Обробка лука марганцівкою перед посадкою як розвести
9749 Обробка лука марганцівкою перед посадкою як розвести

Обробка лука марганцівкою перед посадкою як розвести


Обробка лука марганцівкою перед посадкою як розвести

Багато починаючих городників думають, що вирощування цибулі є абсолютно простим і нетрудомістким заняттям. Насправді це не так. Хоч ріпчасту цибулю і вважається невибагливою сільськогосподарською культурою, але до його вирощування слід підходити з розумом, інакше неминучі проблеми.

Головною неприємністю, з якою стикаються господарники, можна назвати надто інтенсивне випускання стрілок рослиною, що знижує якість цибулин і підвищує ризик зараження інфекційними захворюваннями. Щоб отримати відмінний урожай, обов’язково потрібно проводити весняну обробку саджанців перед посадкою марганцівкою. Це тривала і досить складна процедура, до якої не можна ставитися халатно.

Обробка лука марганцівкою перед посадкою як розвести

Як вибрати якісний посадковий матеріал?

Одні власники присадибних ділянок купують саджанці лука в спеціалізованих магазинах, інші вважають за краще самостійно заготовляти севок, відбираючи кращі зразки з урожаю минулого року. У будь-якому випадку досвідчені фахівці з вирощування сільськогосподарських культур рекомендують при виборі посадкового матеріалу керуватися певними критеріями. Тільки відібравши найкращі екземпляри севка можна сподіватися на хороший урожай цибулі.

 1. Смакові якості . Кожен сорт цибулі має власні смакові характеристики. Одні цибулини відрізняються соковитою і солодкуватої м’якоттю, а інші – більш різкою і пекучої. Покупець посадкового матеріалу повинен виходити з особистих переваг.
 2. Стійкість до кліматичних і агротехнічних умов. Вибираючи цибулю, бажано віддавати перевагу сортам, максимально пристосованим до помірної вологості і температури. Якщо саджанці погано реагують на температурні перепади і опади, то високого врожаю очікувати не доводиться. Небажано зберігати севок в сирих і теплих приміщеннях, інакше у нього може початися активне зростання пір’я.
 3. Характерний запах . Якщо посадковий матеріал не має характерного цибулевого запаху, то, швидше за все, він зіпсований. Чіткий запах цвілі, що виходить із цибулин, свідчить про їх загнивання. Такий продукт підлягає утилізації.
 4. Шелест лушпиння . Цибулиння повинна бути сухою і шелестить. Якщо її поверхня волога, м’яка, поцяткована слідами шкідників і грибкових хвороб, то цибулю згнилий.
 5. Твердість цибулини . Всі цибулини, призначені для посадки, повинні бути твердими на дотик, мати гладеньку лушпиння рівного кольору без вм’ятин і тріщин.
По темi:  Біогумус добриво застосування, інструкція, склад

Обробка лука марганцівкою перед посадкою як розвести

Який повинен бути розмір цибулини?

Вибираючи цибулини для посадки, необхідно звертати увагу на їх розміри. Даний параметр може здатися незначним, але саме від нього залежить кількість нового врожаю. Севок ділиться на три категорії за величиною цибулин:

 • малогнездние, призначений для висадки на зиму, має цибулини 10 – 15 мм,
 • среднегнездний, що відрізняється цибулинами 15 – 20 мм,
 • багатогніздна, що має цибулини 20 – 40 мм.

найкращий врожай виходить з среднегнездного і багатогніздна севка, але за умови, що він правильно зберігався і оброблявся перед посадкою. Для вирощування в помірних широтах бажано вибирати посадковий матеріал середнього розміру і теплолюбних сортів.

Як правильно прогрівати цибулини?

Багато дачники радять прогрівати цибулю перед тим, як садити його в землю. До цієї рекомендації варто прислухатися. Прогрів цибулин – це один із способів підвищення врожайності, який останнім часом користується великою популярністю.

Якщо господарник заготовлює власний посадковий матеріал, дотримується правил зберігання, тобто тримає при температурі не нижче + 18 ° C і не вище 23 ° C, то прогрівати цибулю перед посадкою йому абсолютно не потрібно. Якщо ж севок придбаний в магазині або на ринку, то бажано погріти його кілька днів, перш ніж опускати в землю. Здійснюється процедура прогрівання дуже просто. Цибулини розкладаються на широкій посудині і ставляться біля батареї або будь-якого іншого опалювального пристрою, де температура повітря дорівнює 35 – 40 ° C.

Обробка лука марганцівкою перед посадкою як розвести

Як правильно замочити лук в марганцівці перед посадкою?

Навіщо обробляти лук марганцівкою? Щоб захистити його від хвороботворних бактерій і грибків. Перманганат калію, званий в народі марганцівкою, присутній в домашній аптечці будь-якої господині, є дуже сильним антибактеріальним і протигрибковим засобом.

Він ефективно знищує більшість патогенних мікроорганізмів, що мешкають на поверхні цибулин. Якщо ж інфекція вже встигла проникнути глибоко всередину м’якоті лука, то і марганцівка, і будь-який інший засіб виявляється безсилим. Рослина в будь-якому випадку загине.

