Гумінові добрива – види, склад, властивості
9449 Гумінові добрива – види, склад, властивості

Гумінові добрива – види, склад, властивості


Гумінові добрива – види, склад, властивості

Основний компонент всіх видів гумінових добрив – гумінові речовини. Ці речовини утворюються в процесі розкладання органічних залишків, в умовах дефіциту кисню. Класифікуються в залежності від здатності розчинятися в кислотах або лугах.

Читайте также: 7 причин, почему мужчина может жить с нелюбимой женщиной

Види гумінових добрив

Речовини поділяють на такі види:

  • Гумін – розчиняється,
  • Гумінові кислоти – розчиняється при кислотності близько 2,
  • фульвокислот – розчиняються при будь-якої кислотності.

Є основою для промислового виробництва цінних органічних поживних сумішей – гумінових добрив.

Назва гумати отримали від латинського слова «гумус», яке перекладається як земля. Це пояснюється тим, що гумінові речовини – основа ґрунту. Зміст речовин в родючому шарі грунту може досягати 95%. У значній кількості містяться в торфі, складаючи від 50 до 70%.

Гумінові речовини мають величезне значення для розвитку рослин. Вони покращують структуру ґрунту, сприяють повітряному обміну, активують розмноження корисних мікроорганізмів. Вступають в реакцію з хімічними елементами, роблячи їх більш доступними для поглинання рослинами. Містять азот, калій, фосфор і інші корисні речовини.

Мають здатність зв’язувати важкі метали і радіоактивні речовини, роблячи їх недоступними для поглинання кореневою системою рослин.

Гумінові добрива – види, склад, властивості

Гумінові добрива – склад

Найчастіше до складу гумінових добрив входять гумат калію або гумат натрію, збагачені комплексом необхідних для рослин мікроелементів. Отримують ці речовини з торфу, сапропелю і інших органічних субстанцій. Гумінові добрива мають ряд позитивних властивостей:

  1. Обробка гуматами насіння підвищує схожість, прискорює проростання,
  2. Застосування для розсади і молодих рослин дозволяє поліпшити імунітет, знизити вплив стресу при пересадці, заморозках, посухи та інших несприятливих факторах,
  3. Замочування живців перед проростанням дозволяє збільшити кількість укорінених рослин, сприяє утворенню потужної кореневої системи,
  4. Обробка дорослих рослин допомагає поліпшити врожайність, підвищити декор атівность, знизити ризики накопичення в плодахшкідливих хімічних речовин.
По темi:  Добриво з хліба для городу як приготувати

Випускаються у вигляді розчинної у воді концентрату майже чорного кольору, робочий розчин має не інтенсивний коричневий відтінок. Концентрат може мати рідку, пастоподібну або суху форму, на властивості препарату це не впливає. Рідке гумінових добрив швидше і простіше приготувати, але якщо необхідна тривала транспортування речовини, перевагу краще віддати порошку або гранул.

Використання гумінових добрив не скасовує необхідність використовувати інші види добрив, але дозволяє рослинам більш повноцінно засвоювати їх. Отже, дози деяких поживних речовин можна значно скоротити. Сумісний з усіма видами хімікатів – добривами, гербіцидами, пестицидами.

Гумінові добрива – види, склад, властивості

Застосування для городніх культур

Обробка посівного матеріалу і дорослих рослин гуміновими добривами дозволяє істотно збільшити врожайність. Підходить для обробки всіх видів сільськогосподарських культур, особливо для зростаючих на важких глинистих ґрунтах. Дозволяє полегшити відновлення після стресових ситуацій, таких як пересадка, надмірно рясні опади, заморозки, відсутність своєчасного поливу.

Для обробки зазвичай застосовують 0,1% розчин препарату. Вода для приготування робочого розчину повинна бути кімнатної температури, не вище 40 градусів. Переважно використовувати м’яку воду.

гумінових калійне добриво знижує ризик ураження оброблених рослин гниллю, фітофторозом, паршею та іншими грибковими та бактеріальними захворюваннями.

Гумінові добрива – види, склад, властивості

Огірки, патисони, кабачки

Рекомендується застосування гуматів на всіх стадіях розвитку рослин, особливо під час несприятливих погодних умов, здатних знизити врожайність.

Обробка насіннєвого матеріалу збільшує кількість і швидкість сходів, знижує ризик ураження грибковими інфекціями. Насіння замочують у розчині препарату на добу, після підсушують і пророщують звичайним способом.

