Фунгіциди для рослин види, назви
9701 Фунгіциди для рослин види, назви

Фунгіциди для рослин види, назви


Фунгіциди для рослин види, назви

Садівники і городники намагаються виростити урожай без хімічних добавок. Але часом важко впоратися з різними хворобами рослин. Доводиться вдаватися до допомоги фунгіцидів, щоб урожай не загинув на корені.

Читайте также: Экстрасенс, Александра Черноморская

Садівничі магазини пропонують великий вибір фунгіцидів різної спрямованості. Але розібратися в них складно. Існує безліч компонентів в тій чи іншій мірі впливають на рослину і організм людини.

Види фунгіцидів

Назва групи хімічних засобів походить від латинського «fungus» – гриб. Препарати спрямовані на боротьбу з грибковими захворюваннями рослин. Спеціальні засоби поділяються на кілька груп, різних за складом і способам дії.

Все фунгіцидні засоби поділяються за складом на 2 групи:

Фунгіциди для рослин види, назви

Хімічні

Хімічні (неорганічні) препарати містять в своєму складі з’єднання небезпечних і безпечні для людини і тварин компоненти. Сірка і залізо, ртуть і нікель, мідь і марганець можуть міститися в різних пропорціях у вигляді солей і складних хімічних сполук.

Ці препарати роблять швидке і стійке дію на колонії грибків. Але при необережному поводженні можуть вплинути і на здоров’,я людини.

Біологічні

Біологічні (органічні) відносяться до найменш небезпечним препаратів. Їх склад включає різні мікроорганізми, які під впливом зовнішніх чинників пригнічують ріст грибка і захищають культурні рослини від негативної діяльності. Відмінною особливістю біопрепаратів є відсутність важких металів у складі і короткий період дії.

Контактні і системні

За способом дії засоби поділяються на контактні і системні.

Фахівці вважають менш небезпечним для людини і живої природи препарати контактної дії. Застосування цих речовин обмежується поверхневим дією. Препарат не проникає всередину рослини, і впливає тільки на поверхні при зіткненні патогенної флори з рослиною.

При системному способі захисту активні компоненти фунгіциду проникають всередину рослини в листя, стебла (стовбури) і плоди. Згодом відбувається процес метаболізму і речовини розкладаються і виводяться. Системних препаратів не є небезпечними атмосферні опади або поливи. Активні компоненти вбираються при обприскуванні за короткий час і захищають рослину зсередини.

Недоліком цих коштів є резистентність грибка. Виробляючи імунітет проти фунгіциду певної групи, він не піддається лікуванню. Тому не рекомендується використовувати часто препарати з однаковими складовими.

Фунгіциди для рослин види, назви

Для чого використовують

По темi:  Добриво Акварин інструкція, склад, норми внесення, відгуки

В основному фунгіциди є профілактичні засоби для боротьби з грибковою мікрофлорою. Їх використовують для:

 • предпосадочной обробки насіння,
 • обробки заражених ділянок грунту,
 • профілактичної обробки чагарників та дерев в стані спокою,
 • захисту рослин в період вегетації,
 • захисту від грибка і цвілі будівель і овочесховищ.

Способи застосування фунгіцидів

Фунгіциди випускаються в різних формах в залежності від способу використання.

 • З сухих порошків і гранул можна готувати робочі розчини для обприскування, поливу і замочування насіння. Препарати розводять водою відповідно до інструкції до застосування, яка супроводжує кожну упаковку.
 • Не менш популярним способом є внесення в нирку порошків і сумішей при оранні і посадці.
 • Рідкі препарати продаються в ампулах або флаконах і призначені для приготування рідин для обприскування рослин і приготування складних сумішей для обробки насіння.

Зустрічаються і препарати у вигляді емульсій. Вони відрізняються підвищеною концентрацією активних речовин.

