Калійна сіль як добриво – як застосовувати, норми внесення
9181 Калійна сіль як добриво – як застосовувати, норми внесення

Калійна сіль як добриво – як застосовувати, норми внесення


Калійна сіль як добриво – як застосовувати, норми внесення

Калійна сіль здавна застосовується як добриво, це засіб являє собою суміш хлористого калію, сильвініту і каинита. Відомо, що в озерах Ізраїлю знаходяться відкладення такого елемента, залягає він пластами.

Люди використовують описується речовина для того, щоб удосконалити якість грунту на території країни, за винятком деяких районів. Доступне та результативне добриво рекомендується вносити восени, так як в момент посіву рослин хлор опускається в глибокі шари землі і не шкодить культурам.

Калійна сіль як добриво – як застосовувати, норми внесення

Калійні солі і їх основні властивості

Цей мінеральний ресурс належить до неметалевої групі і легко розчиняється у воді. Він є сировиною для хімічної індустрії, а утворюються кристали солі внаслідок випаровування і охолодження вологи з калійних водойм.

Родовища калійних солей поширені по всьому світу, дуже багато їх в Росії, Білорусії, США, Ізраїлі та інших країнах, видобуток елемента проводиться шахтним методом, що вважається дуже небезпечним.

Калійна сіль, склад якої простий, являє собою дрібні кристали оранжево-бурого кольору. Завдяки цьому добриво прекрасно змішується з землею і не осідає на її поверхні.

Надлишок речовини призводить до нерівномірного дозрівання врожаю, рослини слабшають, а плоди стають несмачними і не підлягають зберіганню. А ось дотримання правильного дозування при добриві грунту сприяє підвищенню опірності культур до холоду і опадів.

Калійна сіль, формула якої К2О, вноситься садівниками в грунт акуратно. Норма добрива становить від 30 до 40 м на квадратний метр, проте, його не можна використовувати в якості харчування для ягідних культур і картоплі. Найкраще підгодовувати калійної сіллю буряк, виноград, плодові дерева.

По темi:  Аміачна селітра: норми внесення, склад, властивості

Рекомендується вносити калійну сіль під час осіннього перекопування грядок, а також це можна зробити ранньою весною. Як правило, таке добриво застосовують спільно з добавками, що містять кальцій.

Калійна сіль як добриво – як застосовувати, норми внесення

Фахівці виділяють наступні властивості калійної солі:

  • хороша розчинність у вологому грунті,
  • здатність зменшувати засоленість ґрунту,
  • позитивний вплив на зростання культур.

Найбільше потребують калійної солі такі типи грунтів, як червоноземи, осушені торфовища, лісостепова зона, а також грунт з нейтральною кислотністю.

Найкраще утримують добриво важкі грунту, а ось солончаки і чорноземи не потребують такої добавці.

Вплив калійної солі на рослини

При нестачі корисного елемента листя рослин обсипаються рудувато-іржавими плямами, частина зеленої маси відмирає, а стебло стає зігнутим і блідим. Коренева система слабшає, внаслідок чого псується якість врожаю, плоди виходять дрібними і пухкими, а кущі піддаються садовим хвороб.

Чутливі до дефіциту описуваного добрива соняшник, буряк, капуста і плодові дерева.

Калійна сіль, застосування якої необхідно, нормалізує обмінні процеси рослин, підвищує їх стійкість до посухи і несприятливих факторів навколишнього середовища.

Бере участь ця добавка і в вуглеводному обміні і фотосинтезі, примножує зимостійкість культур. Головне – внести точну кількість елемента і не допустити його передозування.

Калійна сіль як добриво – як застосовувати, норми внесення

Калійна сіль сприяє збільшенню крахмалистости картоплі і цукристості інших коренеплодів, тому вносити добриво в грунт слід обережно.

Достатнє надходження елемента в репродуктивні органи рослин призводить до повноцінної освіти суцвіть і підвищенню схожості насіння, а також отримання якісного врожаю.

Важливо знати, що калійна сіль містить хлор в підвищеної концентрації і не варто застосовувати його для рослин , незадовільно переносять цю речовину.

Наприклад, не виносять це добриво огірки і томати, агрус, малина, полуниця та інші ягідні культури, бобові, салатні різновиди. Картопля в малій кількості приймає калійну сіль з грунту, однак, не можна допускати надлишку елемента в землі.

По темi:  Добриво Акварин інструкція, склад, норми внесення, відгуки
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 × два =

Сейчас читают:
Top