Кристалон добриво: застосування, інструкція для рослин, склад
9617 Кристалон добриво: застосування, інструкція для рослин, склад

Кристалон добриво: застосування, інструкція для рослин, склад


Кристалон добриво: застосування, інструкція для рослин, склад

Мінеральні елементи – неодмінна складова живлення рослин. Далеко не завжди вони знаходяться в грунті в необхідній кількості, тому їх необхідно вносити додатково штучним шляхом.

See also: Buerger’s disease

Одне з ефективних добрив, що дозволяють повністю заповнити дефіцит мінералів – це Кристалон.

Кристалон добриво: застосування, інструкція для рослин, склад

Опис добрива

Кристалон – це ціла серія добрив, що складається з різних видів комплексних мінеральних підгодівлі. Вони відрізняються один від одного за концентрацією в складі різних мікро- і макроелементів, кожен з яких необхідний для розвитку будь-яких рослин.

Тому засіб є універсальним, його можна використовувати для різних декоративних і сільськогосподарських культур: кімнатних квітів, овочів, плодових чагарників і інших посадок. Добриво Кристалон забезпечує всім їм належне харчування.

Зовні цей препарат для кореневого та позакореневого підживлення є кристали , з легкістю розчиняються у воді. Це забезпечує простоту у використанні. Важливо, що в складі кристалон немає хлору, який у великій концентрації може викликати опіки на коренях і зеленої частини рослин, що призводить до погіршення їх стану і навіть загибелі, тому його відсутність робить засіб більш безпечним для застосування.

Живильні ж елементи знаходяться в хелатній формі, тобто вони пов’язані з органічними речовинами. Це робить процес їх засвоєння рослинами більш легким, а значить, і більш ефективним. Також висока результативність застосування добрива Кристалон досягається за рахунок збалансованого складу мінеральних речовин, грамотно доповнюють один одного в ретельно підібраних пропорціях. До складу кристалон входять:

 • NPK-комплекс: тріо азоту, фосфору і калію – основні елементи на всіх етапах розвитку рослин,
 • магній,
 • сірка ,
 • ряд важливих для вирощування всіх видів культур мікроелементів: B, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn (бор, мідь, залізо, марганець, молібден і цинк).

Важливою перевагою кристалон є повільне розчинення їх гранул після внесення в грунт. Завдяки цьому добриво виробляє тривалий ефект: речовини зберігаються в грунті протягом 2-3 років, підгодовуючи посадки.

Кристалон добриво: застосування, інструкція для рослин, склад

Переваги кристалон

Завдяки своїм складом і хелатній формі речовин, це добриво має цілий ряд переваг:

 1. Цей препарат, незважаючи на свою хімічну природу походження, не представляє екологічної небезпеки. Овочі і фрукти, при вирощуванні яких використовувалося таке добриво, не мають шкідливих сполук через його застосування. Тому вони придатні для вживання в їжу в якості продукту для здорового харчування, в тому числі і для маленьких дітей. Загрози здоров’ю це не створить.
 2. Діючі речовини, корисні для росту рослин, що сприяють підвищенню кількості і якості врожаю, становлять близько 95% від маси добрива, що робить його застосування на присадибній ділянці раціональним і економічно вигідним.
 3. Кристалон має загальнозміцнювальну дію на зелені насадження. Вони легше переносять несприятливі погодні умови, починаючи від посухи і закінчуючи зливами. Рослини стають стійкішими і до заморозків. У них підвищується імунітет до різних інфекцій бактеріальної і грибкової природи, що допомагає зберегти посадки здоровими і отримати з них багатий урожай.
 4. Застосування кристалон дозволяє в короткі терміни забезпечити рослинам необхідне їм харчування і правильне протікання біохімічних реакцій. Як наслідок – підвищується врожайність і якість одержуваної на виході продукції. Квіти, оброблювані цим розведеним добривом, набувають яскраві, насичені фарби і довше радують око – як на клумбах, так і на підвіконні.
 5. Цей препарат можна використовувати в поєднанні з іншими мінеральними і органічними добривами.
  Кристалон знижує ступінь несприятливого впливу пестицидів на рослини.
По темi:  Які сидерати сіяти навесні?

