Вапно як добриво для ґрунту, норми вапнування
9578 Вапно як добриво для ґрунту, норми вапнування

Вапно як добриво для ґрунту, норми вапнування


Вапно як добриво для ґрунту, норми вапнування

Більшість земельних ділянок мають кислий тип ґрунту, який містить малу кількість поживних елементів. Тому для вирощування багатого врожаю необхідно своєчасно вкладати різноманітні добрива і в тому числі вапняні, які необхідні для розкислення грунту.

See also: Solved! What to Do When Your Toilet Gurgles

Після вапнування землі, її структура стає краще, пухкі і затримує вологу , мінімізується розчинення алюмінію (особливо шкідливої ​​для рослинності), а також поліпшується робота корисних мікроорганізмів, завдяки яким живлення рослин стає краще.

Вапно як добриво для ґрунту, норми вапнування

Визначення кислотності грунту

Для того щоб визначиться вносити вапно чи ні, потрібно знати тип ґрунту свого городу. Визначення можна зробити декількома способами:

За наявністю в городі диких культур. На землі з підвищеною кислотністю добре ростуть:

 1. хвощ,
 2. повзучий жовтець,
 3. щавель,
 4. ториця польова.

На городі з некислим середовищем добре ростуть:

 1. конюшина червоний,
 2. лисохвіст,
 3. гірчиця .

Наступний показник підвищеної кислотності – це зовнішній вигляд землі. При наявності білястого орного шару завтовшки від 5 до 20 см, земля вимагає втручання, так як є кислої. Також кислотність грунту можна визначити за такими ознаками:

 • Якщо в ґрунтовій воді, яка просочується через грунт і накопичується внізінах, присутній наліт іржавого відтінку, то це свідчить про підвищену кислотність.
 • Мала кількість або повна відсутність в землі дощових черв’яків. У середовищі з підвищеною кислотністю їх розмноження відбувається повільно, а термін їх життєдіяльності коротшає.

Також є більш професійні способи визначення кислотності грунту, наприклад лакмусовий папірець, який є індикатором кислотності. Результат при її використанні не точний, але зрозуміти кислотна грунт чи ні все-таки вийде.

Ну і звичайно, для самого точного визначення кислотності з її показниками необхідно проводити аналіз грунту в спеціальних лабораторіях.

Вапно як добриво для ґрунту, норми вапнування

Кислотність грунту має 4 ступеня:

 1. сильна,
 2. слабка,
 3. середня,
 4. нейтральна.

Що таке вапно, її характеристика

Речовина , яке виходить в процесі переробки мінералів карбонатної групи, таких як вапняк, крейда, і багато інших, називається вапном.

Основні її складові – це доломіт і кальцит, які використовуються для добрива всіх видів культур, покращуючи при цьому фізичні і хімічні показники ґрунту. Також ці елементи захищають рослини від шкідливих комах.

В основному використовується гашене вапно або як її називають пушенка. Погасити вапно можна самостійно, всього лише необхідно провести взаємодію порошку вапна з водою. Даний процес займає близько 10-20 хвилин.

По темi:  Тирса для добрива і мульчування городу

В процесі взаємодії цих компонентів відбувається плавлення вапна, перетворюючи добриво в безпечну форму для підживлення рослин. Але навіть при такому легкому процесі є один нюанс – вода при взаємодії з порошком повинна бути холодна. Інакше корисні речовини можуть не зберегтися.

Вапно корисна не тільки своїм властивістю розкислення, а й змістом корисних речовин. Вони потрібні для росту і визрівання плодів – це кальцій, магній, калій (знаходяться в легко засвоюваній оксидній формі).

Вапно може бути як органічним добривом, так і хімічним – це залежить мінералу з якого отримано порошок.

Вапно як добриво для ґрунту, норми вапнування

Різновиди вапняного добрива

Основний вид вапняного добрива – це мелений вапняк, що містить 100% карбонату кальцію.

Також для добрива і розкислення грунту підійдуть такі речовини:

 • борошно доломітове,
 • крейда,
 • туф вапняний,
 • мергель,
 • озерну вапно (гужу).

Всі ці види вапняного добрива можна використовувати в один час з гноєм.

