Підживлення малини – чим удобрювати малину, схема підгодівлі
9318 Підживлення малини – чим удобрювати малину, схема підгодівлі

Підживлення малини – чим удобрювати малину, схема підгодівлі


Підживлення малини – чим удобрювати малину, схема підгодівлі

Важко знайти садову ділянку, на якому б не росла малина! Цей невибагливий чагарник з ароматними і корисними ягодами поширений не тільки по всій Україні, але і по всьому світу. Хоча не на кожній дільниці господар радіє рясного урожаю. На це є свої причини, і їх чимало.

Щоб зменшити негативні емоції з приводу поганого врожаю, і, навпаки, збільшити кількість ягід на кущах, потрібно вивчити деякі правила догляду за малинник і взяти на замітку рецепти правильних підгодівлі цього чудесного чагарнику.

Підживлення малини – чим удобрювати малину, схема підгодівлі

Правильний догляд – запорука багатого врожаю

У догляді за малиною немає нічого складного і трудомісткого, якщо регулярно і послідовно його виконувати.

Багато-багато сонечка . Малина дуже любить ніжитися в сонячних променях. На притінку вона рости не буде. Вірніше, кущ виросте, а ягоди немає. Тут уже кожен вирішує сам, для чого садить малину – для прикраси ділянки або заради солодких, соковитих ягід. Тому під малинник слід відвести саме сонячне і рівне місце на ділянці.

Багато води. Якщо приділити належну увагу поливу, то урожай не змусить себе чекати. Хоча надмірний полив теж погано. Почуття міри – гарне почуття. Про необхідність поливу можна судити по погоді і станом грунту в малиннику. Як тільки грунт пересохла, вважай, частина врожаю нанівець. Регулярність і помірність в поливі – друге правило!

Грамотна і своєчасна підгодівля . Незважаючи на свою скромність у потребах і невибагливість, малина відповість вдячністю за підгодівлю відмінним урожаєм. Головне, підгодувати в належний час і без фанатизму.

Молоду поросль – геть! За період вегетації в малиннику постійно з’являється молода поросль, яка тягне з плодових кущів поживні речовини, ніж дуже послаблює їх , а це веде до значного зниження врожаю. Вихід один – видаляти цю поросль без жодного жалю. При видаленні не потрібно намагатися витягнути втечу з землі, можна завдати шкоди коріння материнського куща, треба просто відрізати його за допомогою секатора врівень із землею.

Використання мульчі. Як відомо, мульча зберігає вологість грунту і вберігає від появи бур’янів. Досвідчені садівники не рекомендують проводити розпушування грунту під малиною, а тим більше не радять копати. Буде більше користі, якщо протягом літа постійно підсипати нові шари мульчі. Це допоможе зберегти грунт у вологому стані і не пошкодити коріння.

Своєчасна підв’язка до шпалери . Якщо за малинник не доглядати, через рік на його місці виникне непролазна гущавина, так як молода поросль через рік стає дорослою рослиною і теж дає молодняк. Нижній ярус кущів через загущенности недоотримує сонячного світла, відповідно, ягід там не буде. Найчастіше кущі ламаються, ягоди з верхньої частини стебла, торкаючись грунту, забруднюються, мнуться і т. д. Як підсумок: урожай скоротився в рази, збирати малину в таких нетрях дуже незручно, та й кущі при зборі ягоди запросто можна поламати. Вихід з цієї ситуації тільки один: підв’язка малини на шпалеру в перший же рік посадки. Плюсів безліч – економія сил і часу при догляді за малинник і зборі ягід, малина отримує сонця стільки, скільки їй треба, з цього випливає, що урожай буде хорошим.

По темi:  Біогумус інструкції по застосуванню добрива

Обов’язкове вирізання старих кущів . Всі садівники знають, що малина має властивість сильно розростатися. Щоб не сталося виродження малиннику, після збору врожаю плодоносили в цьому році гілки слід вирізати, щоб вони звільнили місце під сонцем молодняку. Молодим паросткам треба встигнути за осінній період набратися силоньок перед довгою зимівлею, щоб на наступний рік порадувати багатим урожаєм.

Підживлення малини – чим удобрювати малину, схема підгодівлі

Вибір місця для малинників

Для малини простір має велике значення, але не відкрите місце. Вона повинна відчувати за своєю спиною надійний тил у вигляді паркану, стіни сараю, а найкраще місце для малини – це затишний куточок, в якому сходиться паркан ділянки. У зимовий час у вертикальній опори у вигляді забору утворюються досить великі кучугури, які, накриваючи рослини, уберігають їх від виморожування, а навесні, станувши і пішовши в грунт, забезпечують достатній запас вологи майже до середини літа.

Стан грунту

Важка, кисла, глиниста, а також надто заізвесткованная грунт – не для малини. Ідеальна грунт для неї повинна добре пропускати воду, мати багатий запас поживних речовин , а ось чого бути не повинно, так це – багаторічні бур’яни, від яких доведеться хат авляются.

