Кокосові таблетки для розсади як використовувати
9195 Кокосові таблетки для розсади як використовувати

Кокосові таблетки для розсади як використовувати


Кокосові таблетки для розсади як використовувати

Кокосовими таблетками називають невеликі бруски пресованого субстрату циліндричної форми, поміщені в дрібнопористу сітку. Складаються з кокосового перегною, волокон і стружки. Для кращого ефекту в таблетки додані поживні речовини і мікроелементи.

Для чого використовують кокосові таблетки

Кокосовий перегній готують з подрібненої шкаралупи, яка ферментовані протягом року. Через особливості зростання, кокоси не схильні до захворювань, властивим рослинам, плоди яких ростуть ближче до землі. Тому субстрат вільний від багатьох бактерій і грибків, які становлять небезпеку для розсади.

Кокосові волокна мають невелику поживну цінність . Головна користь їх застосування – істотне поліпшення структури грунту. Волокна роблять грунт більш легкої, це полегшує надходження кисню до коренів, і покращує живлення рослин.

Кокосова стружка містить магній, залізо, калій, фосфор, кальцій та інші мікроелементи, які знаходяться в легкій для засвоєння рослинами формі.

Основне застосування таблеток з кокоса – використання для вирощування розсади. Також властивості цього субстрату дозволяють застосовувати його для вкорінення живців.

Кокосові таблетки для розсади як використовувати

Переваги таблеток з кокоса

У порівнянні з іншими субстратами кокос має кілька важливих переваг:

  • Таблетки добре проводять повітря і тепло,
  • Чи здатні утримувати вологу, поступово віддаючи її рослинам,
  • Мають оптимальний рівень кислотності,
  • Не містять насіння бур’янів,
    таблетки не втрачають форму після замочування,
  • У сухому вигляді займають небагато місця,
    після висихання не утворюють кірку.

Здатність грунту добре проводити кисень дуже важлива для рослин. У занадто щільної грунті або при надмірному поливі коріння рослин відчувають кисню, це викликає порушення обміну речовин, відповідно знижується здатність засвоювати поживні речовини.

По темi:  Добриво азофоска: властивості, правила підгодівлі

Зростання рослини сповільнюється, якщо ситуацію не виправити, можлива його загибель. Також надходженню кисню може перешкодити кірка, що з’являється на поверхні грунту при висиханні. Кокосовий субстрат позбавлений цього недоліку.

Кокосові таблетки здатні добре утримувати вологу, життєво важливу для розсади. При цьому перезволожити їх неможливо, кокос вбере тільки певну кількість води, яку буде поступово віддавати корінню сходів.

Кислотність кокосового грунту знаходиться на рівні, оптимальному для проростання насіння більшості культурних рослин. Субстрат додатково збагачений комплексом корисних для росту рослини мікроелементів. Кількості поживних речовин досить для росту рослини протягом 4 – 6 тижнів.

Кокосові таблетки для розсади як використовувати

Як користуватися кокосовими таблетками

Перед тим, як використовувати кокосові таблетки для вирощування розсади, необхідно промити їх від морської солі, яку застосовують в процесі виробництва таблеток. Для цього таблетки ненадовго поміщають під струмінь проточної теплої води. Для очищення достатньо 1 – 2 хвилин.

Таблетки поміщають в касети або інші ємності для вирощування розсади. Необхідно мати на увазі, що ємність повинна бути набагато більше таблетки, тому що після зволоження вона значно збільшується в розмірах.

Брикети заливають водою кімнатної температури на кілька хвилин, до повного вбирання. Після цього воду, що залишилася зливають.

У невеликий отвір, зроблене зверху брикету, поміщають насіння, як правило, одне або два. Для дорогих або рідкісних насіння доцільно садити одне зернятко в кожен брикет. Після цього брикет накривають плівкою, щоб уникнути пересихання. Якщо насіння має низьку схожість, що характерно для посадкового матеріалу, який довго зберігали, потрібно помістити на пророщування кілька насіння. Після появи сходів залишають одне найбільш міцне рослина, інші видаляють.

Субстрат містить всі мікроелементи, необхідні для розвитку розсади, тому додатково рослини не підживлюють до висадки на постійне місце, щоб уникнути передозування добрив.

По темi:  Добриво з бур’янів як готувати і застосовувати

Підросли рослини пересаджують, не знімаючи сіточки, зростання кореневої системи вона не заважає. Зазвичай вона складається з особливого матеріалу, який досить швидко розчиняється в землі.