Наступні добрива також добре підходять для розкислення грунту, єдине що їх не можна поєднувати з гноєм, так як азот може бути втрачений .

 • пил цементна,
 • вапно карбідна,
 • зола сланцева,
 • рослинна зола,
 • мартенівський шлак,
 • гашене вапно, або як її ще називають пушенка.

Борошно фосфоритне з вапном краще не поєднувати, а їх внесення слід проводити в різний час.

Як і коли вносити вапно і чи треба це робити

У присадибному господарстві використання вапна має широке поширення. Кальцій, що знаходиться в складі вапна, є важливим елементом для утримання в землі іонів водню, а також підтримує сприятливий рівень реакції яка відбувається в землі.

Функції кальцію:

 1. Зміцнює судинні стінки, за якими рухаються корисні речовини, завдяки чому відбувається прискорене зростання і розвивається коренева система.
 2. Посилює імунітет культурних рослин, який допомагає в боротьбі з багатьма захворюваннями. Грунти минулі вапнування активізують роботу бульбочкових бактерій, які, в свою чергу, утримують азот.
  Кальцій покращує розчинення всіх речовин і елементів у вологому середовищі.
 3. При створенні компосту – вапно просто вкрай необхідна, так як кальцій сприяє активізації життєдіяльності мікроорганізмів, які виділяють з органіки азот і прискорюють процес розкладання органіки, утворюючи при цьому гумус.
 4. І найголовніше якість вапна – це зниження ступеня кислотності, що нормалізує реакцію поверхневого шару, покращуючи його хімічний склад.

Вапно в присадибному господарстві застосовується для різних ц ялин. Найбільш поширеними є розкислення грунту і твір побілки стовбурів дерев розчином вапна для захисту їх від різноманітних шкідників.

Вапно як добриво для ґрунту, норми вапнування

Вапно для побілки дерев

Побілку стовбурів дерев вапном виробляють в весняний період, щоб захистити їх від шкідливих комах. Цей захід захисту є найдешевшою і ефективною.

По темi:  Бактеріальні добрива використання, властивості, види

Побілка в осінній період, а також обмазка стовбурів дерев глиною захищає їх від перепаду температурного режиму і допомагає очистити стовбур від мертвих шарів кори. На цьому переваги осінньої побілки закінчуються, так як в процесі осінніх і зимових опадів, побілка частково змиється і її залишків буде недостатньо для захисту від шкідників, які з’являться в навесні.

Хоча є думка, що осіння побілка може вигнати шкідників, які зачаїлися під корою дерев на зиму. Але з огляду на той факт, що дерева які проходять щорічну обробку, просто не можуть бути носіями шкідливих комах, то виганяти просто нікого.

Весняна побілка стовбурів дерев вапном захищає їх не тільки від шкідливих прокинулися комах, але і від гарячих променів сонця, які згубно впливають на молоді саджанці.

Як робити побілку

У першу чергу необхідно підготувати стовбур, очистивши його від мертвого шару кори.

Наступним етапом потрібно нанести вапняну побілку, заздалегідь підготовлену, на нижню частину стовбура дерева або чагарнику.

Підготовка вапняної побілки

Складові компоненти:

 1. Вода-10 літрів ,
 2. Гліна- 300 грам,
 3. Сухий коров’як – 1 кілограм,
 4. Мідний купорос -200 грам .

Після суміщення цих компонентів необхідно ретельно все перемішати і залишити для настоювання на 2 години. Ефект від побілки досягається тільки при виконанні вищевикладеної рецептури.

Вапно як добриво для ґрунту, норми вапнування

Вапно для зниження кислотності

Після визначення кислотності грунту, для отримання багатого врожаю і розкислення грунту потрібно провести процес вапнування. Цю процедуру потрібно проводити 1 раз в 3-5 років або частіше, якщо спостерігається явне зміна в грунті. Якщо в городі з’явилася така рослинність, як полин або кромки з моху по краях грядок, то це вказує на закислення грунту і необхідно проводити його розкислення.

