Кавова гуща як добриво для рослин – як використовувати
9210 Кавова гуща як добриво для рослин – як використовувати

Кавова гуща як добриво для рослин – як використовувати


Кавова гуща як добриво для рослин – як використовувати

Кавові зерна містять багато корисних речовин. Це рослинні білки, магній, калій і інші мікроелементи. Під час варіння частина речовин переходить в напій, проте значна частина залишається в кавовій гущі.

Її корисні властивості використовують в різних областях, наприклад, косметології, домашньому господарстві, рослинництві.

Застосування кавовій гущі для рослин

Використаний каву – це не хімічна добриво, тому миттєвого результату чекати не варто. Гуща буде повільно віддавати містяться в ній корисні речовини, покращуючи стан, як рослин, так і грунту. Якщо регулярно використовувати кавову гущу в якості добрива, можна повністю відмовитися від покупки хімічних засобів.

Кавова гуща як добриво для рослин – як використовувати

Кавова гуща має ряд корисних властивостей:

 • Покращує структуру ґрунту,
  містить багато необхідних для розвитку рослин речовин,
 • Відлякує деяких шкідників,
 • Запах кави привертає дощових черв’яків,
 • Стимулює молоді рослини.

Слід враховувати те, що свіжий мелену каву має дуже високий вміст азоту, здатного обпалити коріння рослини . Крім цього, кава володіє високою кислотністю і може змінити кислотність грунту. Це не сприятливо для більшості рослин, крім ацидофілія, наприклад, азалій та рододендронів. Після варіння кислотність кави знижується, тому що залишилася кавову гущу можна додавати в землю, не побоюючись нашкодити рослинам.

Якщо до рослин додати кавову гущу відразу після приготування, що не підсушуючи, висока ймовірність розвитку цвілі і грибкових захворювань. Тому перед використанням необхідно підсушити макуха в духовці або на аркуші паперу.

Відходи кави успішно застосовуються на фермах, які вирощують каліфорнійських черв’яків. Черви охоче поїдають макуха, переробляючи його в найцінніше органічне добриво.

Підсушені кавові відходи можна додати в компостну яму. Що міститься в ньому азот прискорить дозрівання компосту і збагатить його магнієм. Для закладки в яму змішують: відро сухої трави, склянку курячого посліду, дві склянки золи і літрову банку кавовій гущі. Під час дозрівання компост необхідно захистити від опадів.

Кавова гуща як добриво для рослин – як використовувати

Кавовий макуха для розсади

Для пророщування насіння необхідна легкий ґрунт, тому що в важкому грунті тонким молодим коріння важче розвиватися. Кавова гуща дуже воздухопроніцаєма і здатна поліпшити будь-які види грунтів, а також внести необхідні розсаді мікроелементи.

Для приготування поживного грунту землю ретельно очищають від великих глинистих грудок і сміття. Підготовлену кавову гущу вносять в суміш з землею в рівних пропорціях, ретельно перемішують. Насіння в такому грунті проростають швидше, розсада виходить більш міцною. Слід мати на увазі, що легкі грунту швидше висихають, тому необхідно ретельно стежити за вологістю грунту і не допускати згубного для рослин пересушування.

По темi:  Магнієва селітра (нітрат магнію) – як застосовувати добриво

Зручно додавати кавову гущу до насіння при посіві, особливо для дрібних, наприклад, моркви і петрушки. Завдяки кавового макухи насіння більш рівномірно розподіляються по грядці. Метод дозволяє уникнути занадто частого посіву, дозволяє заощадити насіння і час при проріджуванні сходів.

Вважається, що міститься у відходах кофеїн стимулює проростання насіння, сприяє розвитку більш здорової розсади.

Кавова гуща як добриво для рослин – як використовувати

Застосування на городі

Не рекомендується використовувати для мульчування чистий макуха, так як це може призвести до утворення кірки, яка значно ускладнить проникнення кисню до коріння рослин. Щоб уникнути цього, кавові відходи змішують з різаною сухою травою або компостом в рівних частинах.

Огірки, помідори, перець

Ефективно застосовується для вирощування розсади. Гущу додають в грунт при вирощуванні, а також вносять в посадкову яму при висадці на постійне місце. При внесенні використаної кави розсада отримує як добриво, так і захист від багатьох шкідників.

