Курячий послід як добриво: властивості і застосування
8991 Курячий послід як добриво: властивості і застосування

Курячий послід як добриво: властивості і застосування


Курячий послід як добриво: властивості і застосування

Відомо, що курячий послід як добриво являє собою цінне органічне і концентроване з’єднання. У ньому містяться всі необхідні для грунту і живлення рослин елементи. При цьому в землі вони перетворюються в легкоусвояемую форму і здатні накопичувати азот. Про всі властивості курячого добрива, а також про те, як його застосовувати, поговоримо вже прямо зараз.

Читайте также: Какой водой вы поливаете растения

Властивості курячого гною

Курячий послід – це універсальна і дуже цінна підгодівля для практично всіх видів городніх і садових культур. Завдяки особливому складу його можна використовувати як в сухому, так і в рідкому вигляді. Більш того, на урожай курячий послід діє точно так же, як мінеральні покупні добрива. А при правильному приготуванні, азоту в органічній легкій формі в рази більше.

Якщо порівнювати склад всіх доступних і відомих природних добрив, то курячий гній займає лідируючу позицію. За засвоєнню і збереженню корисних речовин в грунті він також процвітає цінний коров’ячий гній.

Курячий послід має дуже багатий хімічний склад. В його основі містяться такі мікроелементи, як цинк, калій, кобальт, магній, сірка. Крім цього містяться сульфіди, феноли, вітаміни і кислоти. Однак найбільшу цінність як добриво курячий послід отримав завдяки органічних сполук фосфору. Він не виділяє в грунт фосфатів і з плином часу повністю засвоюється рослинами.

Курячий послід як добриво: властивості і застосування

Які ж виділяють основні властивості гною?

 1. Свіжий курячий гній не має сильного запаху, так як склад не містить аміачні сполуки;
 2. Він не злежується і з плином часу в грунті посилює свою дію. Навіть одноразова підгодівля цим добривом допоможе зберегти поживність грунту на 2-3 роки;
 3. Підвищує якість грунту, підходить для всіх видів грунтів;
 4. Відновлює мікрофлору грунту, допомагає боротися з бур’янами, оптимізує кислотність;
 5. Не обпікає кореневу систему, легко використовується для компостування і в якості водного настою.
По темi:  Чому орхідея не цвіте, але при цьому зростають листя?

Як зробити з гною добриво?

Отже, у вас є кури, а значить, і є гній. Але цього мало для того щоб отримати хороший урожай, адже важливо не просто зібрати, а й правильно заготовити послід. Просто взяти з курника і розкидати або настояти свіжий гній не дуже рекомендується. У такому вигляді він швидко висихає і не вбирається в землю. Тому перед тим як удобрювати курячим послідом, зі свіжого гною потрібно вміти приготувати корисне і цінне добриво.

Перш за все, щоб приготувати підгодівлю, гній слід зібрати разом з підстилкою. Тобто, чистимо курник повністю, прибираючи весь шар. Попередньо для зберігання потрібно спорудити спеціальний ящик або викопати компостну яму. Однак важливо пам’ятати, що цінність курячий послід як добриво має тільки нетривалий період. З нього дуже швидко випаровується волога, він засихає і приблизно через 1,5-2 місяці йде велика половина корисного азоту.

Тому, якщо добриво бути не швидке, то гній найкраще відразу засушити або закомпостувати. Як кажуть фахівці, ідеально робити на торф’яній основі. Однак і на звичайній пухкій купі, але упереміш з коров’ячим або кролячим гноєм, він також «приготується». У компостній ямі або в поєднанні з іншим органічним добривом курячий гній може зберігатися до півроку.

Курячий послід як добриво: властивості і застосування

Чим корисний або шкідливий послід?

Отже, незважаючи на всю свою корисність використовувати курячу підгодівлю теж потрібно правильно. При цьому для різних рослин по-різному і в різному вигляді. Скажемо відразу, що більшість садових і городніх культур не можуть впоратися з великою кількістю корисних сполук. Тому надлишок речовин може зіграти злий жарт, пошкодити коріння або попалити стебла.

Курячий послід підходить для всіх рослин, проте кожне з них вимагає свого підходу і правильного добрива.