Технологія вапнування ґрунтів

Вапнування виконується восени під час планової перекопування землі або ранньою весною перед початком посадок. Вносячи добрива в період перекопування, воно не залишається на поверхні. Вапнування грунту можливо проводити навіть в зимовий період, розсипаючи доломітове борошно по поверхні снігу, при обліку якщо товщина снігової прошарку не перевищує 30 см.

Як і скільки вносити вапно

Добриво для грунту вноситься в формі порошку для рівномірності його розподілу, перемішуючи з землею. В основному застосовується пушонка – це гашене вапно, що зазнала заморожування. Ця форма вапна легко розчиняється і засвоюється землею. Замість вапна, можна використовувати цементний пил, доломітове борошно, вапняк і інші елементи.

Норми внесення гашеного вапна

Кількість внесеної вапна залежить від двох чинників – це вид і тип ґрунту. На легкому грунті зі слабкою ступенем кислотності вапна потрібно вносити трохи, а на важких (глинистих і суглинних) потрібно більше. Внесення вапна проводиться не частіше ніж один раз на 3 роки.

 • Якщо грунт глинистий або суглинна на 10 квадратних метрів використовується 4 10 кг.
 • На піщаному і супіщаних грунті на 10 кв. метрів йде 1-2 кг добрива.
По темi:  Марганець сірчанокислий (сульфат марганцю) – як застосовувати

Вапно як добриво для ґрунту, норми вапнування

Вапно в боротьбі з комахами на ділянці

Найбільшим шкідником на городній ділянці є жук дротяники. Вчасно не позбувшись від цього шкідника, урожай бульбових культур буде зіпсований або повністю втрачено.

Сприятливим середовищем для появи і розмноження шкідників є кислий грунт. Знизивши кислотність грунту, самка жука-дротяники перестає розмножуватися, а потім і зовсім піде з городу.

Для боротьби з жуками використовується пушенка або рослинна зола. Підживлення, з метою знищення комах, потрібно проводити малими порціями по 0,5 кг на 1 кв. м. Після посипання, землю потрібно добре розпушити або перекопати. Зола вноситься простішим способом – її підсипають по одній жмені в кожну лунку.

Область застосування негашеного вапна

Негашене вапно застосовується не тільки як добриво для городу, але і як засіб для боротьби з бур’яном.

Приблизна норма вапна на квадратний метр-150-200 грам. Засинаючи проблемні ділянки, їх потрібно перекопати для отримання хорошого результату. Але потрібно враховувати те, що негашене вапно має сильну дію і підходить не всім видам грунту – в основному її використовують для важких грунтів.

Для добрива городньої ділянки все ж краще застосовувати гашене вапно для рівномірного її розподілу. Для того щоб її приготувати – потрібно залити сто кілограм негашеного вапна 4-рьмя відрами води. Після того, як вода вбереться – вапно прийме форму порошку.

Використання негашеного вапна в надмірних кількостях зашкодить рослинності. Перевищивши дозу, грунт стане лужний, це призведе до погіршення засвоюваності корисних мікроелементів, необхідних для гарного росту рослин.

Вапно можна вносити разом з гноєм, так як в цьому випадку утворюються сполуки, які не розчиняються і є болючими для більшості видів культур.

Вапно як добриво для ґрунту, норми вапнування

Результат після проведення вапнування ґрунтів

Провівши процес вапнування, відбуваються ряд змін:

 1. Активізується діяльність корисних мікроорганізмів.
 2. Відбувається збагачення землі необхідними поживними речовинами.
 3. Поліпшуються хімічні властивості землі.
 4. Відбувається зниження рівня токсичності в вирощуваних плодах, особливо це стосується місць, які знаходяться в промисловій зоні.
 5. Підвищується ефективність внесених добрив – як мінеральних, так і органічних.

Підводячи підсумок, можна сказати, що вапно є універсальним засобом для удобрення грунту, а також для її розкислення і знищення шкідливих комах і бур’янів. При дотриманні заданих дозувань, які залежать від виду грунту і ступеня кислотності, урожай буде багатий і якісний.

Проводити вапнування грунту краще в осінній період, а виробляти побілку стовбурів дерев необхідно ранньою весною.

Статью нашли по запросам:
 • Вапнування грунту
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 × три =

Сейчас читают:
Top