Відомо, що мурахи часто обїдають у огірків молоді сім’ядольні листочки, після чого потрібна повторна висадка, так як рослина розвиватися далі не буде. Залишки кави, рівномірно розсипані навколо прикореневого ділянки, допоможуть захистити рослину від шкідників.

Помідори і перець добре відгукуються на внесення азотних підгодівлі, але для кращого плодоношення їм необхідний калій. Щоб не допустити дефіциту мікроелемента, при внесенні кавових залишків рекомендується додавати трохи деревної золи. Розсипана тонким шаром кавова гуща захистить помідори від слимаків та равликів.

Кавова гуща як добриво для рослин – як використовувати

Редис, буряк, картопля

Використання добрив з кавової гущі дозволяє отримати відмінний урожай коренеплодів. Калій та магній, які в ній містяться, поліпшать смак плодів, підвищать імунітет рослин.

Внесення в грунт перед посадкою допоможе вберегти врожай від мишей. Полівкам дуже не подобається його запах. Засіб вносять при перекопуванні, рівномірно розподіляючи по грядці.

Садівники стверджують, що використання відходів кави для коренеплодів дозволяє отримати продукцію високої якості, не вдаючись до хімікатів. Експериментальні посадки показали, що на грядках, які удобрювали кавовою гущею, кількість плодів, зіпсованих проволочником значно нижче, ніж на інших.

Полуниця

Добриво кавовим макухою здатне запобігти дефіцит такого мікроелемента, як магній. В процесі плодоношення потреба у полуниці в цій речовині істотно зростає, тому магнієві підгодівлі дуже важливі для рослини.

Серйозної шкоди врожаю полуниці наносять слимаки. Для боротьби з ними небажано використовувати хімічні засоби, так як обробляти доведеться вже зрілі ягоди і хімікати не встигнуть вийти з рослини. Кавова гуща, нанесена тонким шаром навколо рослини, відлякає шкідників, крім того, полуниця протягом усього сезону буде отримувати азотну підгодівлю.

По темi:  Приготування добрива з перепелиного посліду

Кавова гуща як добриво для рослин – як використовувати

Зелені культури

Все культури, які вирощуються заради зеленого листя, в процесі розвитку споживають багато азоту. Якщо азоту міститься в недостатній кількості, листя будуть дрібними, рослина почне боліти. Кавова гуща містить багато азоту, який рослини з легкістю засвоюють, при цьому немає небезпеки передозувати добрива, на відміну від хімічних засобів.

Лук

Для вирощування цибулі застосування азотних добрив обов’язково, розвиватися на мізерних грунтах цибуля не буде. Вибираючи між натуральної органічної підгодівлею і хімічним засобом, необхідно враховувати наступне.

Вирощений на органічної підгодівлі цибулю ніколи не буде таким великим, як вирощений на хімічних добривах. Але він набагато краще зберігається, менш схильний до грибкових захворювань, не містить шкідливих хімічних сполук.

Для внесення необхідної кількості азоту, необхідно перед посадкою внести 1 – 2 склянки кавової макухи на 1 кв. м. після цього ретельно перекопати ділянку.

Використання кавової гущі для квітів

Залишки кави з успіхом застосовуються в квітниках для вирішення декількох завдань. Відходи кави підходять як для добрива, так і для поліпшення ґрунту і захисту від шкідників. Для того щоб поліпшити грунт, кавову гущу змішують з піском. Щоб приготувати суміш, беруть одну частину кави на дві частини піску.

Для того, щоб убезпечити квіти від шкідників, розчином з кавовою гущею оббризкують рослини, суху речовину вкопують у грунт. Небажано просто розсипати макуха біля стовбура квітки, він може створити повітронепроникну кірку.

Кавова гуща як добриво для рослин – як використовувати

Троянди

Кавову гущу застосовують в розарії для різних цілей. Обприскування розведеною кавовою гущею дозволяє захистити квітник від мурах, равликів, мошки. Запах кави дезорієнтує літаючих комах, таких як бронзянкою, яка виїдає бутони, і помітно погіршує декоративність квітів. Після обробки кави троянда стає для них менш привабливою.

Внесення гущі в грунт робить його більш легким, полегшує надходження повітря до коріння. Роза отримує необхідні поживні елементи, наприклад, магній і фосфор, а також життєво важливий азот. Стимулюючі речовини, які містяться в каві, сприяють зростанню базальних пагонів.

