Сечовина як добриво застосування, склад, норми внесення
9546 Сечовина як добриво застосування, склад, норми внесення

Сечовина як добриво застосування, склад, норми внесення


Сечовина як добриво застосування, склад, норми внесення

Карбамід (сечовина) відноситься до ряду азотних добрив. Затребуваний у великих агрогосподарствах, застосовується на невеликих присадибних ділянках.

Читайте также: Вышел финальный трейлер сиквела «Фантастических тварей» с Эдди Рэдмейном, Джудом Лоу и Джонни Деппом

Популярність карбаміду пояснюється його високою ефективністю, доступністю в торговій мережі, недорогий вартістю.

Сечовина як добриво застосування, склад, норми внесення

Формула, виробництво, властивості

Карбамід – хімічна речовина, формула – H2N-CO-NH2 , добре взаємодіє з полярними розчинниками. Розчиняється в ангідриді сірчистому, аміаку рідкому, воді. З підвищенням температури розчинників здатність взаємодії збільшується. Не розчиняється в неполярних розчинниках – хлороформі і алканах.

Для отримання карбаміду в промисловості використовують реакцію Базарова і синтезують речовина з вуглекислого газу і аміаку при високих температурах 130 ° С – 140 ° С.

Так як сечовина найчастіше синтезується з аміаку, виробництво цієї речовини зазвичай поєднують з виробництвом аміаку . Атоми азоту, що входять до складу карбаміду, є нуклеофилами. Це означає, що при взаємодії з кислотами сечовина утворює солі і нітромочевіни, так званий процес нітрування. Ці особливості треба враховувати при застосуванні карбаміду в сільському господарстві та інших галузях промисловості.

 • Сечовина використовується для виробництва ДВП в якості адгезиву, застосовується в будівництві і меблевій промисловості.
 • Використовується для очищення від димових газів, наприклад, на сміттєспалювальних заводах і електростанціях, для очищення двигунів дизельного типу.
 • У нафтової промисловості використовується для очищення отриманої сировини.
 • У харчовій промисловості сечовина відома як харчова добавка E927b і застосовується для виготовлення жувальної гумки.
 • Використовується в фармакології для виготовлення препаратів протипухлинної дії.

Сечовина як добриво застосування, склад, норми внесення

Склад сечовини

Сечовина широко застосовується в агропромисловості в якості добрива з-за великого вмісту азоту – близько 45%. Азот підвищує показники нарощування вегетативної маси рослин. Однак азот є мобільним компонентом, схильний до вимивання опадами, випаровуванню в процесі розкладання. У грунті під впливом бактерій трансформується в дві форми азоту – спочатку аміачну, далі – в нітратну.

При внесенні сечовини слід враховувати, що тільки половину речовини рослини встигнуть засвоїти , проте фахівці не рекомендують збільшувати дозування через процес нітрування.

На бідних грунтах збільшити вміст азоту в підгодівлі можна за допомогою мінеральної добавки сульфату магнію. Можна не побоюватися за збільшення нітратів у грунті і сільськогосподарської продукції через властивості сечовини випаровуватися при розкладанні. Карбамід легко переходить в рідку форму, що забезпечує зручну форму внесення підгодівлі.

Сечовина як добриво застосування, склад, норми внесення

Зовнішні характеристики карбаміду

Карбамід буває двох марок – А і В. Речовина марки А використовується в промислових цілях, в якості добрива використовується марка В. Продається зазвичай в гранульованому вигляді, хоча недавно виробники почали випуск таблетованій форми.

Гранули мають білий колір з невеликим сірувато-жовтуватим відтінком. Таблетована форма вважається більш ефективним засобом через спеціальної оболонки, яка хоч і є водорозчинною, але перешкоджає випаровуванню азоту при розкладанні. Норми внесення гранул і таблеток відрізняються. Карбаміду в таблетках потрібно менше, проте вартість цього виду підгодівлі вище.