Перманганат калію не рахується високоотруйні речовиною, однак при приготуванні розчину для замочування севка слід дотримуватися безпечної дозування. Надмірно насичена рідина не тільки знищить всіх паразитів, але може завдати серйозної шкоди саджанців, і навіть привести їх до загибелі. Замочувати цибулини потрібно перед самим зануренням в землю, щоб захисна марганцева плівка не вивітрилася з їх поверхні. Як же правильно розвести марганцівку у воді?

По темi:  Підживлення смородини – схема внесення добрив, правила догляду

Існує три способи приготування робочого розчину, що розрізняються концентрацією діючої речовини і часом утримування цибулин в рідини.

Спосіб                  Концентрація марганцівки          Час вимочування

слабо концентрований    3 – 4 грами на літр води            2 години
середньо концентрований    10 грамів на літр води          45 хвилин
сильноконцентрований    20 – 25 грамів на літр води    20 хвилин

Слабо концентрований розчин, хоч і не має високий ступінь гнітючої дії на патогенні бактерії і грибки, але зате не так негативно впливає на посадковий матеріал.

Багато дачники і фермери вважають за краще користуватися другим способом обробки цибулі марганцівкою . У ньому найбільш оптимально поєднуються концентрація активної речовини та час утримування. А ось в сильно концентрованому розчині марганцівки, пофарбованому в густий буряковий колір, севок рекомендується вимочувати, тільки якщо є впевненість в зараженні борошнистою росою або іншої небезпечної грибковою інфекцією.

Обробка лука марганцівкою перед посадкою як розвести

Як правильно обробляти марганцівкою грунт перед посадкою лука?

При замочуванні цибулин в марганцівці з їх поверхні зникають майже всі хвороботворні мікроорганізми. Але в грунті також мешкають шкідливі бактерії і грибки. і від них теж потрібно позбутися.

Фахівці з вирощування сільськогосподарських культур рекомендують обов’язково вносити в землю розчин перманганату калію перед посадкою лука. Марганцівка не тільки очистить грунт від шкідників, але і як поживний мікроелемент посприяє гарному росту рослин. Але щоб розчин приніс користь, слід дотримуватися певних правил поливу їм землі.

 1. Для обробки грунту навесні застосовується тільки дуже слабкий розчин марганцівки. Всього п’ять грамів речовини необхідно розчинити в 10 літрах теплої води. Потрібно простежити, щоб кристали повністю зникли, а не опустилися на дно відра.
 2. Розчин потрібно розбризкувати по землі з лійки, а не лити його струменем. Рідина повинна якомога рівномірніше розподілитися по поверхні грунту. Рекомендується кількістю розчину з однієї лійки середнього розміру обробити не менше 6 – 8 м2 площі городу.
 3. Полив грядок марганцівкою проводиться за два тижні до посадки цибулі. За цей час речовина вбирається в грунт і знищує інфекцію. Якщо здійснити обробку раніше або пізніше цього терміну, то дія перманганату калію буде неефективним.
По темi:  Дріжджі як добриво властивості, приготування, підгодівля

Обробка лука марганцівкою перед посадкою як розвести

Як марганцівка впливає на грунт?

Одні фермери і дачники обробляють марганцівкою тільки цибулини, інші – тільки грядки. Але бажано проводити навесні перед посадкою лука обидві процедури. Замочування в перманганату калію посадкового матеріалу і обприскування грунту розчином проти інфекції дозволяє надійніше захистити молоді рослини від хвороботворних мікроорганізмів.

Корисно вносити в землю одночасно розчини марганцівки і мідного купоросу. Така суміш не тільки живить зростаючі цибулини важливими мікроелементами, а й повністю знищує паразитів, роблячи грунт практично стерильною.

При обробці грядок перманганатом калію слід враховувати, що дана речовина робить землю кислому, а значить, його можна використовувати тільки на лужної грунті. Можна внести в грунт сіль марганцю, а потім нейтралізувати її дію за допомогою вапна.

Забороняється одночасно використовувати на грядках марганцівку і азотовмісні добрива, так як суміш з цих речовин в кілька разів збільшує кислотність ґрунту, роблячи її непридатною для вирощування не тільки цибулі, а й багатьох інших сільськогосподарських рослин. У такій кислому землі молоді цибулини загнивають відразу після посадки. Врятувати їх можна, тільки обробивши перекісленіе ділянку золою.

Обробка лука марганцівкою перед посадкою як розвести

Як обприскувати цибульні грядки?

Щоб захистити цибулю від патогенних бактерій і грибків, можна не тільки замочувати севок перед посадкою в марганцівці, а й застосовувати речовина як фунгіцид на вже засаджених грядках. Розчином перманганату калію обприскуються молоді рослини протягом вегетаційного сезону.

Такий саморобний фунгіцид непогано допомагає попередити розвиток несправжньої борошнистої роси і інших грибкових захворювань, що вражають зелені цибульні пір’я. Для обприскування грядок з цибулею робиться дуже слабкий розчин: 3 грами марганцівки на 10 літрів теплої води. Обробку рослин необхідно проводити дуже ретельно, зволожуючи розчином кожен лист.

Статью нашли по запросам:
 • продам зеленый лук
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

двадцать − 20 =

Сейчас читают:
Top