Завдяки таким можливостям все більше садівників і городників віддають перевагу удобрення Кристалон, відгуки про який можна зустріти на форумах садівників, і вони будуть позитивними в більшості випадків.

Основні види добрива

У продажу можна побачити різні види добрива Кристалон. Вони відрізняються один від одного в першу чергу ступенем концентрації речовин, висхідний до його складу.

Щоб отримати максимальний ефект від використання добрива, необхідно правильно підібрати його вид. Це слід робити, враховуючи особливості кожного виду кристалон і сільськогосподарських потреб, для яких він буде використаний.

Кристалон добриво: застосування, інструкція для рослин, склад

Особливий (спеціальний, зелений)

Добриво Кристалон зелений має в своєму складі приблизно рівні частини азоту, фосфору і калію (18:18:18). Тому воно є універсальним добривом, яке здатне забезпечити повноцінне надходження основних і додаткових елементів для насаджень.

Його застосовують на ділянках як для городніх, так і для плодово-ягідних культур протягом усього часу вегетації. Особливо добре відгукуються на нього помідори, болгарський перець і інші пасльонові. Цукрові буряки рекомендовано підгодовувати відразу ж після посадки.

Завдяки тому, що до складу входить N (азот) в амідійной формі, цей вид препарату чудово підходить для листових підгодівлі, а також сприяє збільшенню кількості білка в продукції.

Жовтий Кристалон

Кристалон жовтий являє собою добриво з підвищеним вмістом фосфору (співвідношення частин NPK – 13:40:13).

З цієї причини агрономи рекомендують використовувати його для підгодівлі розсади і рослин на перших етапах їх розвитку, адже цей елемент сприяє правильному розвитку рясної кореневої системи. А вона є запорукою стійкість і фортеці посадок.

Жовтий Кристалон відмінно підходить для застосування на нейтральних або слаболужною грунті, а також в регіонах з холодним і вологим кліматом – підживлення з його участю підвищать опірність організму до несприятливої ​​погоди.

Кристалон Червоний

Відмітна особливість червоного кристалон як добрива – це підвищений вміст калію. Співвідношення NPK складає 12:12:36. Також можна відзначити знижений кількість сірки і магнію. Тому застосовувати його можна для рослин, які відчувають нестачу в калії.

Найбільш вимогливі до його присутності в своєму харчуванні декоративні і цибулинні рослини, а також плодово-ягідні культури. Хороші результати показує добриво Кристалон для полуниці і суниці при кореневого та позакореневого підживлення в другій половині вегетації.

Кристалон добриво: застосування, інструкція для рослин, склад

Рожевий

Цей вид кристалон призначений для підгодівлі троянд протягом усього періоду їх вегетації. Хоча вона чудово себе зарекомендувала для добрива будь-яких видів квітучих декоративних рослин. Наприклад, півонії або тюльпани також охоче відгукнуться на внесення комплексного мінерального добрива.

Коричневий

Кристалон коричневий відрізняє від інших видів низький вміст азоту і високу калію: співвідношення компонентів NPK -комплексу становить 3:11:38, при високому вмісті марганцю і сірки. Застосування такого виду показано протягом усього розвитку ячменю для пивоваріння, а також цибулинних.

У другій половині періоду вегетації його доцільно застосовувати для культур, вимогливих до забезпечення необхідної кількості калію в грунті. Це баштанні культури, картопля, цукровий буряк, томати, рапс і виноград.

Коричневий Кристалон застосовують на всіх типах грунтів, але кращі результати зафіксовані на дерново-підзолистих і піщаних, в яких є дефіцит калію.

Огірковий Кристалон

Як нескладно здогадатися – цей вид добрива розроблений для огірків, але також воно позитивно впливає на гарбузове та баштанні культури. Концентрація NPK-речовин становить 14:11:31.

Його можна застосовувати на всіх етапах розвитку рослин на будь-якому типі грунтів. Це забезпечить посадкам необхідний запас важливих елементів.

