Молочна сироватка як добриво – як застосовувати на городі
9204 Молочна сироватка як добриво – як застосовувати на городі

Молочна сироватка як добриво – як застосовувати на городі


Молочна сироватка як добриво – як застосовувати на городі

Сироватка – побічний продукт переробки молока, має в складі безліч корисних речовин, які знаходяться в легкій для засвоєння формі. Користь сироватки також обумовлена ​​наявністю кисломолочних бактерій, здатних уповільнити розмноження патогенної флори.

Використання сироватки в якості добрива

Застосування молочної сироватки в якості добрива на городі покращує стан рослин, насичує їх необхідними мікроелементами, дозволяє отримати більш високий урожай якісних плодів. Крім цього, кисломолочний продукт допомагає в боротьбі з грибковими захворюваннями .

Внесення молочної сироватки здійснюють кореневого та позакореневого способами.

Для проведення кореневого підживлення розведену 1 частина сироватки змішують з 10 частинами води. Отриманим розчином поливають прикореневій ділянку в радіусі близько 50 см, після рясно поливають. Необхідно враховувати, що сироватка містить молочну кислоту, тому здатна підвищити кислотність грунту.

Для проведення позакореневого підживлення – 10% розчином сироватки рясно оббризкують листя рослин. Рослинники не рекомендують використовувати для цього обприскувач, так як дрібні частинки сиру можуть забити пульверизатор. Для кращого ефекту в розчин можна додати трохи шампуню або терте господарське мило. Обприскування не можна проводити при сильному вітрі, опадах, сильному сонячному випромінюванні.

Часто сироватку використовують для прискорення дозрівання компосту і збагачення його хімічного складу.

Молочна сироватка як добриво – як застосовувати на городі

Комплексні добрива з сироватки

За допомогою сироватки для рослин можна приготувати натуральне комплексне добриво, що містить всі необхідні рослині речовини.

  1. Пекарські дріжджі розводять в солодкій воді, залишають в теплі до повного розчинення. Курячий послід поміщають в 20 – 30 літрову ємність, додають золу . Отриману суміш заливають молочною сироваткою, додають розчинені дріжджі. Суміші необхідно настоятися протягом 1 – 2 тижнів. Перед вживанням розводять водою в пропорції 1:10. Середній вихід розчину – близько 0,5 літрів на рослину.
  2. Скошену траву поміщають в 50 літрову бочку, додають відро попелу, заливають сироваткою. Суміш залишають бродити в теплому місці на 2 – 3 тижні. Готову суміш розводять в рівних частках з водою. Одному рослині знадобиться внесення 0,5 літрів.
  3. До 2 літрів сироватки додають 5 столових ложок меду, 10 крапель йоду , стакан золи. Суміш ретельно перемішують, залишають настоюватися 2 – 3 дні. Найбільш ефективно застосовувати під час цвітіння позакореневого методом і для замочування насіння.
По темi:  Добриво Терафлекс – інструкція із застосування, норми внесення

Дріжджі містять комплекс вітамінів групи В, магній, активні ферменти. Для рослин є натуральним біостимулятором. Використання дріжджів для підживлення рослин вимагає обов’язкового внесення калійних добрив , так як вони істотно знижують кількість калію. Таким добривом може бути деревна зола. У ній міститься багато калію, магнію, сірки та інших мікроелементів, за винятком азоту. Щоб заповнити дефіцит азоту, застосовують курячий послід.

Скошена трава містить всі необхідні для життя рослини речовини. В процесі бродіння більша частина амінокислот і мікроелементів переходять в розчин, яким згодом обробляють рослини.

Молочна сироватка як добриво – як застосовувати на городі

Обробка від шкідників і захворювань

Молочна кислота, яка міститься в кисломолочних продуктах, ефективно протистоїть ряду грибкових захворювань. До них відносяться:

  • Фитофтороз,
  • Борошниста роса,
  • Іржа,
  • Парша,
  • фузаріоз,
  • Плямистість листя.