Кокосові таблетки для розсади як використовувати

Застосування для городніх рослин

Великою перевагою кокосових таблеток є можливість висаджувати розсаду на постійне місце разом з грунтом, в якому вона розвивалася. При цьому не тривожиться коренева система, тому рослини не відчувають стресу і не вимагають часу на відновлення. Відповідно, плодоношення наступає на 1 – 2 тижні раніше. Грунт забезпечує для розсади додаткове харчування, також кокос покращує структуру ґрунту.

Помідори

Незважаючи на те, що помідори легко переносять пересадку, кокосові брикети мають інше важлива перевага для пророщування томатів. Таблетки не містять патогенних мікроорганізмів, отже, запобігають зараженню згубними для розсади хворобами, наприклад, чорною ніжкою.

Огірки, кабачки, гарбуз

Огірки важко переносять пересадку, якщо коренева система травмується. Тому їх необхідно пересаджувати разом із земляною грудкою. Пересаджуючи вирощені в таблетках огірки немає необхідності діставати їх з стаканчика, ризикуючи пошкодити коріння. Розсаду просто переміщують в підготовлену ямку і присипають землею.

Насіння огірків і кабачків вимагають при пророщування стабільну вологість. Якщо полив недостатній, насіння перестають розвиватися і можуть засохнути. При надмірної вологості коріння рослин отримують недостатньо кисню, це може погубити рослина.

Перець

Розсада перцю дуже погано реагує на пересадку. Якщо пошкодити кореневу систему, рослина буде довго відновлюватися, втрачаючи час. Під час пересадки перцю, вирощеного в кокосової таблетці, сіточка захищає коріння від пошкодження.

Застосування брусків для вирощування перцю дозволяє уникнути зараження грибковими захворюваннями, такими, як борошниста роса і чорна ніжка.

Кокосові таблетки для розсади як використовувати

Кавуни

Вирощування кавунів за допомогою розсади дозволяє отримати стиглі плоди на 3 – 4 тижні раніше, в порівнянні з посіяним у відкритий грунт. Кокосовий субстрат містить всі речовини, які потрібні для розвитку здорового рослини. Також він допоможе уникнути переливу і переохолодження кореневої системи.

По темi:  Не цвіте спатифиллум причини, що робити

Використання для квітів

Щоб найбільш плідно користуватися таким субстратом, як кокосові таблетки, для вирощування розсади, необхідно враховувати розмір кореневої системи вирощуваних рослин. Наприклад, петунії дуже довго нарощують коріння і листя, їм достатньо невеликого обсягу живильного ґрунту протягом тривалого часу. Розсада рослин, що мають великі насіння, як, наприклад, рицина, вимагають висадки відразу в максимально великий обсяг.

Петунії

Розсада петуній дуже маленького розміру, вимагає пікіровки в стадії четвертого справжнього листка. Ця процедура вимагає від рослинники ювелірної точності. При пророщування петуній в таблетці необхідність в пікіровки відпадає. Маленьку розсаду просто переставляють в більший брикет. Субстрат містить всі необхідні для розвитку розсади компоненти.

Як висаджувати розсаду петунії в кокосові таблетки

Лілії, тюльпани, жоржини

Як правило, таблетки не використовуються для пророщування цибулин і бульб , однак багато квітникарі використовують таблетки при зберіганні. Ємність, в якій зберігаються або транспортуються цибулини, щільно перекладають кокосовими брикетами. Кокос вбирає утворився конденсат, це запобігає розвитку цвілі, гнили, грибкових захворювань.

Черенковання

Дуже зручно використовувати кокосові таблетки для живцювання різних видів рослин , особливо для таких важко вкорінюються рослин, як троянди і бузок. Квітникарі у відгуках стверджують, що застосування кокосових таблеток для вирощування за допомогою живцювання розсади петунії збільшує кількість укорінених рослин на 10%.

Свіжий зрізаний держак поміщають в зволожений субстрат, при необхідності присипають. Зверху необхідно накрити його прозорою ємністю, щоб знизити випаровування вологи.

Використання для кімнатних рослин

Кокосові таблетки – натуральний органічний субстрат, використання його в домашніх умовах не представляє небезпеки .

Найчастіше застосовується для живцювання кімнатних рослин, таких як фіалки, дрібнолисті фікуси.

Також таблетки застосовують як дренаж, кокос відмінно вбирає вологу і захищає коріння від переливу.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 × четыре =

Сейчас читают:
Top