Кращий варіант для посадки малини – легкий і середній суглинок, супісок з великим вмістом перегною. Добре садити малину після овочів, бобових культур, агрусу або смородини. Потрібно мати на увазі, що тривалість життя малиннику на одному місці становить близько 10-12 років. Після закінчення цього терміну його слід перенести на іншу територію, а знову посадити тут же можна буде тільки через 4-5 років.

Незважаючи на те, що малина любить рясний полив, не можна допускати застою вологи. Якщо навесні, після танення снігу на цій ділянці довго тримається вода, то це місце не для малини. Навіть якщо вона і приживеться, на хороший урожай надії мало, зате є велика ймовірність вимерзання кущів наступної зими.

Як підготувати грунт до посадки малини навесні

Найголовніше, ретельно видалити бур’яни, особливо кропиву і пирій, які люблять селитися в кущах малини, розростаються і починають пригнічувати ріст основної культури. Після видалення бур’янів і їх коріння, слід перекопати грунт на 30-40 см углиб.

Підживлення малини – чим удобрювати малину, схема підгодівлі

Які добрива вносяться перед посадкою малини

З розрахунку на квадрат грунту:

 • приблизно 6 кг перепрілого гною + півсклянки простого суперфосфату + столова ложка сульфату калію,
 • 10 кг торфяного компосту + півсклянки суперфосфату + 5 столових ложок сульфату калію,
 • краще калійне добриво – деревна зола (приблизно півлітрова баночка на квадрат).

Посадка малини

Малину можна посадити двома способами: в ямку розміром 0,3х0,3х0,3 м або в траншею, глибина і ширина якої близько півметра. На дно скласти всі необхідні добрива, змішати їх з землею і полити водичкою. В утворену кашку поставити саджанець, направляючи його корінці в різні боки, поступово засипати грунтом. Необхідно трохи струшувати малину при посадці, важливо, щоб грунт заповнив всі порожнечі між корінцями. Ще один важливий момент: саджанець повинен бути посаджений глибше, ніж він ріс до цього.

По темi:  Мінеральні добрива: види, властивості, внесення

Після посадки грунт навколо саджанця слід злегка притоптати у вигляді невеликої лунки і вилити в неї піввідра води. Коли вода вбереться, потрібно на грунт нанести мульчу в вигляді рубленого сіна, перепріли тирси, торфяної крихти або зрілого перегною шаром не менше п’яти сантиметрів. Через 2-3 дні полити ще раз для вкорінення, а в подальшому дивитися по погоді.

Посаджену малину обов’язково треба підрізати. При хорошому розвитку стеблових нирок і нирки вегетативної, яка розташована на кореневище, обрізати саджанець можна до висоти в 0,4 м. При наявності на корі грибкового захворювання, або якщо нирки неживі, а корінь здоровий, обрізку треба зробити до земляний поверхні, а віддалені стебла спалити.

Підживлення малини – чим удобрювати малину, схема підгодівлі

Схема підгодівлі малини

Якщо обрана ділянка під малину заздалегідь добре удобрений, то цього харчування вистачить малиновим кущах на два-три роки. Що входить в поняття «добре удобрений»? Це відро зрілого перегною + 4 столових ложки сульфату калію + неповний 200-грамову склянку суперфосфату, все змішане з грунтом у викопаній ямці для посадки (калій і суперфосфат з успіхом замінить півкіло деревної золи).

Минералка і органічні добрива повинні використовуватися разом і бажано щорічно. Хоча, в принципі, схема підгодівлі малини може бути і такий: мінеральними підживлення користуватися щороку, а органічними – через рік. Молоді кущі малини навесні потребують азотних підгодівлі, а в осінній період – в органічних і фосфорно-калійних.

Зазвичай вистачає трьох підгодівлі за вегетаційний період.

Перша підгодівля

Вона проводиться в травні, коли нирки тільки-тільки починають пробуджуватися.

Рецепт. Півлітрову баночку гною розвести в десятилітровому відрі води. Полити з розрахунку піввідра на квадрат грунту.

Буває, що навіть після підгодівлі малина виглядає невеселою, здається слабкій економіці. Значить, треба її підгодувати ще раз на початку червня.

Рецепт. Пташиний послід – 1 частина, вода – 12 частин або гній -1 частина, вода – 5 частин. Розмішати, настояти пару годин, полити з розрахунку відро розчину на п’ять кущиків.

Друга підгодівля

Коли почали з’являтися ягоди (приблизно на початку липня), прийшов час другої підгодівлі.

Рецепт. Можна скористатися добривом Ідеал, яке продається в будь-якому садівничому магазині. Пару столових ложок цього добрива і пару столових ложок нітрофоски розвести в десятилітровому відрі води. Полити з розрахунку сім літрів на квадрат грунту.