Найбільш ефективно застосовувати кисломолочний продукт з метою профілактики захворювань. Для цієї рослини обприскують розчином сироватки. Для приготування розчину 1 літр сироватки змішують з 3 літрами води. Обробку проводять рано вранці, з періодичністю 2 – 3 рази на місяць.

Сироватка допомагає успішно боротися з рядом шкідливих комах. Засіб позбавляє від попелиці, хрестоцвіті блішки, цибулевої мухи.

Крім обробки листя і зелених гілок, добре працюють пастки для комах. Для того щоб зробити пастку, невелику ємність вкопують у землю, на дно наливають трохи сироватки. Залучені запахом комахи падають в ємність і не можуть вибратися назад. Особливо ефективно засіб працює від слимаків і уховерток.

Застосування для городніх культур

Не всі городні культури добре відгукуються на добриво молочним продуктом. Найбільше сироватка підходить для помідорів і огірків, помітно збільшуючи кількість і якість плодів. Але не рекомендується для перців і баклажанів, використання продукту може погіршити їх стан.

Огірки

Удобрювати огірки починають через 10 днів після висадки на постійне місце. Для більшого ефекту кореневі і позакореневе підживлення чергують з періодичністю в 1 – 2 тижні.

По темi:  Калійна селітра: властивості, застосування, склад

Для профілактики борошнистої роси і інших грибкових захворювань застосовують позакореневе обробку огірків сироваткою, розведеною водою. Для кращого ефекту в розчин додають кілька крапель йоду.

Обробка огірків під час цвітіння допомагає знизити кількість пустоцвітів.

Помідори

Томати дуже чуйні на добриво кисломолочним продуктом. Коренева підгодівля допомагає збільшити врожайність, сприяє здоровому розвитку рослин. Починають підгодівлі через тиждень після висадки розсади, повторюють щотижня.

Рекомендується обприскувати помідори після кожного дощу, щоб уникнути захворювання фітофторозом.

Як проводити обробку томатів сироваткою

Морква, буряк, ріпа, редис

Внесення добрива починають з позакореневого підживлення, після появи четвертого справжнього листка. Підживлення при необхідності повторюють, орієнтуючись на стан рослини.

Лук

Добриво сироваткою рекомендується починати з обприскування рослини по зеленому листу. Після того, як розсада зміцніє, раз на тиждень здійснюють полив розчином кисломолочного продукту, для кращого результату додаючи азотисті і калійні добрива.

Для кращого ефекту в боротьбі з лушпиння мухою до розчину можна додати настій тютюнового аркуша.

Плодові дерева

Засіб ефективно бореться з паршею на яблунях, не забруднюючи шкідливими хімічними речовинами плоди. Швидко знищує тлю і листовійки.

Обробку починають в квітні – травні, під час цвітіння дерев, обов’язково включаючи ствол і грунт навколо дерева. Обприскують з періодичністю два рази на місяць протягом усього сезону.

Молочна сироватка як добриво – як застосовувати на городі

Квіти

Використовується молочна сироватка для більшості декоративних рослин, але найбільш чутливі на внесення сироватки троянди і півонії. Регулярне обприскування допоможе уникнути ряду проблем: позбавить від сисних комах, допоможе заповнити дефіцит необхідних речовин.

Заходи безпеки

При використанні сироватки необхідно пам’ятати, що обробка нерозведеним препаратом може призвести до опіків листя і коренів. Щоб уникнути цього, засіб необхідно розвести водою.

Незважаючи на те, що сироватка натуральний продукт, її потрібно використовувати з обережністю людям з алергією на молочні продукти.

По темi:  Підживлення троянд – які добрива використовувати, схема внесення

Необережне внесення в землю може підвищити її кислотність, в кислому ґрунті коренева система погано вбирають корисні речовини, сповільнюється ріст і розвиток рослин.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один × три =

Сейчас читают:
Top