Переваги та недоліки сечовини

Сечовина у ссавців є кінцевим продуктом синтезу білка іметаболізму. Подібні процеси викликає цей вид добрива на клітинному рівні і у рослин. Добриво карбамід має переваги: ​​

 • прискорення нарощування вегетативної маси,
 • збільшення вмісту білка, особливо у злакових,
 • є засобом боротьби і профілактики розмноження шкідників,
 • зручно в застосуванні – легко приймає рідку форму, без осаду,
 • при дотриманні норм внесення не спостерігається накопичення нітратів.
По темi:  Добриво нітрофоска: застосування, склад, внесення підгодівлі

Якщо говорити про недоліки, то враховувати слід деякі особливості азотного добрива сечовини:

 1. при перевищенні норм призводить до опіків і загибелі рослин,
 2. розчин має більш низьку температуру в порівнянні з температурою повітря,
 3. несочетаемость з деякими добривами.

На бідних грунтах азоту в складі сечовини може бути недостатньо. Щоб не обпекти кореневу систему і зелену масу рослин, але при цьому збільшити концентрацію азоту в підгодівлі, в сечовину показано додавати магнію сульфат – 3 кг / 100 л розчину.

При приготуванні рідкого складу потрібно враховувати, що на виході отриманий розчин карбаміду буде холодніше повітря. Проводити підгодівлю таким розчином можна, так як температура води при поливі або внесення рідких добрив в ідеалі повинна бути ідентичною з температурою повітря. Холодний полив викликає стрес у рослин, що призводить до хвороб і загибелі садово-городніх культур. Охолодження розчину відбувається при розчиненні гранул в ході ендотермічної реакції. В середньому розчин 20 кг / 100 л води охолоджується на 8 ° С – 10 ° С.

Восени і навесні в грунт необхідно внести відразу кілька видів добрив, щоб зробити розкислення і поповнення грунтового субстрату поживними мікро- і макроелементами. Не завжди мінеральні добавки можна вносити одночасно. Слід враховувати їх сполучуваність.

Сечовина як добриво застосування, склад, норми внесення

Як застосовувати сечовину в якості добрива

Азот необхідний рослинам для нарощування зеленої маси, посилення міжклітинних процесів, синтезу рослинного білка. Азотні добрива необхідні рослинам навесні, коли починається вегетативний період. Якщо вносити карбамід восени під багаторічні рослини, а також під озимі сорти часнику і цибулі, то можна нашкодити рослинам. Вигонка зеленої маси перед заморозками може привести до загибелі або серйозних захворювань декоративних і садово-городніх культур.

Внесення карбаміду восени

Восени вносять сечовину на порожні ділянки, заплановані під посадку навесні. Однак осіння підгодівля карбамідом не є повністю виправданою через відсутність пролонгованої дії, швидкого розкладання, часткового випаровування.

Внесення азоту восени можна проводити за допомогою комплексних добрив, а внесення сечовини краще відкласти на весну. А якщо враховувати не сполучуваність карбаміду з простим суперфосфатом і пролонговану дію останнього, то доцільніше розділити внесення цих добрив по сезону.

Монофосфат внести восени, щоб грунт збагатилася фосфором, а карбамід навесні для одержання азоту.

Внесення сечовини навесні

Якщо карбамід навесні вноситься під багаторічники і плодові дерева, використовуйте розчин. Таким чином, знизиться ризик негативного впливу на рослини і отримання опіків рослинного матеріалу.

Підживлення рослин рідким складом сечовини відбувається у вологу землю – після дощу або рясного поливу. У сухому вигляді вноситься на порожні ділянки під перекопування або глибоке розпушування. Причому перекопування ділянки проводиться в найкоротші терміни, так як добриво може просто зникнути, трансформувавшись в аміак.

Сечовина як добриво застосування, склад, норми внесення

Потрібно враховувати і короткі терміни розкладання карбаміду – всього 2 – 4 дня.

Деякі дачники, щоб заощадити час і сили навесні, розкидають сечовину по городу і в саду на ще не розтанув сніг, враховуючи хорошу розчинність цієї підгодівлі. А деякі і зовсім сіють карбамід під час дощу.