 1. Протруювання проводять для насіння і бульб при підготовці до посадки. Препарат розводять у воді відповідно до рекомендацій і замочують насіння на кілька годин. Для картоплі і бульбових і цибулинних квіткових культур може бути використано обприскування перед посадкою. У деяких випадках рекомендується обробляти бульби, які не будуть вживатися в їжу, перед закладкою на зберігання.
 2. Обприскування для захисту в період вегетації проводиться кілька разів за сезон. Для деяких культур рекомендується використовувати цей спосіб навесні до появи листя і квітів. Біопрепарати можна використовувати протягом усього сезону в залежності від погодних умов і ступеня зараженості. Рекомендується використовувати обприскування навесні і восени в теплицях і парниках для профілактики грибкової інфекції.
 3. Якщо ділянка сильно заражений грибком, то овочівники використовують весняне внесення в грунт фунгіциду при перекопуванні або посадці. Згідно з нормами, засіб наноситься на ділянку і потім перекопується на глибину до 10-15 см. Досвідчені садівники і городники рекомендують змішувати сухі засоби з наповнювачем для економного витрачання та дотримання дозування.

Фунгіциди для рослин види, назви

Характеристики і особливості хімічних препаратів

Хімічні препарати можуть бути особливо небезпечні для людей з деякими захворюваннями нирок, обміну речовин і алергії на компоненти . Але при дотриманні дозувань, кратності обробок і використанні захисних індивідуальних засобів уникнути проблем не складно.

Серед хімічних препаратів для боротьби з цвіллю і грибковими хворобами рослин зустрічаються і практично нешкідливі.

Марганцівка

Звична всім марганцівка або марганцево-кислий калій використовується для протруєння насіння вже довгі роки. Слабким розчином обробляють головки цибулі перед посадкою, протруюють цибулини тюльпанів і гладіолусів, замочують насіння для пророщування.

Препарат абсолютно нешкідливий для людини і тварин, але ефективно захищає рослини від спор грибка. Крім того, вміст калію і марганцю в препараті здатне усунути дефіцит цих елементів. Дія препарату системне.

По темi:  Аміачна вода: добриво, як застосовувати, формула і склад

Для використання вважається нормою 0,1 г марганцево-кислого калію на 100 мл води. При використанні необхідно надягати гумові рукавички. Препарат може сушити шкіру. А велика концентрація здатна викликати хімічний опік. При частому використанні в якості фунгіциду або добрива марганцівка негативно впливає на ріст рослини через скупчення великої кількості калію в грунті.

Фунгіциди для рослин види, назви

Сода кальцинована

Сода кальцинована (карбонат натрію безводний) часто використовується в господарстві для обробки і дезінфекції місць загального користування і трубопроводів. Ефективність цього засобу проти грибка доведена багаторічними дослідами.

У городництві застосовують розчин з соди і господарського мила, яке сприяє закріпленню препарату на листі. Сода особливо ефективна проти сірої гнилі та борошнистої роси. Додатково карбонатом натрію обробляють культурні рослини від комах шкідників. Їм же рятують грунт від закислення. А сильно концентрований розчин може врятувати від бур’,янів.

Препарат унікальний і майже нешкідливий, якщо не використовувати його у великих дозах. Фахівці відносять його до розряду системних засобів для захисту городу.

Фунгіциди для рослин види, назви

Мідний купорос

Мідний купорос є універсальним препаратом для обробки від грибка, добрив і захисту від комах-шкідників. Препарат відносять до розряду системних. Він здатний накопичуватися в рослинах і грунті. Але при дотриманні дозувань при роботі з ним, купорос не впливає на здоров’я людини і теплокровних представників тваринного світу.

Використовують мідний купорос у вигляді розчину , концентрація якого залежить від цілей обробки і конкретної культури . Найчастіше застосовують препарат ранньою весною або восени після збору врожаю.

Рекомендуємо до прочитання статтю повністю про застосування мідного купоросу в садівництві .

Бордоська рідина

Бордосская рідина відома садівникам ще з минулого століття. Готують її на основі мідного купоросу і вапняного молочка. Препарат мало токсичний і ефективний проти більшості грибкових хвороб садових культур.