По темi:  Добриво з бананової шкірки як готувати, норми внесення

Кристалон Білий

Кристалон білий – добриво, які призначаються головним чином для підгодовування садових або домашніх квітів, а також його позитивний вплив відзначено для плодових і ягідних культур.

Вносять його, як правило, в період цвітіння в якості позакореневого підживлення.

Правила застосування кристалон

Щоб досягти бажаного ефекту, потрібно дотримуватися інструкції до кожного виду добрива Кристалон. Вона наведена на кожній упаковці цього засобу.

Кристалон добриво: застосування, інструкція для рослин, склад

Загальні правила:

 • особливий і жовтий вигляд призначений головним чином для стимулювання розвитку кореневої системи, тому його застосовують переважно на перших етапах життя рослин,
 • для малооб’ємного вирощування різних культур найбільш підходить червоний і коричневий Кристалон,
 • жовтий Кристалон також використовують після висадки розсади або пересадки різних рослин, тому що цей вид посприяє їх успішної адаптації на новому місці,
 • червоний вид добрива ідеально підходить для будь-яких квітучих рослин дерев в період набору бутонів іформування зав’язі.

Норми внесення добрива Кристалон (на гектар)

 • Особливий – від 0,5 кг до 3 кг в якості позакореневого підживлення.
 • Жовтий – від 2 до 4 кг.
 • Червоний – від 2 до 4 кг при позакореневого підживлення, при кореневої – в половину менше.
 • Рожевий – для внесення в ґрунт квітника на 1 м2 знадобиться розчинити 5 грам добрива в літрі води.
 • Поливати кожні 1 – 2 тижні.
 • Коричневий – від 3 до 5 кг.
 • Огірковий – для поливу захищеного грунту слід приготувати розчин з розрахунку 15 – 20 г на відро об’ємом 10 л і використовувати його для кожного поливу. Для посадки у відкритому грунті ж досить підгодовувати рослини раз в 14 днів.

Точне дозування при різних способах застосування добрива Кристалон (кореневої або позакореневого підживлення) вказана на упаковці. Гранули легко розчиняються у воді кімнатної температури. При цьому кількість добрива може бути від 0,8 до 1,5 г на літр води.

Застосування кристалон для різних рослин

Для розсади

Молоді сходи гостро потребують поживних елементах, завдяки яким відбувається розвиток рослини, набір їм зеленої маси і формування кореневої системи. Якщо він відчуває дефіцит в будь-яких речовинах, то стає слабким і може в подальшому загинути.

Тому комплексне добриво Кристалон, має збалансований склад з мінералів, часто застосовують для підгодівлі розсади.

Першу процедуру проводять відразу ж після пікіровки: необхідний триразовий полив розчином кристалон жовтого виду. Завдяки підвищеному вмісту в цьому засобі фосфору, у молодих рослин почнеться інтенсивне зростання коренів, що необхідно на цьому етапі.

Для подальшого догляду слід вибрати один з видів добрива:

 1. білий Кристалон підходить для розсади, яка вирощується в домашніх умовах без створення додаткового штучного освітлення,
 2. якщо використовуються лампи, то зупинити свій вибір краще на блакитному,
 3. червоний слід вибрати, якщо розсада росте при високій температурі повітря і при недостатньому природному освітленні.

Необхідно використовувати обраний Кристалон при кожному поливі. При цьому концентрація розчину повинна складати приблизно 0,2%, тобто 2 грами на літр води. Це допоможе отримати здорову і міцну розсаду, готову для подальшої висадки в грунт.

Кристалон добриво: застосування, інструкція для рослин, склад

Для томатів

Дуже корисний Кристалон для томатів на різних етапах їх розвитку , тому що цей комлпекс мінеральних речовин – відмінний спосіб організації повноцінного харчування. Використання цього засобу призведе до підвищення врожайності, а самі плоди будуть більші і смачні.

Основний спосіб внесення – позакореневе підживлення. Для неї готують розчин з розрахунку близько 2 кг добрива на 1 гектар. Для обробки грядок на присадибній ділянці можна приготувати його в концентрації 2 г на 1 літр теплої води.