Описані способи абсолютно неефективні, так як ця добавка швидко вимивається, випаровується, і азот просто не встигне дійти до нижніх шарів грунту і кореневої системи рослин. Економії сил і часу явно не виходить. Натомість – зайві грошові витрати, збільшення трудомісткості за рахунок додаткових підгодівлі в період вегетації, азотне голодування рослин, поганий урожай.

По темi:  Торф і торф’яні таблетки для розсади – як використовувати

Щоб отримати результат від добрива навесні і в період вегетації, краще приготувати розчин, який вносять під багаторічні і плодово -ягодние культури, попередньо викопавши ямки або траншеї. Ямки після внесення підгодівлі відразу засипаються. Таким чином, ви заглибити сечовину, перешкоджаючи випаровуванню речовини з поверхні грунту. На порожні ділянки навесні сечовина вноситься так само, як і восени, під перекопування.

Застосування добрива карбамід показано під час вегетації, якщо у рослин спостерігається азотне голодування. Загальні ознаки нестачі азоту – повільний розвиток культур, пригнічений вигляд, невеликий розмір листя і суцвіть, осипання зав’язі. Характерний і самий явна ознака – пожовтіння або освітлення зеленої маси. Пожовтіння листя може проявлятися і від нестачі вологи або заліза.

Щоб відрізнити недолік заліза і зневоднення від азотного голодування, зверніть увагу на зелень днем. При недостатньому азоті листя вдень не в’януть, а якщо не вистачає заліза або вологи, спостерігається в’янення рослин. Так само при нестачі заліза спочатку жовтіють молоді листочки і тільки потім старі. При недостатньому азоті пожовтіння починається зі старого листя, і тільки потім бліднуть молоді.

Добриво карбамідом можна проводити декількома способами – закладати в грунт в сухому вигляді, вносити рідким складом і проводити позакореневе підживлення методом обприскування розчином сечовини.

Сечовина як добриво застосування, склад, норми внесення

Приготування рідкого добрива з сечовини

приготувати рідке добриво сечовини нескладно через відмінну його розчинності. Підігрівати воду або вносити додаткові інгредієнти не доведеться. Зазвичай городниками використовуються склади 0,5% – 1%. У розрахунку на грами і літри виходить 50 г – 100 г / 10 л води або 5 г – 10 г / 1 л води.

Для обприскування використовується не більше 15 мл на дорослу рослину, щоб не обпекти листя. Для кореневого підживлення норма може бути збільшена до 30 мл.

Як використовувати карбамід проти шкідників

Проти шкідників карбамід застосовують, коли не хочуть використовувати сильні отрутохімікати . Так як сечовина використовується проти шкідників, коли вони ще знаходяться в стадії зимівлі, слід правильно вибрати час. Відповідним стане період до пробудження нирок, але при середньодобовій температурі не нижче 5 ° С.

Обробка карбамідом багаторічних рослин, чагарників і дерев показана в разі великої кількості шкідників в попередньому сезоні. Обприскування сечовиною допомагають проти довгоносика, попелиці, медяниці, квіткоїда яблуневого.

Зазвичай використовується рідкий склад 30 г / 10 л, можна використовувати більш концентровані склади, але перевищувати норму 100 г / 10 л не варто, щоб уникнути пошкоджень рослин.

Правила зберігання

Добриво сечовина – продукт гігроскопічний, цим пояснюється хороша розчинність цієї підгодівлі в воді. Відповідно, зберігати карбамід потрібно в приміщеннях з низькими показниками вологості (до 50%) або в герметичних (щільно закритих) ємностях.

Гарантований виробниками термін зберігання становить 6 місяців. При цьому зберігатися речовина може необмежений термін. Просто необхідно враховувати, що через півроку кількість головного компонента азоту може знизитися, і підгодівля стане менш ефективною.

Сечовина як добриво застосування, склад, норми внесення

Використання сечовини для різних рослин

Часник

Озимий (зимовий) та ярий (річний) часник підгодовують сечовиною на початку червня. Це перша кореневе підживлення часнику в вегетаційний період і єдина сечовиною. Якщо застосовувати цю добавку і далі, цибулини можуть подрібнювати, так як рослина буде нарощувати пагони. У карбамід додають хлористий калій – 10 г / 10 г / 10 л.