В основному рідина застосовується для побілки і обприскування дерев. Відмінною особливістю препарату є «блакитне світіння» протягом декількох днів після обприскування.

Інші популярні хімічні фунгіциди

Підприємства, що займаються виробництвом хімікатів для рослинництва, постійно розробляють і вдосконалюють різні засоби. Серед популярних хімічних фунгіцидів виділяються:

 • Цинеб, Манкоцеб, Полікарбоцін є контактними препаратами для профілактики грибка на рослинах. Термін їх дії не більше двох тижнів або до першого дощу, які змиває речовина. Кількість обробок за сезон може доходити до 5-6. Рекомендується використовувати препарати для теплиць і парників.
 • Системні фунгіциди відрізняються різноманітністю складу. Антракол, Тріфмін, Рубікан відносяться до різних груп хімічних системних фунгіцидів. Така різноманітність викликано здатністю грибка звикати, і не реагувати на компоненти засобів з однієї групи.
 • Комплексні фунгіциди поєднують в собі властивості системних і контактних препаратів. Це найбільш вигідний варіант для обробки культурних рослини проти грибка. Деякі з них допомагають додатково боротися зі шкідливими комахами
По темi:  Органічні добрива для ґрунту внесення, види

Вибираючи хімічні препарати для захисту своїх посадок, необхідно пам’ятати про їх небезпеки для здоров’я і навколишнього середовища.

Фунгіциди для рослин види, назви

Характеристики і особливості біофунгіцидів

У природі навіть у грибка є вороги. В біопрепаратах використовується саме ця особливість. Живі мікроорганізми здатні вбудовуватися в клітини грибка і пригнічувати їх зростання, поступово знищуючи колонії і захищаючи рослини.

Більшість мікроорганізмів абсолютно безпечні для людини і оточуючих тварин і корисних комах. Використовувати кошти, на відміну від хімічних фунгіцидів, можна весь сезон. Практики рекомендують чергувати різні препарати.

Недоліком біологічних засобів захисту є профілактичний характер і термін дії. Якщо рослина або грунт на ділянці вже вражені грибком, то біопрепарати не допоможуть.

Найпопулярнішими фунгіцидами біологічно активного складу є:

 1. Фітоспорін випускається у формі порошку, рідини і навіть пасти. Він ефективний проти цвілі, парші, кореневої гнилі. Сумісний з багатьма пестицидами.
 2. Гамаір в таблетках і порошках захищає від м’якої гнилі та некрозу серцевини стебла.
 3. Гліокладін (інструкція) містить цілий комплекс біологічно активних ґрунтових метаболітів.
 4. Рекомендується використовувати проти більшості грибкових хвороб в саду і городі.

Незважаючи на дуже маленьку небезпеку біологічних фунгіцидів, слід дотримуватися інструкції з приготування робочих рідин і заходам захисту.

Фунгіциди для рослин види, назви

Переваги та недоліки фунгіцидів

Питання, що ж вибрати для захисту врожаю, стає навіть перед досвідченими садівниками і городниками щовесни. Вирішувати доводиться самостійно, вибираючи що важливіше в кожному окремому випадку.

Біологічно активні препарати набагато безпечніше хімічних. Але ефективність їх занадто мала. Вони не підходять для лікування рослин. Тоді як хімічні препарати легко справляються з будь-яким грибком.

Хімічні засоби більш економні. Їх ціна нижче і витрата мінімальний. У більшості випадків потрібно не більше двох обробок за сезон. Біопрепарати мають дуже короткий термін дії та малоефективні.

Препарати контактної дії менше можуть вплинути на здоров’я людини, ніж системні фунгіциди. Хоча при захисті рослин системними засобами використовуються мінімальні дози і не потрібно багаторазових обробок.

Перш ніж, вирішувати яке засіб придбати, варто зважити позитивні і негативні сторони препаратів. У деяких випадках можна обійтися і без них, дотримуючись правил обробки грунту і сівозміну. ​

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Добрива)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

19 − четырнадцать =

Сейчас читают:
Top