Застосування кави для троянд має незвичайний ефект – дещо змінюється відтінок квітки. Наприклад, рожеві квітки можуть придбати фіолетовий відтінок, білі – придбати легку блакить.

Півонії, лілії, хости, тюльпани

Використання відходів кави для цих рослин допомагає прискорити і продовжити цвітіння, домогтися більш насиченого забарвлення бутонів. У варіегатной видів хост посилюється контрастність забарвлення листя, збільшується декоративність рослини.

Добриво вносять в квітні – березні, орієнтуючись на появу пагонів. Повторюють внесення через кожні дві – три тижні, до закінчення теплого сезону. Крім мінеральної поживи, кава захистить рослини від слимаків, які охоче обїдають молоді пагони і цибулини.

Кавова гуща як добриво для рослин – як використовувати

Кімнатні квіти

Багато господинь знаходять дуже зручним використовувати відходи після варіння кави для догляду за кімнатними рослинами. Дійсно, застосування кавової макухи безпечно, ефективно і економічно, але його необхідно правильно використовувати, щоб застосування засобу не привело до розчарування. Для кращого результату необхідно слідувати декільком нескладним рекомендаціям:

 1. Верхній шар грунту повинен встигати просохнути між поливами, це допоможе уникнути появи в будинку мошки,
 2. Не можна виливати каву просто з чашки, кавова гуща повинна просохнути,
 3. Не можна поливати рослини розчинною кавою, занадто висока кислотність здатна погубити рослина,
 4. Не варто використовувати макуху, якщо до кави було додано молоко, так як воно є відмінною середовищем для розвитку хвороботворних мікроорганізмів,
 5. Чи не рекоменд уется висипати чистий макуха наповерхню грунту, з часом він спресується і утворює герметичний шар.
По темi:  Торф і торф’яні таблетки для розсади – як використовувати

Слід також враховувати, що не всім рослинам підійде підгодівля кавовою гущею. Для добрива кактусів і сукулентів краще вибрати інші, кращі джерела поживних речовин.

Добриво прекрасно підійде для підгодівлі кімнатних троянд, папоротей, фікусів, пальм. Кавові відходи вносять не частіше, ніж раз на місяць, не більше 2 столових ложок сухого речовини на 5 літровий горщик. Кава розсипають по поверхні грунту, акуратно перемішують його з грунтом.

Дуже ефективним є застосування відходів кави в якості добрива для таких популярних кімнатних рослин, як аспарагус і фіалки. Рослини добре відгукуються на азотні і магнієві підгодівлі, люблять легку грунт.

Деякі рослини воліють кислі грунти. Для таких рослин – ацидофілія, як азалії, вересові можливе внесення не оброблені варінням меленої кави в грунтову суміш при посадці. Кава підкислити грунт і забезпечить рослини необхідними для повноцінного розвитку речовинами.

Кавова гуща як добриво для рослин – як використовувати

Кавова гуща для чагарників

Застосування кавової макухи як підгодівля підходить для всіх чагарників, але особливо чуйні на нього журавлина і брусниця. Добриво вносять ранньою весною, для одного куща знадобиться 2 – 3 склянки. Гущу розсипають рівномірно навколо куща, після акуратно перекопують.

Під час висадки молодих саджанців в посадкову яму додають 3 – 4 склянки кавовій гущі.

Для дерев

Використання кавовій гущі як добриво для таких дерев , як яблуні або груші, не надто актуально, тому що для цього буде потрібно багато субстрату. Щоб отримати результат, необхідно внести близько відра відходів, вкопуючи в пристовбурні кола. Найчастіше кавову гущу використовують для захисту дерев від шкідників.

Розсипана навколо стовбура кавова гуща захистить дерева від мурашок, плодожерок і листокруток, ці комахи прагнуть швидше покинути дільницю, оброблений кави.

Під час дозрівання врожаю невеликий шар макухи, розсипаний навколо дерев, захистить впали плоди від поїдання слимаками.

Гриби

Внесення макухи в субстрат для вирощування грибів прискорює розвиток міцелію, збільшує кількість отриманого врожаю. Відходи кави містять більшість необхідних для вирощування грибів речовин в легкій для засвоєння формі.

Статью нашли по запросам:
 • цвіль на кавовій гущі
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

девятнадцать − 1 =

Сейчас читают:
Top