По темi:  Сульфат магнію (добриво) – інструкція із застосування, норми внесення

Свіжий послід як добриво не можна підсипати під низькорослі невеликі рослини. Такий спосіб підійде тільки для підгодівлі дерев і чагарників. Для городніх культур гній спочатку потрібно розбавляти водою за рецептом, настоювати і тільки в такому вигляді підливати в окучені ямки. Удобрювати полуницю і всі ягоди, томати, зелень, перець потрібно за кілька місяців до посадки, вносячи гній в пухку землю. Це допоможе підживити землю, але без небезпеки, що з підгодівлі на рослини потраплять патогенні мікроорганізми.

Також радять фахівці не удобрювати таким добривом молоді рослини. Для цього найкраще робити комплексну підпитку землі раз в декілька років. Це пов’язано з тим, що азот в землі часто пригнічує ріст рослин через скупчення сечової кислоти. Передозуванням можна спровокувати накопичення нітратів в плодах. Для підживлення картоплі в якості доповнення потрібно вносити в грунт хлористий калій.

Застосування на практиці

Сьогодні відомі такі традиційні способи використання курячого гною:

 • в чистому вигляді;
 • в суміші з торфом, лушпинням, половою, шлаком і т. д;
 • у вигляді компосту;
 • водний настій в якості додаткової підгодівлі під час поливу.

Курячий послід як добриво: властивості і застосування

Сухий послід

Сухий курячий послід користується попитом, так як його легко зберігати і потім застосовувати. Найкраще в такому вигляді цю підгодівлю вносити восени, після збору врожаю. За зиму у вологому грунті відбудеться переробка і всі елементи повністю вбереться в грунт. Під час основного обробітку вносити його потрібно з розрахунку 400-700 грам на метр кубічний. Для розсади засипати в подрібненому вигляді в лунку по 20-30 грам, для ягідних рослин – по 200-400 грам на 1 метр грунту.

Настій

Настій посліду – це ідеальне добриво для овочів, які ми за сезон збираємо кілька разів. Тобто, ним добре підгодовувати огірки, перець, помідори, баклажани, кабачки та інше. Спочатку настій потрібно спеціально приготувати, збродити в бочці, а потім по потребі ще розвести у воді. Готувати його дуже просто і швидко. Вносити потрібно не під рослини, а між рядами.

По темi:  Мідний купорос як застосовувати в садівництві, обробка рослин навесні і восени

Для цього можна взяти сухий курячий послід з розрахунку 500 грам на 10 літрів води і настояти в бочці близько 3-5 діб. Якщо вас бентежить сильний запах, ви можете накрити ємність щільною плівкою або кришкою. Після отримання розчину темного кольору, його потрібно додатково ще розвести у воді в співвідношенні 1/10. Для приготування такого настою можна використовувати і свіжий послід. Якщо в якості добрива потрібна концентрована азотна підгодівля, то можна суміш з пташника і не настоювати, а відразу поливати розчином рослини.

Курячий послід як добриво: властивості і застосування

Компост

Цей метод приготування добрив найбільше підходить садівникам, які не тримають постійно птицю і мають невеликий запас посліду. Для компостування крім гною знадобляться тирса або солома, торф. Вносити його потрібно тільки восени. Навесні допускають виключно на піщаних грунтах.

 • Викопайте і спеціально підготуйте компостну яму. Також можна використовувати для цього будь-яку відповідну тару, наприклад, дерев’яний ящик.
 • На дно покладіть торф і слідом шар тирси.
 • Тепер настилаємо курячий гній шарами, перемішуючи з соломою або тирсою.

Можна запустити в купу хробаків, щоб відбулася найкраща переробка, а можна і просто почекати 1-2 місяці. Добриво зіпріє, перебродить і приготується природним шляхом.

Відгуки

Якщо розглядати відгуки про цей вид підгодівлі, то вони, звичайно ж, тільки позитивні. Практично всі городники і садівники відзначають позитивну дію курячого гною на грунт і зростання рослин. Правда, як пишуть, для цього потрібно враховувати правильне застосування. Ті, хто не ознайомився з правилами такого підживлення, не завжди отримували хороший результат.

Також, пишуть професіонали, що якість і склад добрива безпосередньо залежить від віку птиці та корми. Не всі були задоволені після покупки гною з промислових птахофабрик. Тому радять, якщо є можливість, то краще купити послід у приватних власників. З практики також радять після рідкого настою ще додатково поливати рослини чистою водою.

Статью нашли по запросам:
 • Властивостi курячого гною?
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пятнадцать − 13 =

Сейчас читают:
Top