Внесення добрива під час росту розсади знижує кількість слабких рослин, усуває наслідки похибок у догляді. Рекомендована періодичність обробки – один раз в тиждень, чергуючи кореневого та позакореневого спосіб.

Обробка у фазі бутонізації знижує кількість пустоцвіту, зав’язі утворюються рівні, без плодів нетипової форми. Краще обробляти огірки обприскуванням, якщо сезон дощовий, бажано до препарату додати фунгіцид для профілактики ураження борошнистою росою.

По темi:  Поліфід – як застосовувати, інструкція, склад

Гумінові добрива – види, склад, властивості

Помідори, баклажани, перець, картопля

Дуже добре реагують на обробку препаратом. Цим культурам для повноцінного розвитку необхідна велика кількість азоту і калію, концентрат значно полегшує поглинання цих речовин кореневою системою. Бажано одночасно з гуміновими внести інші калійні добрива, так як томати дуже вимогливі до цього хімічному елементу . Рекомендується при використанні гуматів знизити звичайну дозу азотних і калійних добрив в два рази.

Обробку починають під час передпосівної підготовки матеріалу. Насіння замочують у невеликій кількості розчину гумінових добрив на добу, після цього пророщують як зазвичай. Замочування дозволяє скоротити терміни появи сходів на кілька днів, паростки з’являються більш дружно, знижується кількість рослин зі слабкими країнами.

Розсаду обробляють вперше перед висадкою, застосовують позакореневого спосіб внесення речовини. Оброблена розсада легше приймається на новому місці, швидко нарощує добре розгалужену кореневу систему.

У разі, якщо рослини починають жирувати, припиняють полив під корінь і застосовують тільки обприскування.

Гумінові добрива – види, склад, властивості

Кукурудза, соняшник, бобові

Слабо реагують на внесення препарату. Рекомендується застосування гумінових добрив тільки для ослаблених рослин і передпосівної обробки насіння.

Дерева

Найчастіше застосовується позакореневого спосіб внесення препарату. Для цих цілей краще торфо-гуміновий вид добрив.

Застосування гумінових добрив дозволяє істотно збільшити кількість зав’язей у плодових дерев. Обприскування препаратом бажано провести кілька разів протягом сезону, перший раз засіб використовують у фазі рожевого бутона. Внесення добрива повторюють через 3 – 4 тижні.

При посадці саджанців препарат вносять в посадкову яму, з розрахунку 2 – 3 літри розчину на одну рослину. Після появи перших листків обробку препаратом проводять позакореневе способом, кожні два тижні, протягом усього першого року життя.

Бажано застосування гуматів для дерев, що ростуть на забрудненій важкими металами або іншими хімікатами грунті. Використання засобу дозволяє істотно знизити вміст шкідливих речовин в плодах, поліпшити їх смакові властивості.

По темi:  Чим підгодувати пшеницю – схема внесення добрив під рослину

Гумінові добрива – види, склад, властивості

Чагарники

Часто цвітіння ягідних кущів доводиться під час поворотних заморозків, допомогти рослині перенести складну ситуацію можна обприскати гілки і листя розчином добрив. Гумати зроблені на основі гумінових кислот, здатних значно поліпшити імунітет і прискорити адаптацію рослини.

Обробку вперше проводять ранньою весною , під час виходу рослини з фази спокою. Препаратом рівномірно поливають пристовбурні кола, бажано рясно полити рослину після внесення добрив. Використовують 0,1% розчин гумату, з розрахунку 5 літрів на квадратний метр посадок.

Обприскування повторюють орієнтуючись на стан чагарників. Якщо розвиток відбувається нормально, добрива вносять у фазі цвітіння, під час формування зав’язі і восени, до листопада.

Квіти

Внесення добрива дозволяє домогтися високої декоративності рослин, збільшити кількість зеленої маси. Гумінові добрива застосовують для виробництва рослин високого товарного якості, здатних перенести тривалу транспортування.

Використання препарату полегшує живцювання рослин. Для прискореного утворення кореневої системи живці вертикально поміщають на одну третину в розчин препарату. Час замочування складає 20 – 26 годин, в залежності від температури приміщення, де відбувається процес. У теплі реакції відбуваються швидше.

Замочування цибулин і бульб дозволяє отримати квітуча рослина на 1 – 2 тижні раніше, знизити ймовірність ураження гниллю. Для кращого ефекту замочування можна поєднувати з обробкою протигрибковими препаратами.

Гумінові добрива – види, склад, властивості

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

семь − два =

Сейчас читают:
Top