По темi:  Імпакт (фунгіцид) інструкція із застосування

При цьому в період до цвітіння томатів рекомендують вносити блакитний вид добрива, з початком набору бутонів – білий, а коли вже утворилися плоди – червоний Кристалон. Також агрономи рекомендують поєднувати позакореневе підживлення з обприскуванням рослин від шкідників і захворювань, адже так томати легше перенесуть обробку хімікатами.

Кристалон для лука

Ефективним способом застосування добрива Кристалон для лука є позакореневе підживлення. Краще вибрати його «особливий» вид, в якому міститься велика кількість азоту, фосфору і калію. Норма внесення – приблизно 3 г на 1 гектар.

Головна користь цього засобу полягає в тому, що воно стимулює ріст кореневої системи, яка у цибулі зазвичай розвинена слабо. Необхідно провести 2 підгодівлі з інтервалом 2 – 3 тижні, тому що пір’я рослини покриває восковий наліт, і речовини через них вбираються мало. Здійснювати такі процедури необхідно в перші два місяці після посадки.

Для кімнатних квітів

Кімнатні рослини не менше сільськогосподарських потребують організації для них комплексного мінерального живлення. Для декоративно-листяних це допомагає набрати багату зелену масу, а для квітучих – збільшити тривалість цвітіння. Самі рослини стають більш здоровими і міцними, підготовленими до пересадки або розмноження. У них підвищується імунітет, і вони стають менш схильними до до захворювань і поразок шкідниками.

Найбільш часто добриво Кристалон для квітів вибирають наступних видів:

 • Жовтий. Він ефективний після пересадки кімнатних рослин і при укоріненні їх живців. Поливати їх потрібно протягом місяця, слабким розчином в концентрації 0,5-1 на літр теплої води. Саме протягом 3 – 4 тижнів необхідно стимулювати ріст кореневої системи, з чим прекрасно справляється цей вид добрива. Наступні поливи рекомендують проводити рідше, у міру необхідності в насиченні грунту мінеральними елементами.
 • Для декоративно-листяних рослин, краса яких оцінюється за станом їх листя, припаде до смаку Блакитний Крістанол з високою концетрацией азоту. Саме цей елемент стимулює активний набір зеленої маси. Особливо це необхідно, якщо горщик стоїть на сонячній стороні. Під впливом світла листя часто втрачають свою нормальну забарвлення і виглядають ослабленими. У зимові ж періоди нецветущіе кімнатні рослини рекомендують поливати розчином білого Крістанола. Для приготування розчину слід взяти 1 г на 1 літр.
 • Для квітучих кімнатних рослин буде корисний полив розчином червоного Крістанола 0,8 г на 1 літр. У цьому виді добрива невеликий вміст азоту при підвищенні кількості фосфору і калію, які потрібні рослині для рясного і барвистого цвітіння.
 • Що стосується кактусів і сукулентів, то їм також підійде Червоний Кристалон, але в мінімальному дозуванні. Вона не повинна перевищувати 0,3 г на 1 л води.

Дотримуючись цих простих правил, можна перетворити свій підвіконня в кращу сторону. Але важливо пам’ятати, що в період спокою будь-які рослини потребують невеликій кількості мінеральних елементів.

Кристалон добриво: застосування, інструкція для рослин, склад

Рідкі органічні добрива в готовому вигляді

Сьогодні добриво Кристалон фірма дженджик випускає в формі вже приготованого розчину, ковпачок якого перед застосуванням слід розвести у воді. Такі засоби також багаті мінеральними елементами і роблять позитивний вплив.

Таке рідке добриво застосовують переважно для кімнатних рослин. Воно буває різних видів: для цитрусових, орхідей, балконних квітів і ін. Це засіб дуже зручно для застосування в домашніх умовах, а одного флакона об’ємом 500 мл вистачає на тривалий термін.

Кристалон підходить для самих різних рослин, стимулюючи їх зростання, освіта квітів і плодів. Для досягнення бажаного результату важливо правильно підібрати вид добрива і дотримуватися інструкції по його використанню.

Статью нашли по запросам:
 • Кристалон застосування
 • Як розводити кристалон
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 × 4 =

Сейчас читают:
Top