Підживлення малини – чим удобрювати малину, схема підгодівлі

Третя підгодівля

Вона припадає на серпень, коли плодоношення добігає кінця і рослинам потрібно відновити сили.

Рецепт. Пару столових ложок сульфату калію розчинити в десятилітровому відрі води. Полити з розрахунку сім літрів на квадрат грунту.

Корисні рекомендації бувалих городників

 • Підживлення, що містять азот, зазвичай роблять грунт більш кислим. А це дуже не подобається малині. Тому необхідно після внесення азотного добрива посипати грунт біля кореня малини склянкою деревної золи, це її розкисла.
 • Як тільки з малини зібраний останній врожай, годувати її азотовмісними добривами вже не варто.
 • Азот сприяє нарощуванню зеленої маси, а коріння, навпаки, виснажуються. Це заважає малині правильно підготуватися до зими. А ось при настанні весни вносити азот рекомендується.
 • Трапляється, що в калійному добриві міститься хлор. Використовувати таке добриво як підгодівля не бажано, так як саме хлор може викликати хлороз чагарнику.
 • Дуже корисно щорічно мульчувати грунт в малиннику гноєм або компостом. Бажано це робити після того, як полили або подрихліте землю, щоб грунт довше залишалася вологою.
По темi:  Аміачна селітра: норми внесення, склад, властивості

Весняна підгодівля малини

Перед тим, як годувати малину, треба провести попередню підготовку, тобто видалити всі бур’яни і акуратно розпушити землю на 10 см углиб. Потрібно робити це з особливою обережністю, щоб не завдати шкоди коріння.

Навесні підгодовуємо малину мінеральними добривами. По-перше, це суперфосфат , який містить азот, фосфор, калій, магній, сірку, необхідні для росту пагонів і підвищення врожайності. Також відбувається прискорення загального розвитку куща, рослина стає більш стійким до різних хвороб. По-друге, калійна сіль, яка є для малини хорошим харчуванням. До речі, деревна зола цілком може стати їй заміною, до того ж, в золі не міститься хлору, який може спровокувати хлороз. Для підгодівлі підійде як розведена водою, так і суха зола. По-третє, азотовмісні добрива у вигляді аміачної селітри і сечовини.

Найкраще мінеральні речовини використовувати в комплексі.

Рецепт. Суперфосфат – 3 сірникових коробка без гірки, калійна сіль – 2 сірникових коробки без гірки, аміачна селітра – 2 сірникових коробки без гірки. Всі розвести в десятилітровому відрі води і полити. На початку червня повторити підгодівлю.

Навесні можна також підгодувати малинник такою сумішшю.

Рецепт. Перепрілий гній – 1,5 кг, калійна сіль – пів чайної ложки, азот – 3 грама, фосфор – 2 грами. Все змішати, внести на квадрат грунту.

Підживлення малини – чим удобрювати малину, схема підгодівлі

Осіння підгодівля малини

Восени дуже важливо правильно підгодувати малину . До цього часу року малина підійшла виснаженою після рясного плодоношення, витративши майже весь запас харчування. Недостатня кількість речовин позначиться на рослині погіршенням розвитку і зниженням врожаю в майбутньому році. Перед тим, як вносити добрива, слід очистити грунт від бур’янів і розпушити грунт.

Восени краще підгодовувати малину органікою. У ній містяться всі необхідні рослинам мікроелементи.

 1. Найефективніше осіннє добриво – зрілий гній. Навесні під час активного росту він дасть необхідні рослинам сили, а взимку, в люту холоднечу, зігріє їх коріння і запобіжить вимерзання. Гній вноситься по 5-6 кг на квадрат грунту.
 2. Добриво у вигляді перепрілого компосту так само ефективно, як і гній. З внесенням компосту відбувається не тільки насичення ґрунту найціннішими речовинами, а й знезараження її.
 3. Добриво у вигляді торфу. Незважаючи на незначність поживних речовин, торф дуже добре структурує грунт.
 4. Курячий послід. Найкраще користуватися рідким добривом, тобто розведеним настоєм, який рівномірно розподіляється по всій площі малиннику.

Восени після плодоношення добре допоможе малині відновити сили деревна зола. Молоді пагони затримають в собі калій, і в наступному році ягоди матимуть солодший і насичений смак.

Також в якості добрив використовується посадка сидератів, які слід посадити між рядами малини ще влітку, а після збирання ягоди і обрізки малини закрити в грунт, щоб вони встигли розкластися до настання весни. Для цього добре підходить біла гірчиця, конюшина або вика.

Підживлення малини – чим удобрювати малину, схема підгодівлі

Статью нашли по запросам:
 • пидживлення малини
 • догляд пидживлення малини
 • піддобрити малину камелією
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

два × три =

Сейчас читают:
Top