Зелену масу після зрізки частково прикопують в грунт і частково залишають на поверхні як мульчу. Гречка запобігає появі дротяники на городі.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

четыре × 5 =

Сейчас читают:
Top