По темi:  Добриво майстер застосування, інструкція, склад

Огірки

За вегетаційний період огірки у відкритому грунті удобрюють 3 – 4 рази. Сечовина для огірків використовується в першій підгодівлі, яка зазвичай проводиться через 12 – 15 днів після висадки. Використовують розчин для поливу 15 г / 10 л з додаванням 60 г суперфосфату. Вносять підгодівлю в добре зволожену землю.

У теплицях можна проводити позакореневе підживлення огірків карбамідом, якщо рослини ослабли або змінили колір на більш світлий. Для рідкої підгодівлі робиться розчин з сечовини, суперфосфату, хлористого калію, маточного молочка мікроелементів в співвідношенні 15 г / 20 г / 15 г / 10 мл. Обприскування проводиться в похмуру погоду, після поливу.

Томати

Помідори добре відгукуються на добриво карбамідом. Для томатів сечовина використовується при висадці і вноситься під кожну рослину в лунку в кількості 15 г разом з суперфосфатом. Зверніть увагу, що в разі закладки гранул при посадці підгодовувати помідори більше не можна. Рослинам потрібно систематичний і рясний полив.

Сечовина як добриво застосування, склад, норми внесення

Капуста

При посадці капусти сечовину не використовують, а ось для першого підживлення це добриво підходить ідеально. Нагадуємо, що перша підгодівля капусти проводиться тільки в тому випадку, якщо добрива не використовувалися при посадці. Капуста удобрюються розчином 30 г / 10 л. Перед підгодівлею слід провести рясний полив.

Картопля

Картопля вважається вибагливим овочем, так як погано засвоює мінеральні добавки. Щоб збільшити урожай, удобрювати землю потрібно ще до посадки. Для цього карбамід вноситься в ґрунт за 10 днів до висадки бульб разом з калійними добривами. На 1 сотку ділянки під картоплю знадобиться 2 кг сечовини.

Якщо перед посадкою не вийшло внести мінеральні добавки, використовуйте сечовину для картоплі через 4 дні після висадки у вигляді розчину 15 г / 10 л води. На одну рослину знадобиться 500 мл рідкого складу.

Сечовина як добриво застосування, склад, норми внесення

Полуниця

Сечовину для полуниці потрібно використовувати з обережністю. З одного боку, недолік азоту позначиться не величиною, кількості, смакових якостях ягоди. З іншого, її надлишок приведе до втрати смаку, ягода стане водянистою, без яскраво вираженого аромату.

З цієї причини досвідчені городники не використовують карбамід, а вибирають збалансовані за кількістю основних компонентів добрива, наприклад, нітрофоску або диаммофос.

Плодові дерева

Плодові дерева люблять підживлення сечовиною. Вносять добрива для дерев три рази за вегетаційний період – на початку весни при появі першої зелені, під час цвітіння, в період дозрівання плодів. Під час дозрівання норма сечовини для плодових дерев збільшується. Підживлення вносять по діаметру стовбурного кола в залежності від величини кореневища і присипають землею. Для кращого засвоєння азоту рекомендується заглиблення сечовини в борозни або рядки на глибину 10 см – 20 см.

Норми внесення для плодових дерев

                                         Яблуня       Вишня       Слива       Чорноплідна горобина
плодоносить дерева   150 г / 1 дерево, 100 г / 1 дерево, 140 г / 1 дерево, 120 г / 1 дерево
в період плодоношення   250 г / 1 дерево, 100 г / 1 дерево, 140 г / 1 дерево,  170 г / 1 дерево

Квіти

Для квітів у відкритому грунті сечовина застосовується на початку активного росту і нарощування зелені. надалі ця добавка не використовується, так як рослина піде в листя, а процес бутонізації може не початися зовсім. Ознакою надлишку азоту служить також раннє опадання зав’язей і дрібні суцвіття. З появою перших листя квіти поливають розчином сечовини 4 г / 1 л / 1 м².

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

семь + 1 =

Сейчас читают:
Top